مسبی
چگونه از اسپم شدن ايميل‌ها جلوگيري کنيم ؟

چگونه از اسپم شدن ايميل‌ها جلوگيري کنيم ؟

ویرایش: 1391/10/5
نویسنده: سیمرغ
آيا تا به حال کسي به شما گفته است که ايميلتان را دريافت نکرده است؟ آيا ايميلي را که انتظارش را دشتيد در شاخه اسپم خودتان ديديد؟ چرا اين اتفاق مي‌افتد؟ چگونه مي‌توانيم اين مشکل را برطرف کنيم ؟
متأسفانه راهي براي رفع اين مشکل نيست، ولي با دانستن اين 2 مفهوم مي‌توانيد شانس ارسال ايميل به اينباکس خودتان را افزايش دهيد.
نرم افزارهاي تشخيص اسپم چگونه فکر مي‌کنند و چگونه کار مي‌کنند ؟
اسپم چيست؟
1- اسپم يعني ايميل ناخواسته.
2- اسپم بخشي از کاربران را براي ارسال مستقيم هدف قرار مي‌دهد.
3- ليست ايميل‌هاي اسپم به روش‌هايي اسکن کردن وب، ربودن اطلاعات سايت‌هاي اينترنتي و يا جستجوي اينترنت براي يافتن آدرس است.
نرم افزار هاي تشخيص اسپم چگونه کار مي‌کنند؟
نرم افزار هاي تشخيص اسپم حاوي يک ليست بزرگ از اطلاعات است که تصميم گيرنده اين است که ايميل بايد در شاخه اسپم قرار گيرد. البته در هر زمان قوانين آن‌ها تغيير مي‌کند. براي مثال اين فيلتر کننده ها به برخي کلمات حساس هستند. که اگر از اين کلمات در ايميل خودتان استفاده نماييد حتماً در امتياز اسپم شما تأثير خواهد گذاشت. و اگر اين امتياز از حدي بيشتر باشيد حتماً ايميل شما به شاخه اسپم خواهد رفت. به علاوه هر سرور داراي امتياز دهي‌هاي متفاوتي در زمينه اسپم يا هرزنامه هستند.
چگونه ايميل‌هاي ما توسط اين فيلتر ها اسپم نشود ؟
بيشتر فيلترهاي اسپم ايميل به شما امتياز منفي مي‌دهند :
1- از لغاتي مانند اينجا را کليک کنيد اين تنها شانس زندگي شماست هرگز در ايميل‌هاي خودتان استفاده نکنيد.
2- اگر از لغات انگليسي استفاده مي‌کنيد سعي کنيد کلمات را با حروف کوچک بنويسيد. معمولاً براي جلب توجه کاربر کلمه اي را با حروف بزرگ مي‌نويسند با انجام اين کار شما ريسک اسپم شدن ايميل خودتان را افزايش مي‌دهيد.
3- از فونت‌هاي روشن قرمز و سبز استفاده نکنيد. تجربه نشان داده که استفاده از اين رنگ‌هاي امتياز منفي براي شما دارد.
4- سعي کنيد از ايميل متن به جاي فرمت HTML استفاده نماييد. اگر از فرمت HTML استفاده مي‌کنيد. سعي کنيد کمتر از کدهاي HTML استفاده کنيد بيشتر سعي کنيد متن شما بيشتر از کد ها باشد.
5- از تصاوير زياد در ايميل خودتان استفاده نکنيد. و سعي کنيد تصاوير را ضميمه نامه خودتان نکنيد. اين کار باعث مي‌شود که حجم نامه هاي شما زياد شود و کاربراني که با موبايل کار مي‌کنند. ناراضي شوند و ترجيح دهند نامه هاي شما را در شاخه اسپم دريافت کنند.
6- امکان لغو عضويت را در ايميل‌هاي خودتان قرار دهيد. اگر فردي نمي‌خواهد از سوي شما ايميلي دريافت کند. اجباري در کار نيست. مطمئن باشيد با ادامه اين کار آن فرد از شما خريد نخواهد کرد.
7- وقتي کاربر درخواست لغو عضويت مي‌کند بايد تا نهايتاً 10 روز اين کار انجام شود.
8- حتماً آدرس فيزيکي شرکت خودتان را در پايين نامه خودتان قرار دهيد. اين اطلاعات بايد به صورت انگليسي در پايين تمامي ايميل‌هاي به همراه شماره تلفن باشد.
9- اگر به تعداد زيادي از ايميل‌هاي در يک زمان ارسال داريد بعيد نيست که بخشي از آن‌ها به شاخه اسپم برود براي رفع اين مشکل سعي کنيد در هر دقيقه فقط 3 ايميل ارسال شود.
10 - از واژه امتحان يا تست در عنوان نامه خودتان استفاده نکنيد.
هيچ کس دوست ندارد ايميل‌هاي ناخواسته را در اينباکس ايميل خود دريافت کند. نکته مهم اين است که شما مي‌خواهيد پيام بازاريابي خودتان را به مخاطبين خود ارسال کنيد. بنابراين در هر زمان که مي‌خواهيد ايميل خودتان را ارسال کنيد کافي ست قبل از آن از مفيد بودن آن ايميل براي مخاطب خودتان مطمئن شويد. در غير اين صورت کاربر يا خود را از ليست شما حذف مي‌کند و يا اين که از اين به بعد نامه هاي خودتان را به شاخه جانک مخاطب ارسال خواهيد کرد.
نويسنده : علي نورهاني


منبع:

http://www.persianmailer.com

امتیاز دهی به مقاله
نظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 

ثبت نظر:

شما می توانید درباره چگونه از اسپم شدن ايميل‌ها جلوگيري کنيم ؟ نظر دهید یا سوال بپرسید:

نام و نام خانوادگی:

 

کلمات کلیدی: ايميل ، ايميل ماركتينگ ، HTML ، هرزنامه ، اسپم ، spam