مسبی
سقوط 450 پهباد انگليسي

سقوط 450 پهباد انگليسي

ویرایش: 1391/11/26
به گفته وزارت دفاع انگليس، در طول پنج سال گذشته نزديک به 450 پهپاد ترورکننده اين کشور در عراق و افغانستان مفقود شده و يا سقوط کرده است.
جام سياسي به نقل از پرس تي وي:


اين آمار بر اتکاي ارتش انگليس به فناوري و به ويژه اعزام هواپيماهاي بدون سرنشين تاکيد دارد که از يک سو خطر را براي نيروهاي خط مقدم به حداقل مي‌رساند و از سوي ديگر بيشترين تهديد را براي غيرنظاميان کشور مورد هدف فراهم مي‌آورد.افشاي اين خبر از سوي وزارت دفاع انگليس سبب نگراني مبارزان را درباره ميزان اعتبار پهپادها فراهم آورد. اين افراد مي‌گويند پهپادهاي کوچکتر، که بيشتر در معرض سقوط هستند، به آنهايي شباهت دارند که اکنون در حريم هوايي انگليس در حال پرواز هستند.کريس کول، يکي از اعضاي وب سايت ناظر «درون وارز يو کي» (Drone Wars UK) گفت: «صنعت ساخت پهپادها سود اقتصادي مورد انتظار از هواپيماهاي بدون سرنشين را تامين مي‌کند اما اين آزادي مدني و مفاهيم امنيتي است که بايد مورد توجه قرار گيرد.»

کول افزود: «بدون پيشرفت چشمگير در ميزان اعتبار و امنيت پهپادها، قانون‌گذاران نبايد به راحتي حريم هوايي انگليس را براي هواپيماهاي بدون سرنشين باز بگذارند.»به گفته رسانه‌هاي انگليس اين کشور در طول 5 سال گذشته بيش از 2 ميليارد پوند براي پيشبرد پهپادهاي ترورکننده خود هزينه کرده است.

پيشبرد چنين پهپادهايي از سوي امريکا و هم‌پيمانان آن به کشتار دست کم صدها تن از غيرنظاميان بي‌گناه، از جمله بسياري از زنان و کودکان در خاورميانه و مناطق جنوب آسيا انجاميده است.


منبع:

http://jamnews.ir/fa/FullStory/News/?NewsId=150085&CatID=1

امتیاز دهی به مقاله
نظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 

ثبت نظر:

شما می توانید درباره سقوط 450 پهباد انگليسي نظر دهید یا سوال بپرسید:

نام و نام خانوادگی:

 

کلمات کلیدی: سقوط پهپادهاي انگليسي ، هواپيماي بدون سرنشين انگليس ، ميزان اعتبار پهپادها ، اتكاي ارتش انگليسي به هواپيماهاي بدون سرنشين