مسبی
افراد موفق ايراني در دنياي اينترنت

افراد موفق ايراني در دنياي اينترنت

ویرایش: 1391/9/25
نویسنده: بهاره
پيير اميديار موسس و رئيس شرکت ebay بنيانگذار تجارت الکترونيک در جهان
اميديار در سال 1967 از پدري ايراني و مادري ايراني به نام الهه ميرجلالي اميديار در پاريس به‌دنيا آمد. 6 ساله بود که با خانواده اش به مريلند آمريکا رفت. وي دانش آموخته دانشگاه تافتز است.
پير اميديار رئيس و موسس سايت Ebay.com اولين و معروفترين وب‌گاه مخصوص حراج و خريد و فروش اينترنتي که تا آخر سال 1998 1/2 ميليون عضو 750 ميليون دلار حجم معاملات و حدود 8 ميليون دلار سود کسب کرده بود به طوري که بيش از 6000کارمند 46 ميليون مشتري ثبت شده و 441ميليون دلار سود خالص در سال 2005 داشته‌است.


جايگاه اميديار در ثروتمندان
رتبه 29در ليست ثروتمندان حاضر جهان
رتبه 198 ثروتمند تاريخ جهان
رتبه دومين ثروتمند زير چهل سال در جهان
ثروتمندترين ايراني در جهاناميد کردستاني مدير ارشد کمپاني گوگل google
اميد کردستاني در شهر تهران به دنيا آمد و در سن چهارده سالگي، پس از مرگ پدرش به کاليفرنيا رفته‌‌است. او مدرک کارشناسي مهندسي برق خود را از دانشگاه ايالتي سن خوزه گرفته‌‌است.
کردستاني در مجله تايم به عنوان يکي از صد نفري که دنياي ما را شکل داده‌اند نام گرفته‌است.او يکي از ثروتمندترين ساکنين کاليفرنياي شمالي است. مجله سن خوزه ارزش دارايي‌هاي وي را 1,9 ميليارد دلار برآورد کرده است.همچنين ماهنامه فوربس وي را به عنوان دومين ثروتمند ايراني در جهان معرفي مي کند.فرزاد ناظم مدير فني سايت yahoo
فرزاد ناظم در تهران متولد شد. او به مدت 11 سال مدير فني شرکت ياهو بود و به اين ترتيب يکي از طولاني‌ترين دوره‌هاي ابقا در سمت مديريت در آن شرکت را دارا است. وي در 1386 از مقامش در ياهو کناره گيري نمود. نشريه فورچون در 1382 فرزاد ناظم را با ثروتي در حدود 300 ميليون دلار، به عنوان چهاردهمين ثروتمند ايراني در جهان معرفي کرد.

سالار كمانگر مدير عامل سايت Youtube
سالار کمانگر توانست در عرض7 سال به يکي از کارکنان کليدي شرکت گوگل مبدل شود. در ميان موفقيت‌هاي وي در اين شرکت مي‌توان به نوشتن نخستين پلان تجارتي ومشارکت در طراحي سيستم آگهي‌هاي گوگل Adwords اشاره کرد.سيستم آگهي‌هاي کلمه‌اي هوشمند گوگل ، يکي از رموز موفقيت تجاري اين شرکت بوده است. او هم اکنون مديرعامل يوتيوب و يکي از جوانترين مديران گوگل است. او فارغ‌التحصيل رشته بيولوژي از دانشگاه استنفورد است. در حال حاضر سايت يوتيوب بزرگترين سايت اشتراک گذاري ويدئو در جهان است.
هشت مدير بلند پايه موفق ايراني در شرکت گوگل


اميد کردستاني
سالار کمانگر
ترانه رضوي
رضا بهفروز
مايک جزايري
شيرين اسکوئي
شميم صمدي
مريم کامور


منبع:

http://www.guilanshop.com/index.php?route=information/information&information_id=10

امتیاز دهی به مقاله
نظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 

ثبت نظر:

شما می توانید درباره افراد موفق ايراني در دنياي اينترنت نظر دهید یا سوال بپرسید:

نام و نام خانوادگی:

 

کلمات کلیدی: ليست موفق ترين ايرانيان در دنيا و جهان ، ثروتمند ، پولدار ، اينترنت ، جهان ، بزرگترين