مسبی
دولت به جبران گراني ها عيدانه مي دهد /هفته اول اسفند حساب خود را چک کن

دولت به جبران گراني ها عيدانه مي دهد /هفته اول اسفند حساب خود را چک کن

ویرایش: 1391/11/24
نویسنده: hedieh
تهران - رييس کميسيون اقتصادي مجلس شوراي اسلامي گفت :‌ دولت به جبران گراني ها و کمک به کاهش مشکلات اقتصادي مردم به 73 ميليون نفر عيدانه مي دهد .
به گزارش ايرنا، ‌?‌ارسلان فتحي پور?‌ روز دوشنبه در حاشيه شوراي گفت و گوي دولت و بخش خصوصي به خبرنگاران گفت :‌ ‌کمک جبراني براي عموم مردم هر کدام 70 هزار تومان و افراد تحت پوشش کميته امداد امام خميني(ره) و بهزيستي نيز 90 هزار تومان در نظر گرفته شده است.

وي در باره تامين منابع مورد نياز اين عيدانه گفت که دولت از محل صندوق توسعه ملي 2 ميليارد و 700 ميليون دلار برمي دارد و از طريق بودجه سال 92 آن را باز مي گرداند .

فتحي پور تصريح کرد :فتحي پور همچنين اين موضوع را نيز توضيح داد که پيشنهاداتي چون توزيع غيرنقدي کالا مطرح بوده است، اما با توجه به پر هزينه بودن توزيع کارت و انتشار کالا برگ مقرر شد که اين مبلغ به صورت نقدي پرداخت شود.

وي با اشاره به اين که، تاکنون 9 جلسه براي بررسي فاز دوم هدفمندي يارانه ها با حضور دولت و مجلس برگزار شده است، گفت: در حال حاضر برگزاري اين جلسات متوقف شده است، اما اميدواريم از 25 بهمن ماه دوباره آغاز شود.

رييس کميسيون اقتصادي مجلس شوراي اسلامي با تاکيد بر ضرورت تعامل و همراهي ميان قواي کشور افزود: ‌بايد از هر آنچه که موجب اختلاف مي شود، پرهيز کرد.

وي با ابراز اميدواري مبني بر اين که، جلسات مشترک دولت و مجلس براي ورود به فاز دوم هدفمندي يارانه ها به نتايج خوبي برسد، گفت: ‌در توافق دولت و مجلس مقرر شده است که 50 درصد منابع حاصل از هدفمندي به صورت پرداخت نقدي و غيرنقدي به مردم صورت گيرد، 30 درصد براي توليد و 20 درصد ديگر براي هزينه هاي جاري دولت صرف شود.

فتحي پور تاکيد کرد: ‌دولت و مجلس هنوز در باره نحوه و زمان اجراي فاز دوم هدفمندي به تفاهم نرسيده اند و در حال حاضر مباحث تاثيرات تورمي در پرداخت نقدي يارانه ها مورد بحث است.

وي يکي از مباحث جدي مورد گفت و گو ميان دولت و مجلس را اصلاح تکنولو‍ژي و حمايت از توليد عنوان کرد و گفت: ‌با اصلاح فناوري ها مي توان کاهش مصرف را انتظار داشت.

از نظر نماينده مردم در خانه ملت در صورتي که اصلاح ساختار صورت نگيرد و از سويي افزايش تکنولو‍ژي را در صنايع شاهد نباشيم، اجراي فاز دوم به نفع اقتصاد کشور نيست و توقف آن هم به صلاح کشور نخواهد بود.

فتحي پور تاکيد کرد: ‌اگر قرار باشد فاز دوم هدفمندي يارانه ها اجرا شود، دولت بايد پيشنهادات خود را بر اساس نرخ تورم و ساير مواردي مرتبط ارايه دهد.

به گفته وي، با توجه به اين که، هم اکنون نرخ حامل هاي انر‍ژي به قبل از قانون هدفمندي يارانه ها رسيده و زمينه قاچاق را نيز فراهم کرده است، بنا بر اين بايد با مديريت فاز دوم را اجرايي کرد.

رييس کميسيون اقتصادي مجلس شوراي اسلامي تاکيد کرد: ‌بر اساس نتايج کارشناسي دولت، مجلس و بخش خصوصي مي توان فاز دوم هدفمندي يارانه ها را به خوبي اجرا کرد.

وي همچنين در باره قانون بودجه که قرار است توسط دولت ارايه شود، گفت: ‌دولت مي بايست تا 15 آذر لايحه را به مجلس ارايه مي کرد که هنوز اين اتفاق رخ نداده با اين وجود ما اجازه پرداخت سه دوازدهم آن را تا زمان تصويب قانون را داريم.


منبع:

http://www.irna.ir/

امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره دولت به جبران گراني ها عيدانه مي دهد /هفته اول اسفند حساب خود را چک کن نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: دولت به جبران گراني ها عيدانه مي دهد /هفته اول اسفند حساب خود را چک کنيد