مسبی
تنظيم گوشي همراه براي ارسال و دريافت ايميل

تنظيم گوشي همراه براي ارسال و دريافت ايميل

ویرایش: 1391/10/3
در اين مطلب به نحوه تنظيم گوشي همراه سوني اريکسون مدل k810 براي ارسال و دريافت ايميل مي پردازم.

در مورد ساير گوشي ها نيز اين کار به شکل کم و بيش مشابهي انجام مي شود.

با انجام اين کار مي توانيد از طريق گوشي همراه خود با استفاده از سرويس هاي مختلف از جمله ياهو، جي ميل، و حتي وبسايت شخصي يا سازماني خود ايميل ارسال و دريافت نمايد.

براي اين کار ابتدا بايد سرويس GPRS را روي خط خود فعال کنيد تا دسترسي به اينترنت با گوشي امکان پذير شود.

جهت فعال سازي اين سرويس روي خط همراه اول به سايت همراه اول به آدرس www.mci.ir مراجعه و ثبت نام کنيد.

براي سيم کارت هاي ايرانسل اين سرويس به صورت پيش فرض فعال مي باشد. تنها کافيست يک اکانت (پروفايل) جهت دسترسي به اينترنت همراه روي گوشي خود تعريف کنيد يا مي توانيد با ارسال کد دستوري تنظيمات لازم را طي يک پيام کوتاه دريافت کرده و ذخيره کنيد تا گوشي شما براي دسترسي به اينترنت تنظيم شود. در زمان نوشتن اين مطلب اگر خط شما دائمي مي باشد مي توانيد با شماره گيري#6*3*130* و اگر خط اعتباري داريد با شماره گيري #7*140* و ادامه مراحل تنظيمات را طي يک پيام کوتاه دريافت کنيد.
ضمناً اگر گوشي همراه شما قابليت دريافت تنظيمات از اين طريق را ندارد با مراجعه به سايت ايرانسل-www.irancell.ir - تنظيمات لازم را به صورت دستي در گوشي وارد کنيد.

جهت تنظيم دستگاه هايي مانند تبلت يا لپ تاپ در صورت استفاده از ديتا کارت (PCMCIA) مي توانيد با مراجعه به لينک http://irancell.ir/Layer2/?id=73 تنظيمات لازم را اعمال نمائيد.
پس از رفتن به منوي گوشي خود به قسمت پيام کوتاه و از آنجا به قسمت email برويد.سپس به قسمت تنظيمات (settings) رفته با انتخاب گزينه حساب جديد (new account) يک اکانت براي ايميل دريافت کنيد. اين اکانت مي تواند هر اسمي داشته باشد. اما در صورتي که مي خواهيد براي هر آدرس ايميلي که داريد يک حساب در گوشي همراه خود ايجاد کنيد بهتر است اسم اين حساب متناسب با آدرس ايميتان باشد تا موقع ارسال و دريافت با نگاه به اسم آن بتوانيد تشخيص دهيد که از کدام آدرس ايميل خود استفاده مي کنيد.

بعد از انتخاب نام براي اکانت خود در گوشي، ساير تنظيمات نشان داده مي شود. در قسمت email alert مي توانيد زنگ هشدار مورد نظر خود را انتخاب کنيد تا در صورت دريافت ايميل شما را با خبر کند.

در قسمت connect using مي توانيد پروفايل دسترسي به اينترنت را که در ابتداي مطلب به آن اشاره شد انتخاب کنيد. اگر پروفايلي نساخته باشيد طي پيامي از شما خواسته مي شود که اين کار را انجام دهيد.

در قسمت email address آدرس ايميل خود را کامل تايپ کنيد.

در قسمت conncetion type نوع پروتکلي که با آن ايميل دريافت مي کنيد را انتخاب کنيد. مي توانيد يکي از دو گزينه pop3 يا imap4 را انتخاب کنيد. (براي تنظيم gmail بايد يکبار از طريق سايت آن وارد gmail خود شده و در تنظيمات ايميل خود در قسمت pop/imap ، اين سرويس ها را انتخاب کنيد تا استفاده از آنها در نرم افزارهاي ارسال و دريافت ايميل و نيز در تلفن همراه امکان پذير شود.)


در قسمت incoming server نام سروري که با ايميل را براي شما مي فرستد را تايپ کنيد. اين بستگي به آدرس ايميل شما و اينکه کدام يک از پروتکل هاي imap/pop را انتخاب کرده ايد دارد. مثلا براي ياهو با استفاده از پروتکل pop3 بايد به صورت pop.mail.yahoo.com باشد و براي پروتکل imap4 بايد به صورت imap.mail.yahoo.com باشد. يا براي gmail بايد به صورت pop.gmail.com يا imap.gmail.com باشد.

براي ساير سرويس هاي ايميل نيز معمولاً به همين صورت است. در صورت لزوم مي توانيد از مدير سايت مربوطه در اين مورد سوال کنيد.

در قسمت user name مجددا ايميل يا ID خود و در قسمت Password رمز عبور خود را وارد کنيد.

در قسمت outging server اگر ايميلتان ياهو است عبارت smtp.mail.yahoo.com و اگر gmail مي باشد عبارت smtp.gmail.com را وارد کنيد.

سپس با انتخاب گزينه advanced settings به قسمت تنظيمات پيشرفته برويد. در اينجا مي توانيد در قسمت your name و signature به ترتيب نام و امضاء خود را قرار دهيد. تا گيرنده ايميل شما آنها را در ايميل خود مشاهده کند.

در قسمت download s&R مي توانيد انتخاب کنيد که فقط موضوع ايميل ها يا هم عنوان و هم متن ايميلها دانلود شود. يا محدوديتي بر اساس حجم ايميلها تعريف کنيد. مثلاً با انتخاب گزينه subject only فقط عنوان ايميل ها دانلود مي شوند؛سپس هر کدام را که بخواهيد انتخاب مي کنيد تا محتويات آن دانلود و نشان داده شود. اين طوري حجم داده هاي دريافتي تا حد امکان کم شده و از هزينه GPRS کاسته مي شود.


در قسمت check interval مي توانيد مشخص کنيد طي دوره زماني مشخصي گوشي همراهتان اتوماتيک mail boxشما را چک کند تا اگر ايميلي دريافت کرده ايد به شما خبر داده شده و ايميلها دانلود شوند.

در قسمت allow conncetion مي توانيد مشخص کنيد که جهت دسترسي به اتصال اينترنت از کدام شبکه استفاده شود. در صورتي که گوشي همراه شما عضوي از يک شبکه است، مثلا بين گوش و لپ تاپ خود يک شبکه ايجاد کرده ايد و مي خواهيد از اينترنت لپ تاپ در گوشي استفاده کنيد، مي توانيد از اينجا نام شبکه مذکور را انتخاب کنيد؛ در غير اينصورت نيازي به تغيير اين گزينه نيست.

در قسمت out going copy مي توانيد يک آدرس ايميل ديگر را مشخص کنيد تا کپي ايميل هاي خروجي به آن ارسال شود. در اينصورت هر ايميلي که ارسال مي کنيد، کپي آن به آدرس مذکور نيز ارسال خواهد شد.

اگر پروتکل imap4 را انتخاب کرده ايد، در قسمت encryption براي هر دو گزينه incoming server و out going server ، گزينه ssl را انتخاب کنيد.

در قسمت outgoing user name و outgoing password مجددا ID و پسورد ايميل خود را وارد نمائيد.

حالا به عقب برگشته و inbox را باز نمائيد. با انتخاب گزينه send & receive مي توانيد به ارسال و دريافت ايميل بپردازيد. اگر بيشتر از يک اکانت براي ايميل خود در گوشي تعريف کرده باشيد بايد ابتدا اکانت مورد نظر را انتخاب کرده و سپس به ارسال و دريافت ايميل بپردازيد. اگر ايميلي دريافت کرده باشيد دانلود و نمايش داده مي شود. با انتخاب گزينه new هم مي توانيد به ارسال ايميل بپردازيد. در اين صورت صفحه اي نشان داده مي شود که بايد در کادر to آدرس ايميل گيرنده و در قسمت subject در صورت لزوم عنوان ايميل و در قسمت پايين آن متن ايميل را وارد کنيد. همچنين در قسمت attachments با انتخاب گزينه add مي توانيد فايل مورد نظر خود را به ايميل پيوست کنيد و با انتخاب send ايميلتان را ارسال نمائيد.


منبع: حامد کاظمي
امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره تنظيم گوشي همراه براي ارسال و دريافت ايميل نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: تنظيم گوشي همراه براي ايميل ، ارسال و دريافت ايميل با تلفن همراه ، ايميل همراه ، فعال سازي سرويس GPRS ، پروتکل هاي pop3 imap4 در گوشي همراه