مسبی
9 تغيير کوچک براي داشتن زندگي ايده آل

9 تغيير کوچک براي داشتن زندگي ايده آل

ویرایش: 1391/11/15
نویسنده: Paradisboy
زندگي ايده آل: از آنجا که ما قدرت خواندن افکار ديگران را نداريم، بنابراين سخت است که پاسخ چرايي کاري که ديگران انجام مي دهند را متوجه شويم!
اينکه از رفتارهاي عجيب مردم برداشت هاي بدي داشته باشيم و فکر کنيم از روي قصد و نيت بد آن کار خاص را انجام داده اند، فقط ناراحتي هاي زندگي را بيشتر مي کند.
شادکامي يکي از اصلي ترين مقياس هاي موفقيت در زندگي شخصي است. خوشحال کردن ديگران بدون اينکه فرد خودش خوشحال باشد، امري غيرممکن است.
با توجه به اين مساله، در اينجا 9 تغيير کوچک برايتان نام برده ايم که مي تواند رنگ تازه اي به زندگي روزمره شما ببخشد.
هر چه مردمان بيشتري را دوست داشته باشيم، شادکامي و رضايت ما هم از زندگي بيشتر خواهد بود.
روزتان را با اميد آغاز کنيد
اگر يک حقيقت واقعي در مورد زندگي وجود داشته باشد، آن زندگي کردن بر اساس اميدها و انتظارهاست. بنابراين، هنگامي که از رختخواب بيرن مي آييد، سعي کنيد نخستين فکرتان اين باشد که: « امروز اتفاق فوق العاده اي رخ خواهد داد ». به اين ترتيب روز خود را با اميدهاي مثبت بسازيد.
برنامه ريزي و اولويت بندي کنيد
يکي از رايج ترين منابع استرس در زندگي، فکر کردن به اين است که کارهاي زيادي براي انجام وجود دارند. به جاي اينکه اين مساله را براي خود بزرگ کنيد و خودتان را آزار دهيد، بهتر است کارهاي خود را اولويت بندي کنيد و بر اساس آن پيش برويد. به اين فکر کنيد که با انجام هر کدام از کارهاي خود يک قدم به هدف و مقصود خود در زندگي نزديک تر مي شويد.
به ديگران هديه بدهيد
منظور از هديه، يک کادوي رسمي و بسته بندي شده نيست. هديه شما مي تواند لبخند شما، کلمه اي براي تشکر يا قوت قلب دادن به کسي، ادب و احترام و حتي يک تکان سر دوستانه باشد. حتي مي توانيد به گدايي در شهر پولي کمک کنيد. آسودگي خاطر بهترين راه براي تغيير است.
بحث هاي سياسي و مذهبي را کنار بگذاريد
بحث و گفت و گو در مورد مسايل سياسي و مذهبي هيچ گاه پاسخ درست و شفافي ندارند و اصولا باعث خشمگين شدن مردم مي شود زيرا نمي توانند چيزي را کنترل کنند. هنگامي که چنين بحث هاي پيش مي آيد بهترين کار اين است که عقب بکشيد و با گفتن يک جمله :«فکر کردن به اين مسايل باعث سردرد من مي شود» خود را از اين شرايط خلاص کنيد.
منفي به قضيه نگاه نکنيم
از آنجا که ما قدرت خواندن افکار ديگران را نداريم، بنابراين سخت است که پاسخ چرايي کاري که ديگران انجام مي دهند را متوجه شويم. اينکه از رفتارهاي عجيب مردم برداشت هاي بدي داشته باشيم و فکر کنيم از روي قصد و نيت بد آن کار خاص را انجام داده اند، فقط ناراحتي هاي زندگي را بيشتر مي کند. بنابراين، براي آسودگي خاطر بيشتر و رها شدن از فازهاي منفي بهتر است هميشه برداشت خوبي از کارهاي ديگران داشته باشيم و منفي به قضيه نگاه نکنيم.
غذاهاي پرانرژي ميل کنيد
گاهي نمي توانيم کارهاي خود رابه آن خوبي که انتظار داريم انجام دهيم. در اين حالت، بهتر است دست کم يک بار در روز خوراکي يا غذايي بسيار خوشمزه همچون يک تکه شکلات بخوريد. از خوردن آن لذت ببريد و با همه وجود احساسش کنيد.
نگراني را از خود دور کنيد
بزرگ ترين دشمن شادکامي، نگراني است. نگراني نيز در نتيجه فکر کردن به مسايلي پيش مي آيد که از کنترل ما خارج هستند. وقتي کاري را انجام داده ايد، بدانيد کار ديگري نمي توانيد براي آن انجام دهيد. سعي کنيد بيشتر حواس خود را روي کارهايي متمرکز کنيد که در دست انجام داريد نه کارهايي که تصور مي کنيد ممکن است پيش بيايد.
تلويزيون را خاموش کنيد
بسياري از خانه دارها هنگام انجام کارهاي خانه تلويزيون را نيز روشن مي گذارند تا صدايي در خانه وجود داشته باشد. اما بهتر است اين کار را انجام ندهيد زيرا بيشتر برنامه هاي تلويزيون حس نااميدي و عدم رضايت از زندگي را به بيننده القا مي کنند. آگهي ها تبليغاتي نيز شما را ترغيب به خريداري کالاهايي مي کنند که شايد واقعا به آنها نيازي نداريد. پس چرا همچون يک خريدار بي فکر عمل مي کنيد؟
روز خود را با شکرگزاري تمام کنيد
سعي کنيد پيش از اينکه به رختخواب برويد، دست کم يک اتفاق بسيار خوب در طول روز را براي خود يادداشت کنيد. اين مي تواند خنداندن يک کودک يا کسب پول زيادي باشد. هرچه که هست، سعي کنيد براي اتفاقات آن روز شکرگزار و قدردان باشيد زيرا ديگر اين روز تکرار نخواهد شد.


منبع: ارسال شده به ايميل
امتیاز دهی به مقاله
نظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 

ثبت نظر:

شما می توانید درباره 9 تغيير کوچک براي داشتن زندگي ايده آل نظر دهید یا سوال بپرسید:

نام و نام خانوادگی:

 

کلمات کلیدی: فکر کردن ، عمل کردن ، انجام دادن