مسبی
خودروهاي گران، باز هم گرانتر شدند!

خودروهاي گران، باز هم گرانتر شدند!

ویرایش: 1391/11/19
نویسنده: ای دیجیتال
پس از گذشت چندين روز از ابلاغ مصوبه دولت مبني بر نرخ‌گذاري خودروهاي داخلي با ارز مبادلاتي و پس از آن که ابلاغ اين مصوبه منجر به رشد سرسام آور خودرو در بازار آزاد شد، سرانجام امروز بهاي رسمي خودرو‌ها با ملاک ارز مبادلاتي تعيين شد و بنابراين، بهاي رسمي پرايد به 16 ميليون و 750 هزار تومان افزايش يافت.

به گزارش «تابناک»، امروز فهرست قيمت‌هاي جديد خودروهاي داخلي با تأييد سازمان حمايت اعلام شد.

قيمت‌هاي جديد بر اين اساس است:

قيمتها برگرفته از فارس

اين در حالي است که مصوبه دولت به رغم افزايش بهاي خودرو‌ها، تنها اشاره به کاهش 5 درصدي تعرفه واردات خودرو کرده است که آن هم در پنج سال و در مجموع به ميزان 25 درصد از تعرفه واردات خواهد کاست. به اين ترتيب، مشخص مي‌شود که‌ هم‌اکنون تقريبا قيمت‌هاي کف بازار در هفته گذشته، به قيمت رسمي خورو‌ها تبديل شده و احتمال آن مي‌رود که بار ديگر بهاي خودرو در بازار آزاد افزايش يابد، چرا که هنوز ميزان عرضه از سوي خودروسازان افزايش نيافته است.

نکته ديگر آن که گويا همين افزايش قيمت نيز چندان خودروسازان را خوشحال نکرده است و ايشان همچنان در پي دريافت حمايت تسهيلاتي از سوي دولت هستند. ديروز داود ميرخاني مشارو انجمن خودروسازان تأکيد کرده بود تا هنگامي که تسهيلات خودروسازان پرداخت نشود، بهاي خودرو نمي‌تواند کاهش يابد.

از سوي ديگر، چندي پيش، نجفي منش عضو انجمن قطعه‌سازان در گفت‌وگويي اشاره کرده بود که رايزني با خودروسازان براي افزايش 60 تا 100 درصدي قطعات خودرو آغاز شده است.

وي اعلام کرده بود که افزايش بهاي قطعات نيز در پي رشد بهاي خودرو، طبيعي صورت خواهد گرفت و اکنون قطعه‌سازان براي تعيين قيمت‌هاي جديد قطعات در حال مذاکره با شرکت‌هاي خودروساز هستند.

نجفي منش گفته بود، هم‌اکنون براي قطعات خودرو، آناليز قيمتي تهيه شده که ممکن است افزايش 60، 70، 100 درصدي و يا بيشتر از آن را روي قطعات داشته باشيم.


منبع:

http://www.tabnak.ir/fa/news/301148/%D8%AE%D9%88%D8%AF%D8%B1%D9%88%D9%87%D8%A7%DB%8C-%DA%AF%D8%B1%D8

امتیاز دهی به مقاله
نظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 

ثبت نظر:

شما می توانید درباره خودروهاي گران، باز هم گرانتر شدند! نظر دهید یا سوال بپرسید:

نام و نام خانوادگی:

 

کلمات کلیدی: قيمت خودرو ، ليست قيمت خورو ، جدول قيمت خودرو