مسبی
کاهش مدت سربازي دانش‌آموزان

کاهش مدت سربازي دانش‌آموزان

ویرایش: 1391/11/24
نویسنده: tarq2000
چت با صاحب مقاله: tarq2000
وزير آموزش و پرورش گفت: در صورت موافقت نهادهاي مربوط دانش‌آموزاني که درس آمادگي دفاعي را به خوبي بگذرانند، مشمول دو ماه کسر از خدمت نظام وظيفه مي شوند.

به گزارش خبرگزاري مهر، حميدرضا حاجي بابايي در پانزدهمين جلسه‌ي شوراي هماهنگي و پشتيباني بسيج دانش‌آموزي با موضوع تبيين سياست‌ها و اولويتهاي بسيج دانش‌آموزان و فرهنگيان کشور در سال 89 افزود: درس آمادگي دفاعي بايد همواره مسائل و رخدادهاي روز کشور را به دانش‌آموزان آموزش دهد.

وي اظهار داشت: درآينده نزديک، بصيرت‌دهي مطابق با نگاه مقام معظم رهبري (مدظله‌العالي) به محتواي درس آمادگي دفاعي افزوده مي شود.

وزير آموزش و پرورش با اشاره به ضرورت توجه به تهاجم نرم دشمن عنوان کرد: آينده‌سازان کشور مي‌بايست در طول دوره 12 ساله نظام تعليم و تربيت، نحوه آموزشهاي لازم در خصوص دفاع و چگونگي مقابله با دشمن را فرا گيرند.

حاجي بابايي با اشاره به نقايص کتب درسي گفت: کتب درسي بايد تابلويي براي معرفي آموزه‌هاي ديني و نظام جمهوري اسلامي باشند.

وي از مسئولان بسيج و علماي حوزه علميه خواست تا آموزش و پرورش را در تدوين کتب درسي متناسب با تحول بنيادين نظام آموزشي همراهي کنند.

در اين جلسه همچنين سردار نقدي، فرمانده بسيج کشور اعلام کرد: 600 هزار نفر از دانش‌آموزان در کنار آموزش درس آمادگي دفاعي از مناطق عملياتي دفاع مقدس ديدار مي کنند.

در اين جلسه، جلال رحيمي، قائم مقام وزير در امور استانها به عنوان مسئول ستاد هماهنگي وزارت آموزش و پرورش با بسيج کشور معرفي شد.

منبع:
امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره کاهش مدت سربازي دانش‌آموزان نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: کاهش مدت سربازي ، مدت سربازي کاهش مي يابد