مسبی
اعطاي وام اشتغال به جوانان با سود 4 درصد

اعطاي وام اشتغال به جوانان با سود 4 درصد

ویرایش: 1391/9/28
نویسنده: بهاره
چت با صاحب مقاله: بهاره
معاون تسهيلات و اعتبارات صندوق مهر امام رضا (ع) با تاکيد بر اينکه در حال حاضر سرمايه و بودجه اين مرکز در اختيار بحث اشتغال است، گفت: متقاضيان تسهيلات در سراسر کشور مي‌توانند با مراجعه به سايت اين مرکز، وام اشتغال تا سقف 15ميليون تومان و با سود 4درصد دريافت کنند.
به گزارش خبرگزاري پانا،مهدي حسين نژاد، افزود: در حال حاضر صندوق در بحث اشتغال و تحکيم خانواده فعاليت مي‌کند و سالانه بين 130تا 160هزار وام اشتغال پرداخت مي‌کند. البته جوانان براي دريافت وام، بايد طرح و ايده کسب و کار داشته باشند.

وي ادامه داد: ما اکنون طرح توانمندسازي جوانان بيکار را در دست داريم که با آموزش در بخش‌هاي مهارت زندگي (آموزش شيوه‌هاي زندگي)،‌ توانمند سازي فني و آموزش مهارت‌ها مطابق با استعداد افراد در قالب مهارت کارآفريني و مهارت کسب و کار، صورت مي‌گيرد. اين طرح تصويب شده و در چند نقطه مانند خراسان شمالي، به ميمنت حضور رهبري در آنجا، اصفهان و ... به صورت آزمايشي در حال اجراست.

معاون تسهيلات و اعتبارات صندوق مهر امام رضا (ع) تاکيد کرد: مشکل جوانان ما در بحث ازدواج و اشتغال، تنها شرايط مالي نيست، بلکه توانمندسازي براي کار است، چون برخي از جوانان با وجود داشتن مدرک تحصيلي، توانمندي لازم براي اجراي طرح و يا کار در زمينه‌ تخصص خود را ندارند.

حسين نژاد در پايان نقش وزارت ورزش و جوانان را در اين باره مهم دانست و تصريح کرد: سياست گذاري براي جوانان نيازمند چاره انديشي جدي است. اما اين نکته بسيار مهم است که به تنهايي نمي‌شود کار کرد و وزارت ورزش و جوانان بايد حلقه‌هاي اثرگذار را پيدا کند و با همکاري نهادها و دستگاه‌هاي مرتبط، به اين مشکلات رسيدگي کند.
منبع:
امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره اعطاي وام اشتغال به جوانان با سود 4 درصد نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: وام صندوق مهر امام رضا ، وام اشتغال ، وام 4 درصد ، تسهيلات بانکي ، خبرگذاري پانا ، کسب و کار