مسبی
اعطای وام اشتغال به جوانان با سود 4 درصد

اعطای وام اشتغال به جوانان با سود 4 درصد

لطفا رای دهید (0 رای)
ویرایش: 1391/9/28
نویسنده: بهاره
گفتگوی خصوصی با صاحب مقاله
معاون تسهیلات و اعتبارات صندوق مهر امام رضا (ع) با تاکید بر اینکه در حال حاضر سرمایه و بودجه این مرکز در اختیار بحث اشتغال است، گفت: متقاضیان تسهیلات در سراسر کشور می‌توانند با مراجعه به سایت این مرکز، وام اشتغال تا سقف 15میلیون تومان و با سود 4درصد دریافت کنند.
به گزارش خبرگزاری پانا،مهدی حسین نژاد، افزود: در حال حاضر صندوق در بحث اشتغال و تحکیم خانواده فعالیت می‌کند و سالانه بین 130تا 160هزار وام اشتغال پرداخت می‌کند. البته جوانان برای دریافت وام، باید طرح و ایده کسب و کار داشته باشند.

وی ادامه داد: ما اکنون طرح توانمندسازی جوانان بیکار را در دست داریم که با آموزش در بخش‌های مهارت زندگی (آموزش شیوه‌های زندگی)،‌ توانمند سازی فنی و آموزش مهارت‌ها مطابق با استعداد افراد در قالب مهارت کارآفرینی و مهارت کسب و کار، صورت می‌گیرد. این طرح تصویب شده و در چند نقطه مانند خراسان شمالی، به میمنت حضور رهبری در آنجا، اصفهان و ... به صورت آزمایشی در حال اجراست.

معاون تسهیلات و اعتبارات صندوق مهر امام رضا (ع) تاکید کرد: مشکل جوانان ما در بحث ازدواج و اشتغال، تنها شرایط مالی نیست، بلکه توانمندسازی برای کار است، چون برخی از جوانان با وجود داشتن مدرک تحصیلی، توانمندی لازم برای اجرای طرح و یا کار در زمینه‌ تخصص خود را ندارند.

حسین نژاد در پایان نقش وزارت ورزش و جوانان را در این باره مهم دانست و تصریح کرد: سیاست گذاری برای جوانان نیازمند چاره اندیشی جدی است. اما این نکته بسیار مهم است که به تنهایی نمی‌شود کار کرد و وزارت ورزش و جوانان باید حلقه‌های اثرگذار را پیدا کند و با همکاری نهادها و دستگاه‌های مرتبط، به این مشکلات رسیدگی کند.
منبع:
امتیاز دهی به مقالهاعطای وام اشتغال به جوانان با سود 4 درصد
نظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره اعطای وام اشتغال به جوانان با سود 4 درصد نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: وام صندوق مهر امام رضا ، وام اشتغال ، وام 4 درصد ، تسهيلات بانکي ، خبرگذاري پانا ، کسب و کار