مسبی
نمک غير از شوري کارايي ديگري هم دارد - کاربردهاي نمک

نمک غير از شوري کارايي ديگري هم دارد - کاربردهاي نمک

ویرایش: 1391/11/16
نویسنده: Paradisboy
درمان گزيدگي پشه. آب نمک، براي کاهش خارش ناشي از گزيدگي پشه مي‌تواند موثر باشد. علاوه بر اين، تلفيق نمک و روغن زيتون نيز مي‌تواند مفيد باشد.
بسياري از مردم اينطور فکر مي‌کنند که افزودن نمک به آبي که قرار است بجوشد، باعث سريع تر جوشيدن مي‌شود. بهرحال اين فکر درستي نيست، ولي نمک آب را در دماي بالاتر به جوش مي‌آورد، بنابراين باعث کاهش زمان پخت و پز مي‌شود.
بررسي تازگي تخم مرغ. دو قاشق چاي خوري از نمک را در فنجاني از آب بريزيد و سپس تخم مرغي را درون آن قرار دهيد. تخم مرغ تازه، ته خواهد نشست و تخم مرغ کهنه تر شناور خواهد بود. البته اين بدين معني نيست که تخم مرغ شناور، فاسده شده است.
با دوام تر کردن پنير. براي اين کار مي‌شود، پنير را در يک روکش مرطوب شده با آب نمک پيچيد.
ترساندن مورچه ها. نمک را در جاي درها يا کنار پنجره ها و هرجايي که مورچه ها در خانه تان تردد مي‌کنند، بپاشيد. مورچه ها علاقه ايي به راه رفتن بر روي نمک ها ندارند.
خاموش کردن آتش ناشي از روغن در آشپزخانه. جعبه ايي از نمک را در کنار اجاق داشته باشيد، و اگر آتش ناشي از روغن مشتعل شد، روي زبانه ي آتش نمک بريزيد (هيچ وقت از آب در اين وضعيت استفاده نکنيد چرا که باعث پراکندگي مي‌شود). زمانيکه نمک به آتش اعمال شد، باعث کاهش گرماي آتش مي‌شود.
کاهش چکه شمع ها. اگر شمع هاي تازه را در يک محلول نمک قوي براي چند ساعت بخيسانيد و سپس آنها را به خوبي خشک کنيد، ديگر اين شمع ها در هنگام سوختن خيلي زياد چکه نخواهند کرد.
نگهداشتن تازگي و طراوت گل هاي بريده شده. کمي کمتر از ? قاشق چاي خوري را به گلدان اضافه کنيد تا گل هاي بريده شده، مدت زمان بيشتري تازه بمانند (همين مقدار شکر و يا يک عدد آسپرين، نتيجه ي مشابهي مي‌دهد).
مرمت ديوارها. براي پر کردن سوراخ هاي ايجاد شده توسط ميخ، و ديگر قسمت هاي آسيب ديده بر روي گچ تخته و يا ديوار گچي، ? قاشق سوپ خوري نمک را با دو قاشق سوپ خوري از نشاسته ذرت مخلوط کرده و در نهايت به آن در حدود ? قاشق چاي خوري آب بيافزاييد تا يک خمير غليظ به دست آيد. از اين خمير براي پر کردن سوراخ ها استفاده کنيد.
جلوگيري از علف هاي هرز حياط. اگر علف هاي هرز يا چمن بين آجرهاي حياط تان، و يا ديگر قسمت ها مي رويد، با دقت نمک را بين شکاف ها بپاشيد، سپس با آب آنجا را خيس کنيد و يا منتظر باران براي نمناک شدن آن محل باشيد.
شست و شوي دهان. از مخلوط مقدار برابر نمک و جوش شيرين براي شست و شو و از بين بردن بوي بد دهان استفاده کنيد.
فرو نشاندن درد ناشي از زخم زنبور. فورا آن ناحيه را مرطوب کرده و توده ي کمي از نمک را براي کاهش درد و تورم بر روي آن قرار دهيد.
درمان گزيدگي پشه. آب نمک، براي کاهش خارش ناشي از گزيدگي پشه مي‌تواند موثر باشد. علاوه بر اين، تلفيق نمک و روغن زيتون نيز مي‌تواند مفيد باشد.
ماساژ. پس از استحمام و زماني که هنوز بدن تان نمناک است به خودتان يک ماساژ با نمک خشک بدهيد. اين کار باعث تازه شدن پوست شده و به جريان خون کمک مي‌کند.
رهايي از التهاب گلو. نمک را به همراه آب گرم مخلوط کرده و آن را غرغره کنيد تا درد گلويتان تسلي يابد.


منبع: ارسال شده به ايميل
امتیاز دهی به مقاله
نظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 

ثبت نظر:

شما می توانید درباره نمک غير از شوري کارايي ديگري هم دارد - کاربردهاي نمک نظر دهید یا سوال بپرسید:

نام و نام خانوادگی:

 

کلمات کلیدی: نمک غير از شوري کارايي دارد ، کاربردهاي نمک