مسبی
دو دليل براي افت قيمت جهاني طلا

دو دليل براي افت قيمت جهاني طلا

ویرایش: 1391/9/24
نویسنده: shsa011332
کارشناسان اقتصادي علت کاهش قيمت جهاني طلا پس از ادامه اجراي سياست انبساطي پولي بيشتر توسط بانک مرکزي آمريکا را پس انداز سود و بدبيني نسبت به بن بست مالي اين کشور اعلام کردند.
به گزارش سايت طلا به نقل از کامدتي آنلاين، شيانگ نان تحليلگر اقتصادي چيني تصريح کرد: در حال حاضر توجه سرمايه گذاران به مذاکرات مالي آمريکا معطوف شده که بيش از حد طول کشيده و بازار جهاني را تهديد مي کند.

براساس اين گزارش، اين تحليلگر اقتصادي در ادامه افزود: بانک مرکزي آمريکا در نشست روز گذشته خود از ادامه اجراي سياست انبساطي پولي بيشتر و خريد اوراق قرضه به ارزش 45 ميليارد دلار به منظور رشد اقتصاد و رونق بازار کار اين کشور خبر داده که اين امر تاثير بسزايي روي بهاي جهاني طلا خواهد گذاشت.

اين گزارش مي افزايد، در صورتي که مذاکرات مالي حزب جمهوري خواه و دموکرات آمريکا بي نتيجه باقي بماند مطمئنا اين کشور در سال جاري با بن بست مالي مواجه شده و هزينه اضافي بالغ بر600ميليارد دلار را متحمل و با کاهش هزينه هاي عمومي و افزايش مالياتها روبرو خواهد شد.

به گزارش سايت طلا به نقل از اين پايگاه خبري، کارشناسان اقتصادي براين باورند با تشديد بحران بدهي در منظقه يورو نيز اوضاع خارج از کنترل خواهد شد.

در واقع در شرايط بن بست مالي آمريکا پناهگاهي وجود دارد که امن تر از سرمايه گذاري روي طلا مي باشد و آن هم دلار است. در حقيقت مي توان گفت ارزش دلار آمريکا بلافاصله پس از بحران مالي در سال 2008 افزايش يافته و قيمت جهاني طلا با کاهش مواجه شد.

کارشناسان اقتصادي اعلام کرده اند؛ مطمئن باشيد که اين افت قيمت جهاني طلا پايان کار نبوده و تازه شروع راه است.

به طور کلي مسئله اين است که آيا آمريکا مي تواند از پس اين بن بست مالي بربيايد؟
« زماني که شما به کسي پول قرض مي دهيد و پولتان را پس نمي دهد آيا دوباره به او پول قرض مي دهيد؟


منبع:

http://www.tala.ir/showpic.php?id=8755

امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره دو دليل براي افت قيمت جهاني طلا نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: قيمت انس طلا ، قيمت طلا ، بازار طلا ، سايت طلا ، قيمت سکه