مسبی
رئيس جمهور در حد اختياراتش اظهارنظر کند!(22 بهمن 91)

رئيس جمهور در حد اختياراتش اظهارنظر کند!(22 بهمن 91)

ویرایش: 1391/11/25
نماينده مردم تهران در مجلس با بيان اينکه برخي اظهارات رئيس جمهور در روز 22 بهمن در شأن و جايگاه ايشان نبود، گفت: آقاي احمدي‌نژاد در چهارچوب قانون و در حدود اختياراتشان و با تدبير و درک درست از صحنه اظهار نظر کند.

عليرضا زاکاني نماينده مردم تهران به مهر گفت:حرکت در چارچوب قانون و فراخور مسئوليت هاي هر فرد در نظام اسلامي امکاني را فراهم مي کند تا نظام در جهت اهداف عاليه خود پيش رود.
سخنگوي فراکسيون اصولگرايان مجلس با اشاره به سخنراني روز 22 بهمن رئيس جمهور گفت: بيان يک پيش‌شرط ابتدايي و بسيار سطحي براي مذاکره با آمريکا و بيان اينکه اگر اين پيش‌شرط را آمريکايي ها رعايت کنند، من خودم مذاکره مي کنم، محل اشکال جدي و خلاف قانون و مصلحت نظام اسلامي است.

احمدي‌نژاد سطحي‌ترين پيش‌شرط را براي مذاکره با آمريکا مطرح کرد

وي در ادامه با بيان اينکه اظهارات آقاي احمدي‌نژاد سطحي‌ترين پيش‌شرط هايي است که مي توان براي مذاکره با آمريکا گذاشت، گفت: جنايت هاي مختلف و فعاليت هاي بالفعل آمريکا و طوماري از عملکرد ناصواب آنها را مي توان زمينه اي قرار داد که در صورت بازگشت و جبران جنايت هاي گذشته، عذرخواهي، قبول مسئوليت‌هاي آنها، مواجهه برابر و بدون زياده خواهي مستکبرانه در برابر ايران اسلامي بعد از پاسخ دادن به سوالات نظام اسلامي در خصوص تناقضات رفتاري و گفتاري آمريکا و در نهايت بعد از تاييد رهبر معظم انقلاب امکان مذاکره وجود خواهد داشت.
دبيرکل جمعيت رهپويان انقلاب اسلامي تصريح کرد: بيان رئيس جمهور در رئيس جمهور جز تخريب کردن موضع نظام اسلامي هيچ ارمغاني را ندارد و اسباب تزلزل و صف فولادين کساني را فراهم مي کند که در سراسر جهان دل به نظام اسلامي و مقاومت مدبرانه و حکمت آميز اين نظام در مقابل نظام سلطه و آمريکا بسته‌اند.

اظهارات احمدي‌نژاد در 22 بهمن نه در شأن خودش و نه در جايگاه رياست جمهوري بود

زاکاني با بيان اينکه نه در شأن رئيس جمهور است که اينگونه سخن بگويد و نه جايگاه ايشان داراي چنين ظرفيتي است که بخواهد يک طرفه به قضاوت و تصميم برسد، گفت: به نظر مي رسد لازم است آقاي احمدي‌نژاد در چارچوب قانون و در حدود اختياراتشان و با تدبير و درک درست از صحنه دست به اين گونه اظهارات بزند.

اميدوارم اظهارات رئيس جمهور از سر غفلت باشد

وي با اشاره به بخشي از سخنراني رئيس جمهور در خصوص انتخابات گفت: اميدوارم اين اظهارات از سر غفلت باشد وگرنه ايشان عملا خود را در مسيري قرار داده که سبب شادماني ضدانقلاب را فراهم مي کند.
نماينده مردم تهران همچنين با اشاره به بداخلاقي هاي صورت گرفته در روز استيضاح و ادامه اين روش غلط توسط احمدي نژاد گفت: دامن زدن به يک کار نادرست ضمن ايجاد اختلاف ميان مسئولان باعث ايجاد يأس ميان مردم مي شود و از طرفي زمينه توفيق رسيدن دشمنان به اهدافشان را فراهم خواهد ساخت.
زاکاني تصريح کرد:اين اقدامات ناصواب و اين مسير نادرست با پرهيز از دامن زدن مجدد به خطاي گذشته و تلاش در رفع مشکلات معيشتي مردم ممکن است جبران شود و در غير اينصورت با پرداختن به اين گونه موضوعات بي اثر و حاشيه اي جز کاهش جايگاه رياست جمهوري و دلزدگي نيروهاي انقلاب و خوشحال کردن دشمنان به نتيجه ديگري نخواهد رسيد.
وي همچنين با اشاره به بخش ديگري از سخنراني احمدي نژاد در روز 22 بهمن و استفاده از تربيون رسمي نظام براي تبليغات انتخاباتي گفت: جايگاه سخنراني 22 بهمن و استفاده از تريبون رسمي نظام جمهوري اسلامي جاي سوءاستفاده و ارائه شعارهاي انتخاباتي نيست در صورت صحت شعار انتخاباتي بودن کلمات تکرار شده توسط رياست محترم جمهوري در سخنراني 22 بهمن تهران اين موضوع به نوعي تبليغات انتخاباتي زودرس محسوب مي شود و البته علاوه بر خلاف قانون بودن نتيجه اي برخلاف خواست آنها خواهد داشت.

نيروهاي انقلابي بايد هوشيار باشند
سخنگوي فراکسيون اصولگرايان مجلس در ادامه با اشاره به اتفاقات روز 22 بهمن در قم تصريح کرد: حکم مقام معظم رهبري يک حکم کلي است که فرمودند اگر کسي تا انتخابات با بهره گيري از احساسات مردم آرامش کشور را بهم بزند، قطعا خيانت کرده است و حادثه روز 22 بهمن نيز مشمول اين فرمايش رهبر معظم انقلاب مي شود.
زاکاني در پايان تاکيد کرد: نيروهاي انقلاب بايد هوشيار باشند چراکه ممکن است آغاز چنين اقداماتي با برخي عناصر رقم بخورد و در ادامه نيز از احساسات پاک افراد معتقد سوءاستفاده شود.


منبع:

http://www.tabnak.ir/fa/news/302339/parseek

امتیاز دهی به مقاله
نظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 

ثبت نظر:

شما می توانید درباره رئيس جمهور در حد اختياراتش اظهارنظر کند!(22 بهمن 91) نظر دهید یا سوال بپرسید:

نام و نام خانوادگی:

 

کلمات کلیدی: سخنان احمدي نژاد در 22 بهمن91 ، اختيارات احمدي نژاد ، نماينده مردم تهران ، سخنگوي فراکسيون اصولگرايان مجلس ، سطحي ترين پيش شرط مذاكره با آمريكا ، سخنراني رئيس جمهور در خصوص انتخابات ، تخريب نظام اسلامي