مسبی
خودروي الکتريکي تاشو!

خودروي الکتريکي تاشو!

ویرایش: 1391/11/16
نویسنده: Paradisboy
ين خودرو مقدمه ماشين هاي شبيه به فيلم ترنسفورمر است. ماشين هاي ربات شکلي که تغيير شکل مي دهند و به وسيله ديگري تبديل مي شوند...
خودرو الکتريکي Hiriko که خود کوچک و جم و جور است مي تواند در زمان نياز از اين هم کوچکتر شود تا به راحتي در فضاي کم پارک شود. اين اتومبيل جذاب که در اسپانيا رو نمايي شده به زودي با قيمت مناسبي وارد بازار مي شود. جزئيات بيشتر را در ادامه بخوانيد.
BMW در طرح جديد خودروي خود که نياز به راننده ندارد و 10 تا 15 سال ديگر وارد بازار مي شود، از 4 نوع سنسور، رادار، دوربين، اسکنر ليزري و سنسور اندازه گيري فاصله صوتي استفاده مي کند. اين سنسور ها در کم کردن و افزايش سرعت ماشين دخالت دارند.
Hiriko يک خودرو الکتريکي است که توسط باتري هاي قابل شارژ، انرژي مورد نياز براي حرکت را بدست مي آورد. اين خودرو به خودي خود کوچک است و تنها فضاي نشستن براي دو نفر را دارد. اما اگر براي اين خودرو کوچک هم جاي پارک پيدا نشود، Hiriko مي تواند خود را جمع کرده و از اين هم کوچکتر شود. اين خودرو که نامش هم به معني خودرو شهري است براي استفاده در شهر و مناطق شلوغ طراحي شده، مناطقي که در آنها به راحتي نمي توان جاي پارک پيدا کرد.
زماني که خودرو جمع مي شود باز هم فضا براي نشستن دو نفر را دارد. Hiriko فوق العاده فشرده و جمع و جور است، موتور الکتريکي، فرمان، دنده و چرخ هاي آن يکپارچه شده اند تا در اين خودرو کوچک جاي گيرند. کل سيستم خودرو توسط يک هدايت کننده ديجيتالي کنترل مي شود.
Hiriko در حالت عادي 2.5 متر طول دارد. اما زماني که خودرو جمع مي شود تنها 1.5 متر طول پيدا مي کند.
Hiriko با قيمت حدود 16,350 دلار به زودي وارد بازار جهاني مي شود.


منبع: ارسال شده به ايميل
امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره خودروي الکتريکي تاشو! نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: خودروي ، الکتريکي ، تاشو