مسبی
ترور سردار سپاه در سوريه

ترور سردار سپاه در سوريه

ویرایش: 1391/11/26
سفارت ايران در بيروت تاييد کرده حسام خوش نويس، رئيس هيئت ايراني بازسازي جنوب لبنان، کشته شده است.
جام سياسي؛ سايت بي بي سي فارسي(BBC Persian)، ارگان رسمي نظام سلطنتي انگليس نوشت: «سفارت ايران در بيروت تاييد کرده حسام خوش نويس، رئيس هيئت ايراني بازسازي جنوب لبنان، کشته شده است. در بيانيه اي که رسانه هاي عربي به نقل از اين سفارتخانه منتشر کرده اند آمده آقاي خوش نويس در راه بازگشت از دمشق به بيروت به دست تروريست هاي مسلح کشته شده است. در اين بيانيه زمان کشته شدن آقاي خوش نويس مشخص نشده است اما پيشتر برخي خبرگزاري هاي ايراني گزارش کرده بودند که او روز سه شنبه کشته شده است.»

اين سايت ادامه داد: « به گزارش همين منابع جسد آقاي خوش نويس به ايران منتقل شده و قرار است بامداد پنجشنبه مراسم تشييع جنازه او در شمال غرب تهران که بيشتر ساکنان آن را اعضاي سپاه پاسداران تشکيل مي دهند، برگزار شود. برخي خبرگزاري هاي ايران نوشته اند قرار است جسد آقاي خوش نويس به زادگاهش سمنان انتقال يابد و پس از نمازجمعه طي مراسمي به خاک سپرده شود. خبرگزاري هاي ايراني همچنين از آقاي خوش نويس به نام سردار حسن شاطري نام برده و او را از فرماندهان پيشين نيروي قدس سپاه پاسداران معرفي کرده اند. در اين گزارش ها همچنين آمده بود که آقاي خوش نويس (شاطري) در زمان جنگ ايران و عراق در امور مهندسي جنگ و جاده سازي در مناطق جنگي فعال بوده و پس از جنگ نيز در افغانستان فعاليت داشته است.»

بي بي سي در پايان نوشت: «سايت بلاغ، يکي از نخستين منابع ايراني که خبر کشته شدن آقاي خوش نويس (شاطري) را منتشر کرد و از تاييد اين خبر به نقل از سرتيپ سليماني، فرمانده نيروي قدس سپاه پاسداران خبر داد، گزارش داده بود که آقاي خوش نويس در شهر حلب در شمال سوريه با کمين روبرو شده و کشته شده است و دو نفر نيز همراه او بوده اند که از اين حمله جان سالم به در برده اند.»


منبع:

http://news.parseek.com/Url/?id=7627287

امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره ترور سردار سپاه در سوريه نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: كشته شدن حسام خوش نويس ، بي بي سي فارسي ، BBC Persian ، نيروي قدس سپاه ، سايت بلاغ ، شهر حلب سوريه