مسبی
بيشترين شکايت از پزشکان جراحي پلاستيک مي شود/.

بيشترين شکايت از پزشکان جراحي پلاستيک مي شود/.

ویرایش: 1391/10/28
نویسنده: amirkiani
بيشترين شکايت از پزشکان جراحي پلاستيک مي شود/اکثر عملهاي زيبايي توسط غير متخصص انجام مي شود

سلامت - معاون آموزش و پژوهش سازمان پزشکي قانوني استان تهران با اعلام افزايش پرونده‌هاي قصور پزشکي از تشکيل 169 پرونده قصور در حوزه جراحي پلاستيک خبرداد.زهرا تالاني:دکتر اميرمحمد مهاجرپور با بيان اينکه قصور پزشکي نسبت به گذشته رو به افزايش است مي گويد:جراحي‌هاي پلاستيک و ترميمي که مورد نظر بحث اين نشست نيز هست با تشکيل 169 پرونده در پنجمين مرتبه بيشترين پرونده‌هاي قصور پزشکي قرار دارد.
وي در گفت وگو با ايسنا مي گويد:البته افزايش شکايتها به خاطر افزايش آگاهي مردم است.

همچنين چندي پيش نيز عبدالجليل کلانتر هرمز رئيس انجمن جراحان پلاستيک کشور، در گفت وگو با مهر اعلام کرد که در سال 3 تا 4 مورد جراحي زيبايي منجر به فوت داريم که اين جراحي‌ها توسط جراحان غيرپلاستيک صورت مي‌گيرد.
به گفته وي 90 درصد پرونده‌هاي جراحي زيبايي مربوط به جراحان غيرپلاستيک است. بر اساس مدارک موجود در 6 سال اخير بيش از 200 پرونده درباره شکايت افراد از پزشکان جراح پلاستيک در سازمان نظام پزشکي تشکيل شده که بيشتر اين شکايت‌ها به جراحي‌هاي چاقي،‌ لاغري و افزايش قد مربوط مي‌شود.

شکايت از پزشکاني که غيرقانوني کار مي کنند
در همين حال دکتر عباس کاظمي آشتياني، فوق تخصص جراحي پلاستيک در گفت وگو با خبرآنلاين،مي گويد:متاسفانه در حال حاضر در بيش از 100 واحد و مطب به عمل زيبايي در تهران مي‌پردازند که فعاليت‌هاي آنها غيرقانوني است و براي همين بيشتر شکايتها هم از همين پزشکاني مي شود که به طور غيرقانوني عمل مي کنند اما همه به متخصص جراحي ثبت مي شود.
وي با اشاره به اينکه بيشتر فوت‌ها در جراحي‌هاي زيبايي به علت حساسيت‌هاي بيهوشي است ادامه مي دهد:ماده بيهوشي هالوتان که چند سالي است در آمريکا و اروپا از رده خارج شده، هنوز در جراحي‌هاي زيبايي در کشور ما مورد استفاده قرار مي‌گيرد. هر چند وزارت بهداشت موارد استفاده آن را محدود کرده است.
دکتر نراقي همچنين به عوارض جراحي‌هاي زيبايي اشاره کرده و مي‌افزايد: جراحي‌هاي زيبايي دو نوع عوارض زودرس و ديررس دارد که عوارض زودرس همان فوت در اتاق عمل بوده و عوارض ديررس آن عفونت جاي عمل،‌ آمبولي ريه و سوراخ شدن پرده بيني است.
وي با تاکيد بر اينکه طبق آمارهاي موجود ، تعداد شکايات از جراحان پلاستيک کاهش داشته است مي گويد:کساني که دنبال عملهاي زيبايي هستند براي اينکه هزينه زياد پرداخت نکنند با هر شرايطي حاضر به عمل هستند و براي همين وقتي مشکلي برايشان پيش آيد کسي نمي تواند پاسخ دهد.
وي مي افزايد:مثلا همين چند وقت پيش بيماري به من براي ترميم عمل بيني مراجعه کرد که بعد از عمل بيني او کج و يکي از سوراخها هم بسته شده بود و نفس کشيدن را سخت کرده بود،دليل اين موضوع هم اين موضوع بود که پزشک اين خانم عمومي بودند که تازه فارغ التحصيل شده بودند اما يک سوم پزشک جراح متخصص هزينه دريافت مي کرد.
دکتر نراقي ادامه مي دهد:با اين صرفه جويي بي خود ايشان مجبور شدند دوباره عمل کنند و همين موارد باعث شکايت از متخصصان زيبايي مي شود در حاليکه اکثر اين افراد متخصص زيبايي نيستند.منبع:

http://www.khabaronline.ir/detail/271118/society/health

امتیاز دهی به مقاله
نظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 

ثبت نظر:

شما می توانید درباره بيشترين شکايت از پزشکان جراحي پلاستيک مي شود/. نظر دهید یا سوال بپرسید:

نام و نام خانوادگی:

 

کلمات کلیدی: پزشکي ، جراحان زيبايي ، جراحي پلاستيک ، غيرمتخصصان جراح