مسبی
تيم ملي فوتبال بالاخره برد!

تيم ملي فوتبال بالاخره برد!

ویرایش: 1391/11/19
نویسنده: ای دیجیتال
تيم ملي فوتبال ايران که در رقابت‌هاي مقدمات جام‌جهاني نتوانسته بود انتظارات را برآورده کند، در رقابت‌هاي مقدماتي، جام ملت‌هاي آسيا را با قدرت آغاز کرد و با درخشش دژاگه و قوچان‌نژاد، لبنان را با پنج گل گلباران کرد؛ جالب اين که هر دو خطاي پنالتي روي دژاگه صورت گرفت .

به گزارش «تابناک»، در اين ديدار که به قضاوت «نيشيمورا» از ژاپن و در حضور نزديک به پانزده هزار بيننده برگزار شد، رحمان احمدي، خسرو حيدري، سيد جلال حسيني، جواد نکونام، مجتبي جباري (71 يعقوب کريمي) پژمان منتظري (69 محمد نصرتي)، مهرداد پولادي، آندرانيک تيموريان، رضا قوچان‌نژاد، اشکان دژاگه (87 مهرداد اولادي) و مسعود شجاعي براي تيم ملي ايران به ميدان رفتند.

بنا بر اين گزارش، ديدار تيم‌هاي ملي فوتبال ايران و لبنان با برتري محسوس ملي‌پوشان ايران آغاز شد که در‌‌ همان دقايق آغازين بازي، بازيکنان ايران چند موقعيت خوب گلزني داشتند اما هشياري مدافعان لبنان و بي‌دقتي مهاجمان ايراني از دست رفت.

دقيقه هشتم: يکي از زيبا‌ترين صحنه‌هاي بازي رقم خورد؛ اشکان دژاگه در اين لحظه با پاس فوق‌العاده زيباي خود، خسرو حيدري را در موقعت خوبي قرار داد، ولي در يک رفت و برگشت اين فرصت از دست رفت.

دقيقه دوازدهم: رضا قوچان‌نژاد با پاس عمقي خوب شجاعي در محوطه جريمه لبنان، صاحب توپ شد اما عجله‌ او باعث گشت، اين فرصت هم از دست برود.

دقيقه هجدهم: بالاخره رحمان احمدي ديده شد! در اين دقيقه براي نخستين بار دوربين‌هاي تلويزيوني دروازه‌بان ايران را نشان دادند. در اين صحنه لبناني‌ها توانستند براي نخستين بار توپ را به نزديکي دروازه ايران برسانند.

دقيقه بيستم: پژمان منتظري نخستين اخطاري بازي لقب گرفت. مدافع ايران در اين لحظه با انجام خطاي بي‌مورد در کنار خط طولي زمين و در ميانه ميدان با کارت زرد داور جريمه شد.

دقيقه 21: لبنان فرصت خوبي براي گلزني پيدا کرد؛ اما ضربه محکم مهاجم لبنان از بالاي دروازه بيرون رفت.

دقيقه 24: لبنان در فاصله حدودا 45 متري صاحب يک ضربه ايستگاهي شد؛ اما اين فرصت هم هيچ حاصلي براي حريف ايران نداشت.

دقيقه 26: ايران يک ـ لبنان صفر؛ نخستين گل ملي رضا قوچان‌نژاد در اين دقيقه به ثمر رسيد. شجاعي از سمت راست دروازه لبنان نفوذ کرد و پشت محوطه جريمه، توپ را به صورت عرضي به جباري داد و اين بازيکن هم با يک پاس عمقي زيبا و سريع قوچان‌نژاد را صاحب فرصت گلزني کرد. مهاجم ايران هم تک‌ضرب توپ را به تور دروازه حريف چسباند.

دقيقه 29: آندرانيک تيموريان از فاصله نزديک 40 متري به سمت دروازه لبنان شوت زد، ولي دروازه‌بان لبنان، توپ او را که در چهارچوب هم نبود مهار کرد.

دقيقه 32: مهاجم لبنان چند مدافع ايراني را جا گذاشت و به سمت دروازه شوت‌زني کرد، ولي ضربه او آنقدر محکم نبود که احمدي را به واکنش وادار کند.

از دقيقه 32 تا 42: اتفاق خاصي در بازي رخ نداد تا اينکه در اين لحظه اشتباه، پولادي توپ را به مهاجم لبنان رساند اما مدافعان ايران توپ را به خوبي دور کردند.

در دقايق پاياني نيمه نخست، اشکان دژاگه باز هم مرد تأثيرگذار تيم ملي فوتبال ايران بود و موقعيت مناسبي را در دقيقه 45 خلق کرد؛ اما در وقت‌هاي اضافه خطاي مدافع لبنان روي او را داور ژاپني پنالتي اعلام کرد که جواد نکونام پشت توپ قرار گرفت و موفق شد دومين گل ايران را به ثمر برساند.

با آغاز نيمه دوم، شاگردان کارلوس کي روش روند هجومي‌شان را نگه داشتند و چند بار ديگر هم دروازه لبنان را باز کردند. در دقيقه شصت، خطايي که «نور منصور» روي اشکان دژاگه انجام داد، باز هم يک ضربه پنالتي براي ايران به ارمغان آورد که جواد نکونام آن را به گل تبديل کرد. در اين صحنه، بازيکن لبنان به دليل دريافت دومين کارت زرد از بازي بيرون شد.

در دقيقه 62 اشکان دژاگه باز هم تأثيرگذار ظاهر شد و با نفوذ از جناح راست درون محوطه جريمه پاس مناسبي را براي رضا قوچان‌نژاد فرستاد که ضربه فني و بغل پاي اين بازيکن، چهارمين گل را براي شاگردان کي روش به همراه داشت.

در دقيقه هشتاد، جواد نکونام که دو گل نخست را با پنالتي به ثمر رسانده بود، روي پاس خوب مسعود شجاعي موفق شد، سومين گل خودش و پنجمين گل ايران را به ثمر برساند.

شاگردان کارلوس کي روش که حريف دست و پا بسته‌اي را پيش روي مي‌ديدند و به مراتب بهتر از ديدارهاي گذشته بازي کردند، در دقايق پاياني سعي در کنترل بازي داشتند و سرانجام موفق شدند نخستين ديدار خود در مرحله مقدماتي جام ملت‌هاي آسيا را با پيروزي به پايان برسانند. ايران در مقدماتي جام جهاني يک بر صفر به لبنان باخته بود تا اين بار انتقام شيريني از اين تيم بگيرد.

تيم ملي فوتبال ايران در ديدار بعدي اين مرحله بايد روز دوم فروردين ماه سال آينده در کويت به مصاف تيم ملي اين کشور برود. سومين بازي ايران در اين مرحله روز 23 مهر ماه 92 برابر تايلند در ورزشگاه آزادي تهران برگزار خواهد شد.


منبع:

http://www.tabnak.ir/fa/news/301142/%D8%AA%DB%8C%D9%85-%D9%85%D9%84%DB%8C-%D9%81%D9%88%D8%AA%D8%A8%D

امتیاز دهی به مقاله
نظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 

ثبت نظر:

شما می توانید درباره تيم ملي فوتبال بالاخره برد! نظر دهید یا سوال بپرسید:

نام و نام خانوادگی:

 

کلمات کلیدی: باخت تيم ملي ، برد تيم ملي ، تيم ملي ، مربي تيم ملي ، بازيکنان تيم ملي