مسبی
عرضه اينترنتي با سرعت 24Tb بر ثانيه در سال 2014 در ژاپن

عرضه اينترنتي با سرعت 24Tb بر ثانيه در سال 2014 در ژاپن

ویرایش: 1391/9/22
نویسنده: فرهاد کم
به گزارش پاپو بلاگ به نقل از Computerworld، سه شرکت ژاپني در حال انجام پروژه اي هستند تا سرعت انتقال اطلاعات در فيبرهاي نوري را به ميزان 400Gb در هر ثانيه براي هر کانال برسانند.

شرکتهاي فوجيتسو، NTT و NEC در روز سه شنبه اعلام کردند آنها قصد دارند با ترکيب 60 کانال فناوري جديدي عرضه کنند و سرعت انتقال اطلاعات در فيبرهاي نوري را به 24Tb در هر ثانيه برسانند.

اين سه شرکت اعلام کردند حجم بالاي اطلاعاتي که در طول روز بصورت آنلاين منتقل ميشود به سرعت بالاتري نيازمند است زيرا هر روز حجم اطلاعات بيشتر ميشود پس سرعت نيز بايد بالاتر رود اما علاوه بر سرعت بالا ما بايد يک شبکه جديد و منعطف نيز طراحي کنيم تا هر گونه نوسانات و تغييرات در شبکه اصلي را کنترل کند.

هر ساله در ژاپن زمين لرزه هاي بسياري اتفاق مي افتد و ميتوان از آنها براي تست شبکه نيز استفاده کرد زيرا در هنگام بروز زمين لرزه هم از نظر فيزيکي به شبکه ها آسيب ميرسد و هم ترافيک بالا ميرود زيرا مردم سعي ميکنند از حال همديگر و همين طور جديدترين اخبار زلزله مطلع شوند. يکي ديگر از اهداف اين شرکتها بکارگيري سخت افزارهاي کمتري است تا در مصرف انرژي نيز صرقه جويي شود. بر اساس اعلام شرکتها شبکه هاي فيبر نوري جديد در سال 2014 قابل بهره برداري هستند.


منبع:

http://tinyurl.com/cpme62c

امتیاز دهی به مقاله
نظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 

ثبت نظر:

شما می توانید درباره عرضه اينترنتي با سرعت 24Tb بر ثانيه در سال 2014 در ژاپن نظر دهید یا سوال بپرسید:

نام و نام خانوادگی:

 

کلمات کلیدی: اينترنت ، اينترنتي با سرعت 24Tb بر ثانيه ، اينترنتي با سرعت 24Tb بر ثانيه در ژاپن ، شبکه فيبر نوري ، شبکه هاي فيبر نوري ، فوجيتسو