مسبی
ساخت يک ويندوز همراه در فلش درايو

ساخت يک ويندوز همراه در فلش درايو

ویرایش: 1391/10/5
در اين مقاله به نصب ويندوز اکس پي در فلش مموري مي‌پردازيم؛ به طوري که در موارد اضطراري مانند مشکلات نرم‌افزاري و ويروسي شدن کامپيوتر و خراب شدن ويندوز بتوان کامپيوتر را با فلش درايو راه‌اندازي کرده و از برنامه‌هاي همراه آن استفاده نمود يا اينکه توسط ابزارهاي آن اشکالات نرم‌افزاري کامپيوتر را برطرف نمود. (مقدمه مترجم)

فلش درايوها هميشه در حين پروسه راه اندازي و بوت شدن کامپيوتر تشخيص داده نمي شوند.

در اغلب موارد يک درايو فلش سازگار، محيط مناسبي را براي نصب ويندوز مي سازد. ولي ممکن است موارد زير نيز مورد نياز باشند:

يک فلش درايو 256 مگابايتي براي استفاده در اين مقاله کافي است.

ابزاهاي سيستمي يا برنامه هاي کاربردي نياز به فضاي بيشتري دارند.

حداکثر ظرفيت در اين مورد به 2 گيگابايت محدود مي شود.محصولات فرعي استفاده شده به عنوان ابزار از سيستم فايلي محلي fat16 استفاده مي کنند.

اکثر مادربردهاي جديد فلش درايو را به عنوان يک درايو معتبر راه انداز تشخيص مي دهند. اما مادربردهاي قديمي تر از ]چند سال پيش، احتمالاً براي بوت شدن به وسيله فلش درايو اين طور نيستند.در بسياري از موارد اين مشکل به وسيله به روز کردن بايوس مادربرد قابل حل مي باشد.

يک و نيم گيگابايت از فضاي استفاده نشده فلش مموري حداکثر مقدار لازم براي ابزار است تا بتواند وظيفه خود را انجام دهد. مخصوصاً براي نصب سرويس پک 2 و سازگاريهاي ram disk اين موضوع اهميت دارد. 190 مگابايت از فضاي استفاده نشده فلش تمام چيزي است که براي استفاده از pe builder و برنامه‌هاي توضيح داده شده در اين مقاله کافي است. به هر حال پلاگين‌هاي اضافي مانند برنامه‌ها يا ابزارها ميزان فضاي ذخيره سازي را افزايش مي‌دهند. 512 مگابايت از فضاي فلش مورد نياز است تنها در صورتي که عمل بوت کردن از روي ram disk صورت گيرد در غير اين صورت 256 مگابايت به اندازه کافي بزرگ هست. دسترسي به قابليت usb2 لزومي ندارد، هر چند استفاده از usb1.1 پروسه بوت کردن را پنج برابر زمان بر مي‌کند. سي دي نصب ويندوز اکس پي به عنوان پايه و اساس کار PE BUILDER براي توليد محتويات فلش درايو است.
منبع: www.tomshardware.com، مترجم: حامد کاظمي
جهت دانلود مقاله کامل به صورت PDF همراه با تصاير مراحل انجام کار، لينک زير را در نوار آدرس مرورگر خود کپي کرده و کليد اينتر را فشار دهيد.
http://s1.picofile.com/hamedpics/Documents/win2flash.pdf.html


منبع: www.tomshardware.com
امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره ساخت يک ويندوز همراه در فلش درايو نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: نحوه ساختن ويندوز همراه ، بوت کردن ويندوز با فلش درايو ، بوتيبل کردن(bootable) فلش درايو ، نصب ويندوز در فلش مموري