مسبی
بدافزار GrooveMonitor و عملکرد اصلي آن

بدافزار GrooveMonitor و عملکرد اصلي آن

ویرایش: 1391/9/27
نویسنده: فرهاد کم
به گزارش پاپو بلاگ به نقل از مهر، مرکز مديريت امداد رخدادهاي رايانه اي (ماهر) موفق به شناسايي بدافزاري هدفمند شده که فايل اصلي آن GrooveMonitor نام دارد و عملکرد اصلي آن پاک کردن اطلاعات ديسک است.

در اين راستا سازمان فناوري اطلاعات ايران در ادامه فعاليت هاي مرکز ماهر براي پاسخگويي به رخدادهاي امنيتي و تحليل بدافزارهاي ناشناس اعلام کرده که بدافزاري هدفمند با عملکرد پاک کردن اطلاعات ديسک براي نخستين بار توسط اين مرکز شناسايي شد.

بررسي هاي اوليه حاکي از آن است که اين بدافزار در زمان هاي مختلف اقدام به پاک کردن اطلاعات درايوها مي کند و تا زمان شناسايي اين بدافزار ضدبدافزارها موفق به شناسايي آن نبوده اند. اين بدافزار با وجود سادگي طراحي و عملکرد، کارآمد بوده و بدون جلب توجه نرم افزار آنتي ويروس امکان از بين بردن محتويات درايوها و فايل هاي کاربر را دارد.

به نظر نمي رسد اين بدافزار باعث آلوده شدن سيستم هاي بسياري شده باشد.

پس از اضافه شدن امضاي اين فايل ها در آنتي ويروس، کاربران مي توانند نسبت به اسکن سيستم هاي خود اقدام کنند و بر همين اساس، پس از اضافه شدن امضاي اين فايل ها در آنتي ويروس ها کاربران نياز به اقدام ديگري نخواهند داشت.

کارشناسان معتقدند، مهاجمان با اجراي اين بدافزار مي توانند نسبت به پاک کردن اطلاعات حساس سرورها و سيستم هايي که حتي آنتي ويروس هاي معتبر و بروز شده داشته اند، اقدام کنند و صدمات جبران ناپذيري را وارد کنند.


منبع:

http://tinyurl.com/cv3cprl

امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره بدافزار GrooveMonitor و عملکرد اصلي آن نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: آنتي ويروس ، بد افزار ، بدافزار GrooveMonitor ، بدافزاري هدفمند با عملکرد پاک کردن اطلاعات ديسک ، شناسايي بدافزار ، عملکرد بدافزار GrooveMonitor ، هارد ديسک ، پاک کردن اطلاعات ديسک