مسبی
اما و اگرهای استخدام نیرو توسط آموزش و پرورش

اما و اگرهای استخدام نیرو توسط آموزش و پرورش

ویرایش: 1391/12/1
معاون برنامه‌ریزی و آموزش نیروی انسانی وزارت آموزش و پرورش، گفت: آموزش و پرورش، مجوز استخدام نیرو، خارج از فارغ‌التحصیلان دانشگاه فرهنگیان ندارد.

به گزارش ایسنا از زنجان، اسدالله اسدی‌گرمارودی در مراسم افتتاح دانشگاه فرهنگیان استان زنجان، افزود: طبق مصوبات مجلس شورای اسلامی، آموزش و پروش نمی‌تواند خارج از فارغ‌التحصیلان دانشگاه فرهنگیان استخدام داشته باشد و این حالت فقط در صورتی است که نیروی مورد نیاز در این دانشگاه وجود نداشته باشد، آنگاه می‌تواند با آزمون ورودی استخدام داشته باشد که در آن صورت نیز قبول‌شدگان آزمون باید یک سال در این دانشگاه آموزش ببینند و بعد وارد مدارس شوند.

وی تصریح کرد: معلم با جسم و روح و جان افراد سر و کار دارد و باید یک فرد متخصص باشد و بتواند به راحتی یک رابطه چهره به چهره با دانش‌آموزان برقرار کند و با تسلط به مضامینی مانند تربیت اسلامی و مسئولیت انسان در هستی بتواند یک انسان را به کمال برساند و با یک روش تدریس متفاوت دانش‌آموزان را با حداقل زمان با مفاهیم بیشتری آشنا کند.

این مقام مسئول اظهار کرد: به دلیل همین حساسیت‌های شغل معلم است که بر روی اساسنامه دانشگاه فرهنگیان چندین جلسه کار شده است و هیچ دانشگاهی تیست که اساسنامه آن مانند اساسنامه این دانشگاه جامع و کامل باشد و بر اساس آن بهترین جوانان انتخاب می‌شوند تا در چهار سال آموزش به یک معلم آرمانی تبدیل شوند، البته باید به این موضوع توجه کرد که آموزش معلمان فقط به این چهار سال منتهی نمی‌شود و پرونده آموزشی همه معلمان در طول 30 سال آموزش آن‌ها باز خواهد بود و همه معلمان دانشجویان بالقوه هستند.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر 70 هزار نفر دیپلم و 33 درصد دارای مدرک کاردانی هستند که دانشگاه فرهنگیان موظف است همه آن‌ها را تحت تعلیم قرار دهد و مدرک آن‌ها را ارتقا دهد، لذا دانشجویان این دانشگاه در 2 سال اول 35 واحد بیشتر از دانشجویان سایر دانشگاه‌ها می‌گذرانند و واحدهای تحصیلی آن‌ها 170 واحد خواهد بود.


منبع:

http://alef.ir/vdchi6nzm23nqqd.tft2.html?178725

امتیاز دهی به مقالهاما و اگرهای استخدام نیرو توسط آموزش و پرورش
اما و اگرهای استخدام نیرو توسط آموزش و پرورش
نظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره اما و اگرهای استخدام نیرو توسط آموزش و پرورش نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: معاون برنامه ريزي آموزش و پروش ، دانشگاه فرهنگيان ، استخدام آموزش و پرورش ، روش تدريس متفاوت ، اسداله گرمارودي ، حجت الاسلام علي خاتمي ، دانشگاه فرهنگيان ، مجوز استخدام نيرو ، شغل معلم