مسبی
مشکلات امنيتي بي‌ پايان برنامه جاوا موجب شددر فهرست سياه اپل قرار گيرد

مشکلات امنيتي بي‌ پايان برنامه جاوا موجب شددر فهرست سياه اپل قرار گيرد

ویرایش: 1391/12/2
نویسنده: Paradisboy
مشکلات امنيتي بي‌ پايان برنامه جاوا موجب شد تا شرکت اپل اين برنامه را در فهرست سياه خود قرار داده و جلوي استفاده از آن را بگيرد.
به گزارش سرويس موبايل پايگاه خبري فن آوري اطلاعات ايران از farsnews، به همين علت کاربران رايانه هاي مک شرکت اپل نمي توانند از برنامه جاوا 7 استفاده کنند. اين دومين بار در يک ماه اخير است که ناامني جاوا منجر به چنين تصميمي مي شود.
اين در حالي است که اوراکل تاکنون بارها و بارها برنامه جاوا 7 را به روز کرده، اما حفره هاي امنيتي آن هنوز برطرف نشده و سيستم ضدبدافزار شرکت اپل به طور خودکار اين برنامه را يک برنامه مشکوک و آلوده کننده تشخيص داده است.
مهم ترين ضعف امنيتي جاوا 7 آن است که به هکرها امکان مي دهد از راه دور کدهاي مخرب خود را بر روي رايانه فرد قرباني اجرا کنند.
اپل آخرين بار نسخه به روز شده 10 برنامه جاوا 7 را بلوکه کرد و پس از عرضه نسخه به روز شده 11 اين محدوديت را لغو کرد اما حال مجدداً محدوديت ياد شده را اعمال کرده است. انتظار مي رود برخي شرکت هاي بزرگ نرم افزاري و سخت افزاري ديگر هم در اين زمينه از اپل تقليد کنند.


منبع:

http://www.jahromblog.com/forum/thread-312.html

امتیاز دهی به مقاله



نظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره مشکلات امنيتي بي‌ پايان برنامه جاوا موجب شددر فهرست سياه اپل قرار گيرد نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: امنيت ، شبکه ، جاوا ، موبايل ، اندرويد ، مشکلات امنیتی ، مشکلات بی پایان ، امنیت پایین ، جاوا7 ، farsnews ، شرکرت های معتبر ، سخت افزار