مسبی
از امروز بازنشستگان با بيمه طلايي، رايگان درمان مي شوند

از امروز بازنشستگان با بيمه طلايي، رايگان درمان مي شوند

ویرایش: 1391/10/10
نویسنده: amirkiani
عطاريان: از امروز بازنشستگان با بيمه طلايي، رايگان درمان مي شوند
شهري - از امروز افراد بازنشسته مي توانند با استفاده از بيمه طلايي بدون پرداخت هزينه در مراکز درماني بستري و تحت درمان قرار گيرند.زهرا تالاني: اين خبر خوبي بود که امروز ايراندخت عطاريان مديرعامل صندوق بازنشستگي کشور اعلام کرد.در گذشته بيمه تکميلي بازنشستگان مشکلاتي را براي آنها به وجود آورده بود و آنها از نحوه پرداختها و تعرفه آن ناراضي بودند،از همين رو سازمان صندوق بازنشستگي کشور به موازات اين بيمه تنها براي خود بازنشستگان در فاز اول بيمه طلايي را قرار داده تا بتوانند بدون پرداخت هزينه،در مراکز درماني تحت درمان قرار گيرند.
در اين بيمه يک ميليون و 150 هزار بازنشسته با اعتبار 100 ميليارد تومان تحت پوشش قرار مي گيرند که در مراحل بعدي از سال آينده قرار است ساير افراد خانواده هم تحت پوشش قرار گيرند.


مزاياي بيمه طلايي
عطاريان درباره اين بيمه گفت:اين بيمه با هدف پوشش و جبران هزينه هاي درماني، کاهش هزينه هاي پرداختي بيماران، ارائه خدمات با کيفيت در تهران و تمامي استانها کشور از امروز آغاز مي شود و بازنشستگان مي توانند بدون معرفي نامه و پرداخت وجه به 545 مرکز درماني و بيمارستان طرف قرارداد مراجعه و از خدمات آن بهره مند شوند.
به گفته وي، چنانچه افراد تحت پوشش بخواهند از بيمارستاني به جز مراکز طرف قرارداد استفاده کنند مي توانند وجه خود را پس از ارائه اسناد به بيمه آتيه سازان حافظ دريافت کنند.

بيمه طلايي شامل چه بيماريهايي است؟
عطاريان تاکيد کرد: در اين بيمه تمامي هزينه هاي درماني و جراحي هاي تخصصي و عمومي و همچنين داروهاي تخصصي بدون سقف در اختيار بازنشستگان قرار مي گيرد.
وي ادامه داد: همچنين جراحي هاي تخصصي و فوق تخصصي مانند جراحي قلب، مغز واعصاب، پيوند کليه و پيوند مغز واستخوان و تمامي هزينه هاي داروهاي تخصصي شيمي درماني و عوارض آن و بيماري ام اس، انواع سرطان، شکستگي ها لگن، ران و مفصل و... از جمله تعهداتي است که در بيمه طلايي بدون سقف براي بازنشستگان کشور انجام خواهد شد.
وي با بيان اينکه هنوز هزينه دندانپزشکي در اين بيمه پرداخت نمي شود و اميدوارم در سال آينده اين هم شامل شود ادامه داد: استفاده از عصا عينک و سمعک از نيازهاي ضروري بازنشستگان است به همين دليل هزينه هاي اين وسايل را 100 درصد افزايش داده و جزء خدمات بيمه طلايي محاسبه شده اند.

چگونه از بيمه طلايي استفاده کنيم؟
بازنشستگاني که قصد استفاده از اين بيمه را دارند بايد هنگام مراجعه به بيمارستانها، کارت ملي و دفترچه بيمه خدمات درماني و نسخه پزشک را ارائه کنند که با اين مقدمات پذيرش آنها در بيمارستانهاي درماني به راحتي انجام مي شود.
در اين طرح 540 مرکز درماني تحت پوشش هستند اما اگر بازنشستگاني به مراکزي غير از اين مراجعه کنند با حضور نماينده بيمه،هزينه پرداخت مي شود.


منبع:

http://www.khabaronline.ir/detail/266993/society/urban

امتیاز دهی به مقاله
نظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 

ثبت نظر:

شما می توانید درباره از امروز بازنشستگان با بيمه طلايي، رايگان درمان مي شوند نظر دهید یا سوال بپرسید:

نام و نام خانوادگی:

 

کلمات کلیدی: بيمه طلايي بازنشستگان ، فعالسازي دوباره بيمه طلايي ، بيمه طلايي