مسبی
خبر خوش قاليباف براي تاکسيرانان

خبر خوش قاليباف براي تاکسيرانان

ویرایش: 1391/11/26
جام گيشه؛

محمدباقر قاليباف شهردار تهران شب گذشته (سه شنبه ) در مراسم رونمايي از بسته خدمات رفاهي تاکسيرانان شهر تهران در برج ميلاد با بيان اينکه در بخش تعيين نرخ کرايه نبايد رانندگان تاکسي و اتوبوس هاي شخصي را جدا از مردم دانست و آنها نيز بخشي از مردم اند، گفت: به گفته بانک مرکزي نرخ 12 درصدي و هزينه هاي سنگين تامين قطعات خودرو که سال گذشته يک قيمت و الان قيمت ديگري شده همه و همه هزينه هايي است که به اين قشر تحميل شده است.
قاليباف افزود: بايد توجه کرد که اين قشر زحمتکش تنها منبع درآمدشان از طريق همين شغل است، بنابراين براي قيمت گذاري بايد ملاحظاتي داشت در حالي که در بسياري موارد پس از قيمت گذاري مناسب در شورا با سد فرمانداري مواجه مي شويم و آنها تاييد نمي کنند. بنابراين اگر نتوانستيم گامي برداريم به دليل موانع قانوني است که در اين مسير وجود دارد.
شهردار تهران تصريح کرد: به همين علت است که در مديريت شهري سعي مي کنيم با اجراي طرح هايي همانند بشارت( بسته خدمات رفاهي تاکسيرانان شهر تهران) کمبودهايي را که اين قشر زحمتکش با آن مواجهند در حد توان و بضاعتمان جبران کنيم.
محمدباقر قاليباف تاکيد کرد: در مديريت شهري روزي نيست که در فکر حل مشکلات همکارانم در شهرداري نباشم و اگر کوتاهي از من سر بزند و لحظه اي اين مسووليت از فکرم بيرون رود فرداي قيامت من را نبخشيد.

قاليباف در بخش ديگري از سخنانش خدمت بي منت شبانه روزي رانندگان تاکسي را ارج نهاد و افزود: رانندگي در تهران از مشاغل سخت جسمي و روحي است و من با تمام وجودم با دردهاي اين قشر آشنا هستم و دليلش هم خانواده اي است که در آن متولد و بزرگ شدم.

وي خاطرنشان کرد: مي توانم با گوشت و پوست و استخوانم مشکلات اقتصادي و معيشتي شما را درک کنم و از خداوند متعال مي خواهيم توفيق حل مشکلات شما که چند سال به تعويق افتاده را حل کنيم.

در ادامه اين مراسم ميثم مظفر سازمان مديريت و نظارت بر تاکسيراني شهر تهران با اشاره به فعاليت 100 هزار تاکسيران در شهر پايتخت گفت: اين رقم از لحاظ کميت در رتبه نخست در ميان کلان شهرهاي جهان قرار دارد.

به گفته وي؛ خانواده‌هاي تاکسيران در شهر تهران به بيش از 400 هزار نفر مي‌رسند و بايد نسبت به افزايش سطح رفاه و معيشت آنها اقدام شود.

مظفر با بيان اينکه ارتقاي ناوگان تاکسيراني از حيث هوشمندسازي و ايجاد بستري مناسب براي مسافران از محورها و دغدغه‌هاي اصلي اين سازمان است، گفت: حدود 26 شرکت خصوصي تاکسيراني در سطح شهر تهران فعال هستند و سازمان در جايگاهي قرار گرفته که نقش پشتيباني کلان از اين شرکت‌ها را برعهده دارد.

رئيس سازمان مديريت و نظارت بر تاکسيراني شهر تهران با اشاره به اينکه فهرست جديدي از وظايف شرکت‌هاي خصوصي تاکسيراني اعلام مي‌شود، گفت: تاکسيرانان شهر وضعيت معيشتي مطلوبي ندارند و از حداقل امکانات محروم هستند.

مظفر بيان داشت: تاکسيرانان حداقل حمايت‌ها براي تأمين وسايل خودرو و بيمه‌‌ را دارند و تورم سال‌هاي اخير نيز بر دوش آنها سنگيني کرده است.

وي افزود: در تلاشيم نرخ کرايه تاکسي همسان با نرخ تورم در کشور افزايش يابد.

مظفر گفت: بسياري از تاکسيرانان بر اثر کار زياد از لحاظ کمر، پا و سر دچار مشکل مي‌شوند. يک تاکسيران بيش از 15 ساعت در محيطي با فرهنگ‌ها و رفتارهاي متفاوت و آلودگي هوا بايد کار کند.

رئيس سازمان مديريت و نظارت بر تاکسيراني شهر تهران تأکيد کرد: طرح بشارت نويدي است که تاکسيرانان بتوانند از حداقل ها نيز استفاده کنند.

وي با بيان اينکه 17 هزار ناوگان تاکسيراني بايد نوسازي شود، گفت: از حدود يک سال و نيم پيش تاکنون قرار است در خصوص نوسازي ناوگان تاکسيراني اقدامات لازم انجام شود.
مظفر به بيمه تاکسيرانان بالاي 50 سال اشاره کرد و با اعلام اينکه 20 هزار نفر تاکسيران بالاي 50 سال سن در ناوگان تاکسيراني داريم گفت: تاکسيران‌هاي بالاي 50 سال نمي‌توانند بيمه تأمين اجتماعي شوند و حل اين مشکل برعهده مجلس شوراي اسلامي قرار دارد.

در اين مراسم عليرضا محجوب، لاله افتخاري، حسين مظفر نماينده مجلس، حسن بيادي، مرتضي طلايي، معصومه آباد عضو شوراي اسلامي شهر تهران، آقامير رييس سازمان ورزش شهرداري تهران، سيد جعفر هاشمي تشکري معاون حمل و نقل ترافيک شهرداري تهران، اماني، قائم مقام معاونت اداري مالي شهرداري و مهرداد بذرپاش نيز حضور داشتند./ مهر


منبع:

http://jamnews.ir/fa/FullStory/News/?NewsId=150021&CatID=185

امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره خبر خوش قاليباف براي تاکسيرانان نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: محمدباقر قاليباف ، مشكلات تاكسي رانان ، شهردار تهران ، تاكسي ، ناوگان تاكسيراني