مسبی
5راهنمايي قبل از راه اندازي وب سايت (قسمت دوم)

5راهنمايي قبل از راه اندازي وب سايت (قسمت دوم)

ویرایش: 1391/11/15
نویسنده: Paradisboy
در مقاله قبل 5 مورد از مواردي که بايد قبل از راه اندازي وب سايت رعايت کرد را ذکر نموديم. در اينجا 5 مرحله بعدي قبل از راه اندازي وب سايت را براي شما ذکر مي نماييم.
با ما همراه باشيد...
1- محتوا: متن وتصاوير
محتوا مهمترين قسمت يک وب سايت است.
به دو دليل که در زير توضيح داده خواهد شد.
اول اينکه مشتريان بدانند که در وب سايت شما به دنبال چه چيزي هستند و در واقع شما با توليد محتوا به آنها احترام گزاشته ايد و اطلاعات مفيدي را در اختيار آنها قرار داده ايد که اين موضوع براي مخاطبان شما بسيار ارزشمند است و ديگر اينکه شما نيز اين اطمينان را پيدا کنيد که موتورهاي جستجو گر بهترين جستجو را در وب سايت شما انجام مي دهند.معمولا افراد ترجيح مي دهند که براي پس انداز بيشتر ، خودشان مطالب وب سايتشان را آماده کنند. اما همانطور که قبلا اشاره شد، محتوا مهمترين قسمت يک وب سايت است که در دراز مدت درآمد بيشتري براي شما ايجاد مي کند.
بعضي افراد دست خط زيبايي دارند و به خوبي نيز مي نويسند. اما اهميت استفاده از کلمات کليدي، عبارات کليدي، قابليت استفاده، ضرورت اسکن کردن و غيره ، ضرورت اين امر را مي رساند که نگارش مطالب يک وب سايت، خود يک هنر است.
اهميت استفاده از تصاوير نيز نبايد دست کم گرفته شود. وب سايت مانند يک رسانه تصويري است که تفاوت تصاوير خوب و حرفه اي با تصاوير بد نبايد دست کم گرفته شود. بنابراين براي اين کار شما بايد از يک عکاس حرفه اي استفاده کنيد.
2- آيا قادريد که زمانتان را به وب سايتتان اختصاص دهيد؟
وب سايت يک ابزار بازاريابي است. اما تنها زماني به عنوان يک ابزار کار مي کند که شما به طور مداوم از آن استفاده کنيد.
ممکن است شما بهترين وب سايت دنيا را طراحي کرده باشيد، اما اگر زمان خود را به آن اختصاص ندهيد، قطعا به اهدافتان نيز نخواهيدرسيد
شما بايد مطالب را به روز رساني کنيد، سريعا به ايميلها و سوالات پاسخ دهيد و به فکر پيشرفت سايت خود به صورت آن لاين و آف لاين باشيد. رعايت تمامي اين نکات باعث موفقيت وب سايت شما خواهد شد.اطمينان حاصل کنيد که يکي از کارمندانتان و يا خودتان مسئوليت انجام اين کارها را به عهده مي گيريد. براي مثال اگر شما يک فروشنده هستيد، چه کسي مسئول پاسخ به ايميلها و فروش محصولات شما در ايام تعطيل است؟ آيا تمامي ايميلها دقيقا در همان روز پاسخ داده مي شوند؟ هنگاميکه يک محصول جديد را به وب سايت اضافه مي کنيد، چه کسي صفحات وب سايتتان را به روز رساني مي کند؟
شما بايد براي وب سايت خود کارمندي استخدام کنيد تا به سوالات پاسخ گويد، سفارشات را بگيرد و به مشتريان سرويس دهد. رعايت تمامي موارد فوق باعث پيشرفت کار شما و صرفه جويي در وقتتان خواهد شد.حالا اگر ايده هاي تجاري خوبي داريد به فکر طراحي وب سايت و کسب در آمد باشيد.
3- آيا يکDomain name ( اسم دامين ) داريد؟
داشتن يک اسم دامين براي راه اندازي يک وب سايت کاملا ضروري است. گاهي اوقات انتخاب يک اسم کاملا واضح است. مثلا اگر در B.B.C کار مي کنيد نام انتخابي شما مي بايست bbc.co.uk باشد. به هر حال انتخاب يک اسم بسيار ساده هم نيست. براي مثال چرا شما BBC.com را انتخاب نمي کنيد؟ ممکن است شخصي به شما پيشنهاد دهد که .com بسيار معتبرتر از .co.uk است. اما انتخاب .co.uk براي شما و BBC بهترين گزينه است. چرا. براي اينکه اگر شما در بريتانيا کار مي کنيد، دانستن اين مطلب که BBC توسط ماليات دهندگان انگليسي سرمايه گذاري مي شود و نماينده انگليس در خارج از کشور است، بسيار ضروري است. بنابراين اين کشور تمايل دارد که اصالت و ريشه خود را به ديگران نشان دهد.
اما گاهي اوقات تنها يک انتخاب داريد. براي مثال اگر در آمازون زندگي مي کنيد و داراي فروشگاه هاي زنجيره اي چاي هستيد، براي فروش محصولاتتان بايد به جاي .co.uk از Amazon.com استفاده کنيد.
خوب فکر کنيد.به نظر انتخاب somersetteashop.com بهترين گزينه براي شما است. سعي کنيد اين اسم را همه جا مانند، پشت کارتهايتان، بر روي سربرگهايتان، اتوموبيلتان، کارت تجاريتان و هر جايي که مي توانيد، به نمايش بگذاريد.
البته اين نام مي بايست با حوزه کاري شما مرتبط باشد و به راحتي به خاطر آورده شود. براي مثال هنگاميکه مردم درباره فروشگاه هاي زنجيره اي چاي آمازون صحبت مي کنند، نام somersetteashop.comبه طور ناخود آگاه در ذهن آنها تداعي مي شود. البته به جز .com و .co.uk اسامي ديگري نيز مانند، .net و .TV هم وجود دارند. اگر شما يک سازمان و يا يک شرکت غير انتقايي هستيد بهتر است که از .org استفاده کنيد. اما .com و .co.uk بيشترين اسامي هستند که مردم به خاطر دارند.
هرگز يک نام شناخته شده را بايک domain متفاوت ترکيب نکنيد( مانند Amazon. TV). قطعا مشتريان شرکت آمازون متوجه نخواهند شد که اين نام و اين محصولات متعلق به شرکت آمازون نيست.
اطمينان پيدا کنيد که از نام انتخابي شما قبلا کسي استفاده نکرده باشد، و اگر اينگونه بود از شرکت طراح وب سايتتان بخواهيد که آن نام را براي مدت زمان حداقل 2 سال براي شما خريداري کند. براي اينکه موتورهاي جستجوگر بزرگ Domain هايي را که براي يک سال خريداري شده اند به خوبي جست و جو نمي کنند و نام وب سايت شما را همراه با وب سايت هاي بي ارزش و بي محتوا نمايش مي دهند.
4- آيا براي شما اهميت دارد که Domain name شما در بالاي نتايج صفحات جست و جو باشد؟
چقدر براي شما اهميت دارد که در هنگام جست و جوي يک نام به خصوص اسم سايت شما در بالاي صفحه گوگل پديدار شود؟آيا اين کار ضروري است؟
براي بعضي از شما اين کار ضروري است که در اين صورت مي بايست از يک متخصص حرفه اي بهينه سازي وب سايت براي موتورهاي جستجو استفاده کنيد. استفاده از اين تجارت(SEO) هزينه زيادي در بر خواهد داشت، بنابراين قبل از شروع به هر کاري بايد اطمينان حاصل کنيد که هزينه اوليه به شما بر مي گردد.
اگر سايت شما جزو 10 صفحه اول رتبه بندي شده در گوگل باشد در آمد ساليانه شما 100000 دلار در سال افزايش پيدا خواهد کرد . بنا براين براي کسب اين در آمد نيازمند 3000 دلار سرمايه گذاري در سال هستيد. حتي اگر قصد داريد که 2900 دلار در سال سرمايه گذاري کنيد، بهتر است که به راه ديگري فکر کنيد .
مراقب شرکتهاي کلاه برداري باشيد که به شما وعده مي دهند تا نام سايت شما در 10 صفحه اول گوگل قرار دهند . شايد گوگل را بتوان فريب داد تا نام سايت شما جزو 10 صفحه اول باشد اما با اين کار قابليتهاي بسيار زيادي از سايت شما از بين خواهد رفت . حتي پس از مدتي ممکن است گوگل نام سايت شما را در 10 صفحه آخر خود نيز نياورد.
وجود بسياري از شرکتهاي کوچکتر، به ويژه در زمينه هاي رقابتي مانند گردشگري، باعث ايجاد ترافيک در صفحات گوگل مي شود. لينکهاي حمايت کننده که قيمت مناسبي هم دارند( اين لينکها که در گوگل ،ياهو و غيره وجود دارند به عنوان صفحات Pay-Per-Click شناخته مي شوند) ، ابزار مناسبي براي تبليغ اين سايتها هستند.
بازاريابي آف لاين که افراد بيشتري را به سمت وب سايت شما مي کشاند، به سادگي نوشتن آدرس يک وب سايت در پشت ماشين است. بهتر است که قبل از اقدام به هر کاري واقع بين باشيد و راجع به هزينه جست و جو گرهاو


منبع: ارسال شده به ايميل
امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره 5راهنمايي قبل از راه اندازي وب سايت (قسمت دوم) نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: ساخت وبلاگ ، آموزش وبلاگ