مسبی
پيامکتان را روي لنزهاي تماسي چشمي دريافت کنيد

پيامکتان را روي لنزهاي تماسي چشمي دريافت کنيد

ویرایش: 1391/9/21
نویسنده: سیما5862
هر روز تعداد اختراعاتي که تداعي گر فضاي فيلمهاي علمي تخيلي هستند بيشتر مي شود، در همين راستا مي توان اميدوار بود که به زودي پيامهاي متني و تصويري را روي لنزهاي تماسي دريافت کرد.

دانشمندان فناوري جديدي توليد کرده اند که اين امکان را براي ما فراهم مي کند که پيامهاي الکترونيکي که از تلفنهاي همراه ارسال مي شود به طور مستقيم روي لنزهاي تماسي که روي چشم گيرنده قرار دارد قابل دريافت خواهد بود.

نمايشگر LCD کروي شکل که توسط محققان بلژيکي در دانشگاه گنت ساخته شده توانست تصاويري را با استفاده از فناوري بي سيم نمايش دهد.

ممکن است به نظر برسد که اين نوع فناوري حتي از تصور فيلمهاي علمي تخيلي نيز فراتر رفته است اما خواندن پيامهاي متني در لنزهاي تماسي به زوي به يک حقيقت تبديل مي شود.

محققان در دانشگاه گنت نشان مي دهند که يک علامت دلار در لنزهاي تماسي مشاهده شده است و آنها دست خود را پشت لنز قرار داده اند تا ثابت کنند که اين تصوير به صورت الکترونيکي منتقل شده است.

قابليت هاي اين لنز توسط دانشمندان با نشان دادن يک علامت دلار به تصوير کشيده شده است.

گفته مي شود که اين قدم اول براي ارائه تصاوير کاملا پيکسلي در لنزهاي تماسي با همان جزئياتي است که در صفحه هاي تلويزيوني مشاهده مي کنيم و قرار است روزي به طور کامل شيوه ارتباط برقرار کردن ما را متحول کند.

هربرت دي اسمت استاد دانشگاه گنت اظهار داشت: امروز ما پايه اين فناوري را ارائه کرديم. مي توانيم با کاربردهاي ساده آغاز کنيم و احتمالا اين فناوري ظرف چند سال آينده پيشرفت هاي قابل ملاحظه اي خواهد داشت.
لنزهايي که قابليت دريافت پيام متني و تصويري دارند ظرف چند سال آينده به فروش مي رسند

اين فناوري جديد به اين معنا است که تمام سطح لنزهاي تماسي مي تواند براي نمايش تصاوير و پيامها مورداستفاده قرار گيرد.

محققان به دنبال بررسي احتمال استفاده از اين لنزها به عنوان عينک آفتابي هستند که بتواند با سطح نور خورشيد خود را منطبق کند.

جل دي اسمت رئيس اين گروه تحقيقاتي اظهار داشت: اين موضوع علمي تخيلي نيست و هرگز نمي توان آن را به صفحه نمايش فيلمهاي سينمايي تبديل کرد، اما براي کاربردهاي خاص مي تواند مورد استفاده قرار گيرد، براي مثال اين لنزها مي توانند پيامهاي متني و تصويري را از تلفنهاي هوشمند ما به چشمانمان منتقل کنند.


منبع:

http://www.1doost.com/Post-10615.htm

امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره پيامکتان را روي لنزهاي تماسي چشمي دريافت کنيد نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: لنز ، اختراع ، پيام ، فناوري ، پيامهاي الکترونيکي ، لنز چشم ، نمايشگر ال سي دي ، دلار ، تصوير ، عينک افتابي ، تلفن هاي هوشمند