مسبی
تنظيم اوت لوک اکسپرس( outlook express) براي ارسال و دريافت ايميل

تنظيم اوت لوک اکسپرس( outlook express) براي ارسال و دريافت ايميل

ویرایش: 1391/10/4
شما با ايجاد يک اکانت ايميل در سايت هايي که پروتکل pop و imap را به صورت رايگان ارائه مي دهند، مي توانيد با نرم افزارهايي مانند اوت لوک مايکروسافت به صورت آفلاين ايميل ارسال و دريافت کنيد. به اين صورت که موقع کار برنامه از طريق اينترنت به سرور ايميل مورد نظر ارتباط برقرار کرده و پست الکترونيک شما را بررسي مي کند؛ اگر نامه اي در صندوق باشد آنرا دانلود کرده و اگر نامه اي را براي ارسال مشخص کرده باشيد آن را ارسال مي کند.
براي تنظيم برنامه جهت کار با سرويس Gmail مي توانيد برنامه Gmail config را دانلود کرده و با اجراي آن گزينه outlook express را انتخاب کرده، نام مستعار يا واقعي خود را در کادر display name و آدرس Gmail خود را در کادر e-mail address وارد کرده و بر روي configure کليک کنيد. در ادامه به تنظيم دستي برنامه اوت لوک براي استفاده از اکانت هاي hotmail و gmail پرداخته مي شود.

تنظيم براي ارسال ايميل توسط اکانت hotmail:

ابتدا با مراجعه به سايت www.hotmail.com با کليک روي گزينه signup ادامه مراحل يک آدرس ايميل براي خود بسازيد. بعد در برنامه اوتلوک اکسپرس از منوي tools گزينه accounts را کليک کرده، بعد روي add بعد بر روي mail کليک کنيد. در کادر نشان داده شده اسم واقعي يا مستعاري براي خود وارد کرده و بر روي next کليک کنيد. بعد آدرس ايميلي را که در hotmail ساخته ايد به طور کامل وارد نماييد و بعد روي next کليک کنيد. بعد در کادر گزينه My incoming mail server is a ، گزينه pop3 را انتخاب کرده،سپس در کادر گزينه Incoming mail (POP3, IMAP, or HTTP) server ، عبارتpop3.live.com را وارد کنيد. در کادر گزينه Outgoing mail (SMTP) server ، عبارت smtp.live.com را وارد کنيد. بعد اکانت و رمز خود را وارد کنيد. اگر مي خواهيد در هر بار ارسال ايميل اکانت و پسورد از شما پرسيده نشود، گزينه Remember password را تيک بزنيد. بعد مطمئن شويد که گزينه Log on using Secure Password Authentication (SPA) انتخاب نشده است. بعد روي next بعد از آن finish کليک کنيد. بعد در پنجزه Internet Accounts روي سربرگ mail کليک کنيد. بعد روي اکانت هات ميل خود کليک کرده و گزينه properties را کليک کنيد. بعد در سربرگ advanced در قسمت Server Port Numbers اين عبارات را وارد کنيد: در کادر Incoming mail (POP3) عدد 995 را وارد کنيد. در کادر Outgoing mail SMTP عدد 25 را وارد کنيد. در زير هر دو گزينه Outgoing mail SMTP و Incoming mail POP3گزينه This server requires a secure connection (SSL) را انتخاب کرده و سپس با کليک ok همه پنجره ها را ببنديد.


تنظيم براي ارسال ايميل با استفاده از اکانت gmail:

ابتدا با مراجعه به آدرس www.gmail.com و کليک بر روي گزينه signup يک آدرس ايميل براي خود بسازيد. ضمناً در تنظيمات gmail خود بايد امکان استفاده از پروتکل هاي مذکور را فعال کنيد. براي اين کار وارد setting شده و در قسمت Forwarding and POP/IMAP گزينه Enable POP for all mail را کليک کنيد. مي توانيد گزينه Enable IMAP را نيز انتخاب کنيد. در اين صورت مي توانيد علاوه بر پروتکل pop از اين پروتکل نيز جهت ارسال و دريافت ايميل توسط نرم افزارها مربوطه يا مثلاً در گوشي تلفن همراه استفاده کنيد.
بقيه مراحل تنظيمات نيز مشابه روش کار براي hotmail ميباشد. با اين تفاوت که کادر incomming mail server را با عبارت pop.gmail.com و outgoing mail server را با عبارت smtp.gmail.com تکميل کرده و بعد گزينه my server required authentication را تيک زده و بر روي گزينه Setting کليک کنيد و بعد در پنجره ظاهر شده گزينه اول را تيک بزنيد که به صورت پيش فرض هم تيک خورده است. سپس در تنظيمات پورتها(Server Port Numbers ) هر دو گزينه را مانند قبل تيک زده و براي کادر Outgoing mail SMTP عدد 465 و براي کادر Incoming mail عدد 995 را وارد کنيد. سپس با کليک ok همه پنجره ها را ببنديد.
حالا با کليک ok براي همه پنجره ها برنامه تنظيم مي شود. مي توانيد به منوي tools رفته و با انتخاب send and receive و انتخاب گزينه مورد نظر به ارسال و دريافت ايميل بپردازيد.


منبع: حامد کاظمي
امتیاز دهی به مقالهتنظيم اوت لوک اکسپرس( outlook express) براي ارسال و دريافت ايميل
تنظيم اوت لوک اکسپرس( outlook express) براي ارسال و دريافت ايميل
نظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره تنظيم اوت لوک اکسپرس( outlook express) براي ارسال و دريافت ايميل نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: تنظيم اوت لوک اکسپرس ، ارسال و دريافت ايميل با اوت لوک ، ارسال و دريافت ايميل به صورت آفلاين ، تنظيم outlook express