مسبی
29 نکته مهم بازاريابي ايميلي

29 نکته مهم بازاريابي ايميلي

ویرایش: 1391/10/5
نویسنده: سیمرغ
چت با صاحب مقاله: سیمرغ
براي اين که بتوانيد بهترين بهروري را از بازاريابي ايميلي خودتان داشته باشيد بايد يک سري نکات مهم را رعايت کنيد. در مقاله به 29 نکته مهم بازاريابي ايميلي مي پردازيم که با رعايت اين نکات مي توانيد بهترين بازدهي را از سيستم بازاريابي ايميلي خودتان داشته باشيد. مطالب اين مقاله برگرفته از کتاب رايگان افزايش فروش توسط بازاريابي ايميلي علي نورهاني مي باشد. جهت دريافت اين کتاب بر روي تصوير کتاب کليک کنيد.
* بيست و نه نکته مهم بازاريابي ايميلي :
1- قبل از ارسال ايميل تمامي بخشهاي متن نامه خودتان را بررسي کنيد.
2- قبل از ارسال نامه خودتان را ويراستاري کنيد و غلطهاي املايي آن را برطرف کنيد. وجود اين غلطهاي املايي ميتواند شرکت و سايت شما را بي اعتبار کند.
3- يک نسخه از ايميل خودتان را به ايميلهاي خودتان در سرويس دهنده هاي مختلف ارسال کنيد و ببينيد که در کداميک از آنها ايميل به شاخه اينباکس رفته و در کداميک به شاخه اسپم.
4- تمامي لينکهاي داخل ايميل خودتان را بررسي کنيد. ممکن است. براي ارسال ايميل از قالب ايميل قبلي استفاده کرده باشيد و به همين دليل لينکهاي ايميل قبلي در ايميل فعلي شما باشند. قبل از ارسال حتماً اين موارد را بررسي کنيد.
5- زمان ارسال خودتان را تنظيم کنيد. حتي اگر از بهترين سرويسهاي SMTP استفاده ميکنيد اصلاً ايده خوبي نيست که يکباره ده هزار ايميل را ارسال کنيد. طبق تجربه من براي ارسال از هاست خودتان بهترين تنظيم ارسال ايميل چهار ارسال در هر دقيقه است.
6- بهترين زمان ارسال ايميلها شنبه ساعت هشت صبح است. هرگز ايميلها را جمعه ارسال نکنيد. زيرا تا صبح روز شنبه ممکن است کاربر ايميلهاي ديگري را نيز دريافت کند. بايد ارسال را طوري تنظيم کنيد که کاربر در زماني که به محل کار خود ميرود ايميل شما جزو ? ايميل اول ليستش باشد.
7- هرگز اسپم ارسال نکنيد. سعي کنيد با روشي که در اين کتاب افزايش فروش توسط بازاريابي ايميلي گفته شد ايميل علاقه مندان خودتان را جمع آوري کنيد. ارسال اسپم هزينه زيادي را براي تجارت آنلاين شما ايجاد ميکند.
8- ايميل يکي از عوامل اعتماد سازي ميباشد. سعي کنيد در نوشته هاي ارسالي خودتان کاري نکنيد که اين اعتماد کاربر از بين برود.
9- در ايميلهاي خودتان اصل سادگي را رعايت کنيد. هر چه ايميل شما ساده تر باشد خوانا تر خواهد بود. سعي کنيد پيام خودتان را واضح به کاربر نشان دهيد.
10- محتواي ايميل ارسالي خودتان را بر مبناي مهم به کم اهميت مرتب کنيد.
11- کاربران را براي کليک بر روي لينک ايميل تشويق کنيد. وقتي کاربران به سايت بر ميگردند ممکن است به صفحه محصولات شما مراجعه کنند و محصولات شما را خريداري کنند.
12- هرگز از کدهاي جاوا در ايميلهاي ارسالي خودتان استفاده نکنيد. با انجام اين کار ممکن است ايميل شما به عنوان اسپم شناخته شود.
13- تمامي کد هاي لازم را در داخل ايميل قرار دهيد. اگر از کد CSS در ايميل استفاده ميکنيد آن را حتماً در داخل ايميل قرار دهيد.
14- در ايميلهاي ارسالي خودتان سعي کنيد محتواي شما بيشتر از کد هاي HTML باشد.
15- از گرافيک سايت خودتان در نامه هاي ارسالي استفاده کنيد.
16- حجم نامه خودتان را زياد نکنيد، براي اطلاعات بيشتر کاربر را به صفحه مورد نظر سايتتان هدايت کنيد. برخي از کاربران ايميلهاي خودشان را با موبايل چک ميکنند به همين دليل دوست ندارند ايميلهاي حجيم دريافت کنند.
17- مطمئن شويد که سرور شما در ليست سياه نيست. در صورتي که سرور شما در ليست سياه باشد. هر چقدر هم نامه شما اصولي باشد تمامي ايميلهاي شما يا به دست مخاطب نميرسد و يا اين که به شاخه اسپم آنها ميرود.
18- اگر از کلمات انگليسي استفاده ميکنيد ميان کلمات فاصله نيندازيد. براي مثال کلمه world را به اين صورت ننويسيد : w o r l d
19- از لغات اسپم در ايميل خودتان استفاده نکنيد لغاتي مانند رايگان به عنوان اسپم شناخته ميشوند. ميتوانيد ليست اين لغات را از طريق گوگل بدست آوريد.
20- اگر تنظيمات Reverse DNS را انجام دهيد. ايميلها بهتر ارسال خواهند شد. براي اين کار ميتوانيد از شرکت ارائه دهنده هاست خودتان پياده سازي و تنظيمات آن را درخواست کنيد.
21- همواره رقيبان خودتان را بررسي کنيد. در ليست آنها عضو شويد و استراتژيهاي بازاريابي ايميلي آنان را مورد بررسي قرار دهيد. توجه داشته باشيد که ممکن است آنان نيز عضو ليست شما باشند.
22- محتوايي را به کاربران پيشنهاد دهيد که کاربر هميشه خواندن ايميلهاي ارسالي شما اولين اولويت وي باشد.
23- در هر صورت، اگر محتواي رايگان يا تجاري ارائه ميکنيد. مطمئن شويد که اين اطلاعات به آساني در جاي ديگر در دسترس نيست. اخبار، تحليلها و تجربيات تجاري شما جزو اين موارد هستند. مطمئن شويد که محتواي شما آنقدر جذاب است که مخاطبين شما با اشتياق ايميلهاي شما را دنبال ميکنند.
24- در صورتي که شما به کاربران کمک کنيد که مشکلات خود را حل کنند آنها به افراد وفاداري تبديل خواهند شد و هميشه اخبار شما را دنبال ميکنند.
25- سعي کنيد بخشي از محتواي سايت خودتان را به صورت صوت و تصوير توليد کنيد و در ايميلهاي خودتان اين فايلها را به صورت رايگان و انحصاري در اختيار مخاطبين ليست خودتان قرار دهيد. با انجام اين کار ارتباط بهتري با اعضاي ليست خودتان برقرار ميکنيد.
26- سعي نکنيد در ايميلهاي ارسالي به مقالات مفيد ديگران لينک بدهيد. کاربران عضو ليست شما شدهاند تا با شما ارتباط برقرار کنند.
27- براي بهتري شدن و نتيجه گرفتن بهتر از ليست خودتان از آزمون تقسيمي استفاده کنيد. در اين روش اعضاي ليست را به دو گروه تقسيم ميکنيد. و به هر کدام يک محتوا را با رنگ و ساختار متفاوت ارسال ميکنيد و با انجام اين کار ميتوانيد بهترين طرح را براي نامه هاي خودتان انتخاب کنيد.
28- با استفاده از نرم افزار گوگل آناليز رفتار کاربران پس از ورود به سايت را تحليل کنيد و نرخ تبديل فروش خودتان را در هر ايميل محاسبه کنيد. با اين روش ميتوانيد بهترين بازدهي را بدست آوريد.
29- اگر در ايميل خودتان فقط بر روي يک موضوع تمرکز کرده‌ايد آدرس صفحه مورد نظر را در بخش‌هاي مختلف ايميل تکرار کنيد.
نويسنده : علي نورهاني
منبع:
امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره 29 نکته مهم بازاريابي ايميلي نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: ايميل ماركتينگ ، ، بازاريابي ايميلي ، بازاريابي