مسبی
رازهاي موفقيت

رازهاي موفقيت

ویرایش: 1391/11/19
نویسنده: مهرجاني
آيا مي دانيد به چه کساني موفق مي گويند؟آيا تا به حال از خود پرسيده ايد چرا برخي افراد از بعضي ديگر موفق ترند؟

موفقيت عبارت است از بالفعل کردن استعدادهاي نهايي که در وجود هر کس نهفته است.آدمي با اين استعدادها به دنيا مي آيد بزرگ مي شود و بايد آنها راتمام و کمال در راه هدف و منظوري که او را شاد و خرسند مي کند به کار ببرد.


اصول کلي موفقيت:

طرح هاي کوچک را کنار بگذاريد و براي زندگي خود اهداف بزرگ ولي دست يافتني نه آرماني انتخاب کنيد.همواره بخاطر داشته باشيدکه افراد موفق افرادي جسور وبا اراده اي هستند که از مشکلات هراسي به دل راه نمي دهند.

از هوش واستعداد و پشتکار کمک بگيريد.يقين بدانيد به قول باکسون با استعدادمتوسط اما پشتکار قوي به هر چه بخواهيد مي رسيد.تنها کسي موفق مي شود که به انتظار ننشيند و همه چيز را از هوش و حواس خود نخواهد.

شانس را جايگزين لياقت و اعتماد به نفس نکنيد و از فرصت ها بهره بگيريد.شانس به معناي توانايي درک موقعيت و انتخاب بهترين هاست.شانس يعني استفاده بجا از فرصت هاي پيش آمده.

همواره خواستن توانستن را شعار خود قرار دهيد.خواستن نه به معناي ميل داشتن‚ارزو کردن و اميدوار بودن‚بلکه به معناي عمل کردن است.خواستن يعني اراده کردن و اراده کردن يک فرمان دروني است که عمل به ان موفقيت را به بار خواهد آورد.

ترس را از خود برانيد و توکل و اميد به خداوند را به جاي آن بنشانيد.خداوند در قران مي فرمايد انسان برترين مخلوقات است‚همه چيز را به خاطر او افريديم و اگر تو نبودي افلاک را نمي افريديم و موارد زياد ديگر

افرادي در زمينه شغل و زندگي موفق اند که از ويژگي هاي زير برخوردار باشند:

افرادي که وقت شناس اند وبه زمان اهميت مي دهند واز وقت خودشان و ديگران به خوبي استفاده مي کنند..همچنين به ظاهر واراستگي توجه داشته از بد پوشي وکثيفي پرهيز ميکنند و باور دارند که ترفيع و موفقيت و خوشي در شغل و زندگي را بايد به دست اورند و در اين راه از تلاش و کوشش دريغ نمي ورزند.در مواجهه با مشکلات و مسائل به جاي افسوس اه و ناله به يافتن راه حل هاي مختلف مي ورزند و ضمن پذيرش اشتباهات خود از دليل تراشي و حواله ي ان به ديگران خودداري مي کنند.


منبع:
امتیاز دهی به مقاله
نظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 

ثبت نظر:

شما می توانید درباره رازهاي موفقيت نظر دهید یا سوال بپرسید:

نام و نام خانوادگی:

 

کلمات کلیدی: اصول موفقيت ، راهکارهاي موفقيت