مسبی
محاسبه «حجمي» هزينه ADSL مصرفي از 23 بهمن

محاسبه «حجمي» هزينه ADSL مصرفي از 23 بهمن

ویرایش: 1391/11/22
چت با صاحب مقاله: برنامه نویس اکسس
خبرگزاري فارس: به گفته معاون رگولاتوري اجرايي شدن دستورالعمل جديد ADSL پس از 22 بهمن‌ماه آغاز مي‌شود و از اين پس سرويس ADSL شامل يک هزينه نگهداري ماهانه مي‌شود و مشترک بسته به ترافيک استفاده شده هزينه مي‌پردازد.
ه گزارش خبرنگار فناوري اطلاعات خبرگزاري فارس در دستورالعمل جديدي که کميسيون تنظيم مقررات ارتباطات براي ارائه سرويس‌هاي ADSL تصويب کرده سرويس شامل يک هزينه ماهانه به عنوان هزينه نگهداري است و پس از آن مشترک به هر ميزان که ترافيک استفاده کند، هزينه مي‌پردازد.

همچنين در اين دستورالعمل براي نخستين بار به عنوان راه‌حلي براي جلوگيري از دامپينگ در بازار، حداقل تعرفه تعيين شده که حداقل تعرفه 60 درصد کف تعرفه لحاظ شده است.

هم اکنون اغلب سرويس‌دهي شرکت‌ها بر اساس سرويس ADSL چند ماهه با حجم ترافيک محدود است (براي مثال 3 ماهه با 5 گيگابايت ترافيک) که با اجراي اين دستور العمل طرح‌هاي سابق ADSL به طرح جديد تغيير مي‌کند.

به گفته معاون رگولاتوري از آنجا که در دستورالعمل جديد براي نخستين بار صورت‌حساب مشترکان ADSL بر مبناي حجم ترافيک استفاده شده محاسبه مي‌شود، اجراي اين دستورالعمل نياز فراهم کردن مقدمات و ايجاد تغييراتي در سيستم صورت‌ حساب‌گيري شرکت‌هاي خدمات دهنده داشت.

معاون نظارت و اعمال مقررات سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي گفت: شرکت‌هاي خصوصي مشکلي در ايجاد اين تغييرات نداشتند و هم‌اکنون آماده اجراي دستورالعمل جديد ADSL هستند.

وي ادامه داد: شرکت مخابرات نيز مقدمات اجراي دستورالعمل جديد را فراهم کرده اما در چند استان سيستم هنوز آماده نشده و نمي‌توانند سرويس را حجمي محاسبه کنند.

رضواني با بيان اينکه منتظر آماده شدن تمامي شرکت‌ها براي اعلام يکباره زمان اجراي دستورالعمل جديد ADSL هستيم، گفت: اجراي دستورالعمل جديد ADSL پس از 22 بهمن‌ماه آغاز مي‌شود. اگر تا آن زمان نيز اين چند شرکت‌ مخابرات استاني نتوانستند سيستم صورت‌حساب‌گيري خود را آماده کنند، اجراي طرح آغاز خواهد شد و در خصوص آن شرکت‌ها نيز اعلام عمومي مي‌کنيم که آنها اگرچه اينترنت نامحدود مي‌دهند اما قادر به محاسبه ترافيک مصرف شده از سوي کاربران نيستند.
منبع:
امتیاز دهی به مقالهمحاسبه «حجمي» هزينه ADSL مصرفي از 23 بهمن
محاسبه «حجمي» هزينه ADSL مصرفي از 23 بهمن
نظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره محاسبه «حجمي» هزينه ADSL مصرفي از 23 بهمن نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: محاسبه هزينه adsl ، هزينه adsl ، نحوه محاسبه هزينه adsl مصرفي