مسبی
مردان دنياي تکنولوژي چگونه ميلياردر شدند؟

مردان دنياي تکنولوژي چگونه ميلياردر شدند؟

ویرایش: 1391/9/24
نویسنده: بهاره
تمامي مردان که نام ميبريم هگي ملياردر هستند . حال در مورد ايده هاي روشن و افکار خلاقانه آنها که آنهارا در صدر نردبان تکنولوژي قرار داد خواهيم گفت.

مارک زاکربرگ : خالق فيسبوک

دارائي کل : 4 مليارد دلار

همه چيز چگونه شروع شد؟

وقتي که نامزد زاکربرگ او را ترک کرد ، زاکربرگ که دانشجو کامپيوتر دانشگاه هاروارد بود ، مست کرد و در يک غروب تمامي استعداد خود را مصرف کرد و سايتي ساخت به نام فيس مش . اين سايت سايتي بود که تصاوير هک شده اي که در ديتابيس کامپيوتري دانشگاه هاروارد بود را به اشتراک ميگذاشت ؛ تصاوير دانشجو ها. اين سايت قابليتي داشت که ميتوانستيد به عنوان مخاطب به عکس دانشجو ها رتبه جذاب و غير جذاب بدهيد.

ايده هاي روشن

سايت فيس مش به سرعت توسط دانشگاه هاروارد بسته شد اما بعد از اينکه آوازه آن بين دانشجوها بپيچد.تمامي دانشجو ها به مارک پيشنهاد دادند که چيزي بسازد که کمتر غير قانوني باشد و روابطي آنلاين بين دانشجوهارا ايجاد کند. همچنين موفقيت بي نظير فيس مش زاکربرگ را ترغيب به ساخت فيسبوک کرد ، که در اين راه کساني همچون ادواردو سروين ، داستين ماسکويتز و کريس هيو به او کمک کردند. در ابتدا اين سايت مکاني براي ايجاد رابطه دانشجويان با يکديگر بود که قابليت هايي همچون به اشتراک گذاري علايق و عکس هاي شخصي نيز بود.

بعد از آن چه شد؟

فقط در عرض 24 ساعت چيزي حدود 1500 دانشجو در سايت فيس بوک ثبت نام کردند .در سال 2004 مارک زاکربرگ دامنه فيسبوک .دات کام را به قيمت 200 هزار دلار از دانشگاه هاروارد خريداري کرد. اين پولي بود که تا به حال براي فيسبوکي که مردم جهان را به هم ارتباط داده خرج شد. در سال 2012 اعلام شد که اين سايت بيش از ? مليون کاربر از سراسر جهان دارد. که چيزي حدود 800 مليون دلار را در خود ذخيره کرده بود. عمومي شدن فيسبوک به اين مسئله که حالا اين سايت 100 مليارد پوند مي ارزد کمک کرد.

بيل گيتس : بازنشسته

سرمايه کل : 53 مليارد دلار

همه چيز چگونه شروع شد؟

در دوران دبيرستان بيل گيتس يک برنامه نويس کامپيوتر بود. او و دوستانش ابتدا در چندتا از کامپيوتر هاي مرکز اشکال ايجاد کردند و توانستند بعد ها به عنوان کارمند در آنجا براي تعمير کامپيوتر ها استخدام شوند. در مدرسه او داوطلب شد تا برنامه هاي درسي مدرسه را تنظيم کند و بعد از آن برنامه رو طوري تنظيم کرد که درس هاي خود را در کلاس با دختران بگذراند.

ايده هاي روشن

گيتس يه مقاله در مورد چيپ 8800 الطير کامپيوتر در سال1975 منتشر کرد . اين حرکت او را مشتاق ادامه کرد و دوست او پل الن با شرکت سازنده ميتس تماس گرفت و اعلام کرد که يک برنامه مترجم را برنامه نويسي کرده اند . البته اين دروغ بود ، آنها کاري نکرده بودند . اما با موافقت شرکت سازنده آنها شروع به نوشتن کردند و اولين برنامه مترجم تاريخ کامپيوتر را عرضه کردند. اين حرکت باعث شد گيتس به16500 هزار دلار برسد و مايکروسافت را در سال1976 تاسيس کند.


استيو جابز : اپل

ميزان دارائي : 5,5 مليارد دلار

چگونه آغاز شد؟

اطلاعات کمي از دوران دبيرستان او موجود است. جابز در دوره دانشگاه ترک تحصيل ميکند و شغلي در شرکت آتاري پيدا ميکند و همراه با ودستان خود استيو ووزنياک و رونال وين شرکت اپل را راه اندازي ميکند و در سال 76 دو کامپيوتر خانگي به نام اپل يک و دو را به کمک يک وام بانکي 250 هزار دلاري عرضه بازار جهان ميکند.

ايده هاي روشن

البته خيلي موفقيت اپل را ساخت سيستم عامل مکينتاش در سال 84 ميدانند که شروعي بزرگ براي اپل در دنياي کامپيوتري بود. اپلي که ما امروز ميشناسيمش حاصل اختراعات موفقيت آميز در سالهاي آخر هزاره و فروش موفق آنهاست.

بعد ها چه شد؟

آي مک محبوب بود ، اما آي پاد چيز ديگري بود ، اين دستگاه توانست به سرعت در بين مردم نفوذ کند و توانست 260 مليون دستگاه بفروشد. آيفون و حالا آي پد نيز توانستند با اين موفقيت در روش را به فروش هر کدام 3 مليون به دست آورند. جايز توانست اين چهره را براي شرکت اپل بسازد و اين شرکت را در صنعت و تکنولوژي جا دهد . با اينکه فروش ويندوز 7 فراتر از حد روياي اپل بود اما هنوز هم اين شرکت در ذهن مردم شرکتي بالا مقام است.

لري پيج و سرگي برين : گوگل

ميزان دارائي : 17,5 مليارد هر کدام

چگونه آغاز شد؟

در سال 96 سازندگان سايت گوگل برين و پيج هر دو در دانشگاه اسنفورد تحصيل ميکردند براي مقطع پي اچ دي . آنها قصد داشتند تا يک کتابخانه ديجيتالي بزرگ و جهاني را تشکيل دهند. آنها بر روي تئوري و ايده پيج در مرود ساخت روشي براي استفاده بهينه از اينترنت کار کردند که بعد ها شکوفا شد.

ايده هاي روشن

اين دو سازنده متوجه شدند متدي که اختراع کرده بودند بر اساس تعداد دفعاتي که اسم سايت سرچ ميشود ناکارآمد و ضعيف است و پيج رنک را ايجاد کردند . اين سيتسم لينک هاي مشهور را چک ميکرد . هر چه در پيج هاي يک لينک با ارزش بيشتر وجود داشت پيج رنک هم بالاتر ميرفت. اين روش سرچ کردن را براي بازديد کنندگان راحت تر کرد و سايت هاي بهينه را جايگزين سايت هاي اسپم کرد.

بعد ها چه شد؟

در سال 1998 پيج رنک نام گوگل پيدا کرد و از زيرزمين هاي کوچک که ساخته شده بود بيرون آمد. اين سايت در همان سال توانست100 هزار دلار سرمايه گذاري مردمي کسب کند . يک سال بعد برين 25 مليون دلار در آمد داشت . اين شرکت تا به حال شعبه ها و امکانات زيادي را براي سايت خود تاسيس کرده امکاناتي همچون : نقشه هاي گوگل ، کتاب گوگل ، و هنوز هم اين سايت به عنوان محبوب ترين سايت نام برده ميشود .


منبع:

http://barsam.ir/archive/%D9%85%D8%B1%D8%AF%D8%A7%D9%86-%D8%AF%D9%86%DB%8C%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%DA%A9%

امتیاز دهی به مقاله
نظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 

ثبت نظر:

شما می توانید درباره مردان دنياي تکنولوژي چگونه ميلياردر شدند؟ نظر دهید یا سوال بپرسید:

نام و نام خانوادگی:

 

کلمات کلیدی: موفق ترين مردان تکنولوژي کامپيوتر ، اينترنت ، ايده هاي روشن ، ميليون دلار ، ميليارد دلار