مسبی
طول مدت خدمت سربازي كم شد

طول مدت خدمت سربازي كم شد

ویرایش: 1391/11/21
نویسنده: tarq2000
به گزارش خبرنگار فارس، سرتيپ دوم پاسدار کمالي در جمع خبرنگاران با اعلام اين خبر گفت: کاهش مدت خدمت سربازي بر اساس مصوبه ستاد کل نيروهاي مسلح از 30 آبان اجرايي مي‌شود.
وي افزود: تاکنون مدت خدمت سربازي مشمولان عادي 20 ماه، مناطق محروم 18 ماه و مناطق عملياتي 17 ماه بوده است.

مدير مشمولان ستاد کل نيروهاي مسلح، گفت: براساس مصوبه ستاد کل نيروهاي مسلح خدمات نظام وظيفه در مناطق عادي به 18 ماه مناطق محروم 17 ماه و مناطق عملياتي به 16 ماه کاهش يافت.
وي در تشريح نحوه اجراي اين مصوبه گفت: با اجراي مصوبه از 30 آبان امسال يک ماه و 30 آذر نيز يک ماه ديگر و در مجموع 2 ماه از خدمت سربازي کاهش خواهد يافت.

سردار کمالي با بيان اين مطلب که تا پايان ‌آبان مدت زمان خدمت سربازي تغيير نمي‌کند گفت: تمامي کساني که در حال خدمت هستند و در آينده اعزام مي‌شوند مشمول اين مصوبه خواهند بود.

وي اظهار داشت: افرادي که ميزان درصد جانبازي آنها 25 درصد باشد نيز از اين پس يک فرزند ذکورشان معاف خواهد شد که پيش‌تر از اجراي اين مصوبه ميزان درصد جانبازي براي معافيت فرزند 30 درصد بود.

مدير مشمولان ستاد نيروهاي مسلح گفت: به افرادي که سابقه حضور آنها در جبهه‌هاي حق عليه باطل نيز 30 ماه باشد نيز مي‌توانند از اين اقدام استفاده کنند و يک فرزند خود را معاف کنند در حالي که پيشتر براي معافيت فرزندان رزمندگان سابقه حضور 40 ماه در جبهه‌ها لازم بود.

وي همچنين تأکيد کرد: در حال حاضر افرادي را که 60 ماه سابقه حضور و يا 60 درصد جانبازي دارند نيز مي‌توانند 2 فرزند خود را از خدمت معاف کنند.

به گفته وي اگر جمع مدت حضور در جبهه‌ها و جمع جانبازي افراد 30 درصد برسد نيز يک فرزند و اگر اين ميزان به 60 درصد برسد 2 فرزند از خدمت معاف خواهند شد.

کمالي همچنين اين قانون را براي زن و شوهري که ميزان حضورشان و جانبازي آنها به 30 و 60 برسد نيز لازم ‌الاجرا اعلام کرد.

وي ادامه داد: مشمولان معاف از خدمت که در گذشته لازم بود دوره آموزش نظامي سپري کنند تا کارت معافيت بگيرند طبق مصوبه جديد نيازي به گذراندن دوره ندارند و مي‌توانند با مراجعه کارت خود را دريافت کنند.

وي با اشاره به اينکه 60 هزار نفر از متعهدين به خدمت مشمول اين مصوبه مي‌شوند، گفت: اين افراد تعهد خود را انجام داده و منتظر سپري کردن دوره آموزشي بودند که به استناد اين مصوبه مي‌توانند کارت معافيت بگيرند.

مدير مشمول همچنين ايثارگران و امدادگران را مشمول اين قانون اعلام کرد و گفت: به تمامي اين افراد کارت معافيت 3 ساله داده مي‌شود ولي از اين افراد تعهد گرفته مي‌شود که چنانچه در طول اين مدت آمادگي لازم براي سپري کردن دوره آنها فراهم شود جهت گذراندن دوره آموزشي فرا خوانده شده و در غير اينصورت پس از اين مدت کارت معافيت آنان به صورت دائم تبديل مي‌شود.

مدير مشمولان ستاد کل نيروهاي مسلح در مورد سربازان فراري گفت: برخلاف گذشته که سربازان فراري پس از دستگيري و يا معرفي خود به دادگاه فرستاد و مجبور به سپري کردن دوران مجازات بودند که برابر تصويب رئيس قوه قضائيه و تاييد مقام معظم رهبري منع تعقيب قضايي اين افراد صادر و سربازان فراري که تا پايان سال 86 مرتکب فرار شده‌اند فرصت دارند به محل مراجعه و ادامه خدمت خود را انجام دهند.

کمالي گفت: اين مدت زمان بر اساس مدت خدمت 18 ماه است و در صورتي که اين مدت را در گذشته طي کرده باشند مي‌توانند با مراجعه به يگان‌هاي خدمتي خود کارت پايان خدمت دريافت کنند.


منبع:

http://www.pendar.net/story/_1980

امتیاز دهی به مقاله
نظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 

ثبت نظر:

شما می توانید درباره طول مدت خدمت سربازي كم شد نظر دهید یا سوال بپرسید:

نام و نام خانوادگی:

 

کلمات کلیدی: طول مدت خدمت سربازي كم شد ، مدت خدمت در سال 91 ، کاهش مدت سربازي