مسبی
اجراي طرح هر دانش آموز ايراني يک تبلت

اجراي طرح هر دانش آموز ايراني يک تبلت

ویرایش: 1391/11/24
چت با صاحب مقاله: برنامه نویس اکسس
رئيس مرکز فناوري اطلاعات و ارتباطات آموزش و پرورش از تعيين تکليف نحوه ورود تبلت به مدارس کشور تا پايان سال خبر داد و گفت: در سال تحصيلي آينده تعدادي از مدارس شهر تهران به عنوان پايلوت از تبلت استفاده مي کنند.
يوسف نوري در گفتگو با خبرنگار مهر با بيان اين مطلب گفت: بحث ورود تبلت به مدارس کشور و طرح «هر دانش آموز يک تبلت» پس از مطالعات و تحقيقات کارشناسي و مقايسه با ساير کشورها در دستور کار ما قرار گرفت.
وي افزود: کارگروهي در معاونت فناوري اطلاعات آموزش و پرورش تشکيل شده است و اين کارگروه تا پايان امسال نحوه ورود اين تبلت ها را به مدارس در حوزه اندازه، رنگ، سخت افزار و نرم افزار تعيين تکليف مي کند.
به گفته نوري، مطالعات و تحقيقات صورت گرفته از سوي کارشناسان نشان داد که مي توان از تبلت به عنوان يکي از ابزارهاي فناوري هاي نوين در راستاي هوشمندسازي مدارس استفاده کرد.
وي با بيان اينکه در سال تحصيلي آينده تعدادي از مدارس شهر تهران به عنوان پايلوت از تبلت استفاده خواهند کرد، گفت: بهره گيري از فناوريهاي نوين مي تواند تا 50 درصد زمان مورد نياز را در مباحث آموزشي و ارائه اطلاعات به داش آموز افزايش دهد.
به گفته رئيس مرکز فناوري اطلاعات و ارتباطات آموزش و پرورش، درساليان اخيرکشورهاي بسياري به استفاده ازتبلت‌ها يا نوت‌بوک‌هاي دانش‌آموزي درنظام آموزش رسمي خود روي آورده‌اند. نمونه برخي از معروف‌ترين برنامه‌هاي جهاني در اين زمينه طرح OLPC در آمريکاي لاتين و آفريقا، طرح فاتح در ترکيه و طرح تبلت دانش‌آموزي آکاش در هند است.
برنامه OLPC يا طرح «يک لب‌تاپ براي هر دانش‌آموز» از سال 2008 ميلادي با حمايت بانک جهاني آغاز شده است. پايلوت اين طرح با هدف تسهيل و تسريع امر آموزش در کشورهاي در حال توسعه به ويژه در منطقه آمريکاي لاتين و آفريقا انجام شد. اين طرح در کشورهاي آرژانتين، بوليوي، برزيل، شيلي، کلمبيا، اکوادور، السالوادور، هائيتي، هندوراس، جامائيکا، مکزيک، نيکاراگوئه، پاراگوئه، پرو، ترينيداد و توباگو، اروگوئه و ونزوئلا نيز در حال اجراست. براساس پژوهش انجام شده، تاثيرات استفاده از اين طرح در نظام آموزشي، مهارتهاي اجتماعي و دستاوردهاي علمي و در سه دوره کوتاه، ميان و بلند مدت مورد ارزيابي قرار گرفته که نتايج بسيار خوبي را در پي داشته است، به طوري که متعاقب اعلام طرح توسط IDB، حدود هفت ميليون لب‌تاپ OLPC توسط کشورهاي منطقه آمريکاي لاتين درخواست شده است.
منبع:
امتیاز دهی به مقالهاجراي طرح هر دانش آموز ايراني يک تبلت
اجراي طرح هر دانش آموز ايراني يک تبلت
نظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره اجراي طرح هر دانش آموز ايراني يک تبلت نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: تبلت براي دانش آموزان ، هر دانش آموز يك تبلت ، تبلت