مسبی
افزايش سرعت و امنيت اينترنت با سرويس رايگان تبديل نام گوگل

افزايش سرعت و امنيت اينترنت با سرويس رايگان تبديل نام گوگل

ویرایش: 1391/10/3
DNS يا domain name service ، سيستم تبديل نام دامنه مي باشد. از آنجا که در شبکه و اينترنت کامپيوترها همديگر را با آدرس IP شناسائي و پيدا مي کنند، لازم است که نام کامپيوترها به آدرس IP منتاظر تبديل شود. در شبکه محلي و نيز اينترنت اين کار توسط DNS Server انجامي مي شود. کامپيوتر متقاضي اين سرويس جهت برقراري ارتباط با dns server نياز به آدرس آي پي آن دارد. اين آدرس به صورت دستي در تنظيمات اتصال به اينترنت يا شبکه محلي وارد شده و يا به صورت پويا توسط سرور هنگام اتصال تخصيص داده شده و در تنظيمات شبکه کامپيوتر متقاضي اعمال مي شود. وقتي به اينترنت متصل مي شويد اين کار توسط فراهم کننده اينترنت (ISP) براي شما انجام مي شود.

مي توانيد براي مشاهده آدرس dns server در حال استفاده دستور Ipconfig /all را در command prompt اجرا کنيد.

گوگل سرويس dns عمومي را به صورت رايگان در اختيار مي گذارد که مي توانيد آن را در تنظيمات اتصال اينترنت خود به کار ببريد تا اين ترتيب کار تبديل نام به وسيله آن انجام گيرد. به گفته گوگل اين کار باعث افزايش سرعت و امنيت مي شود!

براي استفاده از اين امکان رايگان وارد تنظيمات اتصال اينترنت خود شده و در سربرگ networking در قسمت پروتکل هاي شبکه وارد تنظيمات پروتکل tcp/ip شده و براي دو کادر تنظيم dns server به آدرس هاي 8.8.8.8 و 8.8.4.4 را وارد کنيد. در صورتي که از سيستم IPv6 استفاده مي کنيد (براي مثال در ويندوز سون) تنظيمات را به صورت زير وارد کنيد:

2001:4860:4860::8888
2001:4860:4860::8844منبع: سايت گوگل
امتیاز دهی به مقالهافزايش سرعت و امنيت اينترنت با سرويس رايگان تبديل نام گوگل
افزايش سرعت و امنيت اينترنت با سرويس رايگان تبديل نام گوگل
نظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره افزايش سرعت و امنيت اينترنت با سرويس رايگان تبديل نام گوگل نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: افزايش سرعت اينترنت ، افزايش امنيت در اينترنت ، سيستم تبديل نام گوگل ، DNS عمومي گوگل