مسبی
پر درآمد ترين شغل هاي ايران را بشناسيد!

پر درآمد ترين شغل هاي ايران را بشناسيد!

ویرایش: 1391/9/21
نویسنده: سیما5862
دلايل بسياري وجود دارند که باعث مي شوند هيچ کس دوست نداشته باشد کسي از ميزان دقيق دارايي اش باخبر شود؛ اينها تنها محدود به قشر پردرآمد جامعه هم نمي شود، اگر به دور و برتان دقت کنيد، حتي آدم هاي کم درآمد هم به طور دقيق به شما نمي گويند چقدر درآمد دارند!

بنابر اين پرس و جو درباره پردرآمدترين مشاغل حال حاضر ايران را آغاز کرديم و فهرستي که همراه با توضيح مي خوانيد حاصل همين جست و جو ميان جامعه محافظه کار ايران است!

متخصص کامپيوتر
کسب درآمد مدرن

ديگر حتي در بقالي ها هم روزگار بدون کامپيوتر سر نمي شود. دنيا مدرن شده و در هر کسب و کاري نياز به استفاده از کامپيوتر وجود دارد. بعضي مشاغل که حتي بدون اين وسيله فلج مي شوند، نمونه اش همين روزنامه نگاري که اگر کامپيوتر را از تحريريه ها بردارند همه از ناتواني به گريه مي افتند.

در ماه هاي واپسين سال گذشته بود که چند روزي استفاده از ايميل ها ناممکن شد. بعدها که کارشناسان حوزه فناوري در يک سايت خبري به تحليل ماجرا پرداختند، آمارهاي شگفت آوري از ميزان خسارت هاي اقتصادي بابت همان چند روز مسدود شدن ايميل ها به دست آمد. در واقع امروز معاملات تجاري مهم و رد و بدل شدن پول در شبکه هاي بانکي داخل و خارج کشور توسط اينترنت و از طريق کامپيوتر صورت مي گيرد. به اين ترتيب برمي گرديم به سر خط ماجرا و همان متخصص هاي کامپيوتر.
- درآمد متوسط: سالانه 30 ميليون تومان
- بالاترين درآمد: سالانه 150 ميليون تومان

متخصص و جراح زيبايي
دماغ دانه اي 7 ميليون تومان

قيمت زيباسازي يک بيني در بازار متخصص هاي اين جراحي متفاوت است. ممکن است شما جراح گمنامي را پيدا کنيد که با 500 هزار تومان هم دماغ شما را زير تيغ و چکش ببرد اما در بازار حرفه اي ها قيمت از 2 ميليون تومان شروع مي شود و تا 7 يا 8 ميليون هم بالا مي رود. معمولا جراح هاي حرفه اي و سرشناس دو روز در هفته را به عمل جراحي اختصاص مي دهند و ساير روزها را در مطب به ويزيت عمل شده ها و افرادي مي پردازند که براي جراحي مراجعه مي کنند. در آن روز جراحي هم چهار تا پنج فرد در هر روز مورد جراحي قرار مي گيرند.

به طور ميانگين يعني هفته اي 16 تا 20 نفر. اين ارقام را که ضربدر ماه هاي سال و قيمت جراحي توسط حرفه اي ها کنيد، ارقام ابتدايي مطلب را به دست مي آوريد. البته اين منهاي دغدغه هاي گونه و لب و پوست و… است که آنها هم براي خودشان رقمي مي شوند. با احتساب افت و خيزهاي بازار، سفرهاي سالانه براي شرکت در سمينارها و… ارقام ابتداي مطلب بسيار نزديک به واقعيت است.

- درآمد متوسط: سالانه يک ميليارد و 152 ميليون تومان
- بالاترين درآمد: سالانه 2 ميليارد و 880 ميليون تومان

وکيل خانواده
بازهم جدايي!

تقريبا چند سالي از اينکه شغل وکالت – به شکل تخصصي در زمينه طلاق – تبديل به يکي از حرفه هاي پردرآمد در جامعه ايراني شده است مي گذرد. ميزان حق وکالت دريافتي بستگي به مسائل مختلفي دارد. مثلا اينکه چقدر مهريه کرده باشيد يا چقدر مهريه شما باشد و از آن مهمتر، چقدر اين جدايي برايتان مهم است. به هر حال موفقيت در استفاده از موضوع جدايي تنها مختص به اصغر فرهادي با فيلم جدايي نادر از سيمين نيست، وکلا از خيلي سال پيش از بازار مشاغل ايران با «جدايي» اسکار برده اند!

- درآمد متوسط: سالانه 72 ميليون تومان
- بالاترين درآمد: سالانه n ميليون تومان بسته به پرونده هايي که گيرتان بيايد

بازيگر سينما و تلويزيون
پول بازي

ديگر ترديدي وجود ندارد که حداقل رقم دريافتي بازيگران مطرح ايران براي بازي در يک فيلم سينمايي يا سريال تلويزيوني کمتر از 50 ميليون تومان نيست. اين رقم بسته به ارزش بازيگر براي گيشه و نوع فيلمي که قرار است در آن به ايفاي نقش بپردازد گاهي تا 200 ميليون تومان هم مي رسد. بعضي بازيگرها دست رد به سينه هيچ تهيه کننده و کارگردان و فيلمنامه اي نمي زنند و اين چنين است که مثلا امين حيايي و حامد بهداد مرداني براي تمام فصول پرده سينما در طول سال هستند. اگرچه اين هم هست که بازيگرها به ويژه اگر مطرح باشند، خرج بالايي هم براي خودنمايي در جامعه دارند. به هر حال نمي شود که ستاره باشي و پرايد سوار شوي يا گوشي موبايل درپيتي دستت بگيري يا لباس هايت برند نباشد يا… همين ديگر، ستاره بودن خرج هم بسيار دارد.

- درآمد متوسط: سالانه 150 ميليون تومان
- بالاترين درآمد: سالانه 500 ميليون تومان

مربي و بازيکن فوتبال
از 777 به 999 ميليون

وضعيت پرداخت دستمزد بازيکنان و مربيان فوتبال در ايران شايد در حد ساير کشورهاي مطرح در قاره آسيا نباشد اما بازهم بازيکنان و مربيان طراز اول فوتبال سالانه کمتر از 400 ميليون تومان دريافت نمي کنند. اين البته منهاي پاداش هايي است که در طول فصل به دلايل مختلف دريافت مي کنند. بازيکنان سطح اول فوتبال ايران تازه اين امکان را هم دارند که با يک يا دو فصل بازي در تيم هاي عربي پول خوبي به جيب بزنند. علاوه بر اين بازيکنان و مربيان فوتبال به دليل محبوبيت در جامعه معمولا از امتيازهايي برخوردار مي شوند که شامل حال ساير اقشار نمي شود. مثلا چه کسي حاضر نيست به يک بازيکن محبوب فوتبال در زمان خريد خودرو تخفيف ويژه بدهد؟ تازه اينکه چيزي نيست، بعضي ها حتي خودرو هم هديه مي دهند!


منبع:

http://www.1doost.com/Post-10551.htm

امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره پر درآمد ترين شغل هاي ايران را بشناسيد! نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: درامد ، مشاغل پر درامد ، فوتبال ، جراحي زيبايي ، متخصص کامپيوتر ، ايميل ، جراحي ، وکيل خانواده ، طلاق ، بازيگر ، مربي ،