مسبی

پیامکتان را روی لنزهای تماسی چشمی دریافت کنید

نویسنده: سیما5862
21 آذر 91 ساعت 22:19
پیامکتان را روی لنزهای تماسی چشمی دریافت کنید
هر روز تعداد اختراعاتی که تداعی گر فضای فیلمهای علمی تخیلی هستند بیشتر می شود، در همین راستا می توان امیدوار بود که به زودی پیامهای متنی و تصویری را روی لنزهای تماسی دریافت کرد.

دانشمندان فناوری جدیدی تولید کرده اند که این امکان را برای ما فراهم می کند که پیامهای الکترونیکی که از تلفنهای همراه ارسال می شود به طور مستقیم روی لنزهای تماسی که روی چشم گیرنده قرار دارد قابل دریافت خواهد بود.

نمایشگر LCD کروی شکل که توسط محققان بلژیکی در دانشگاه گنت ساخته شده توانست تصاویری را با استفاده از فناوری بی سیم نمایش دهد.

ممکن است به نظر برسد که این نوع فناوری حتی از تصور فیلمهای علمی تخیلی نیز فراتر رفته است اما خواندن پیامهای متنی در لنزهای تماسی به زوی به یک حقیقت تبدیل می شود.

محققان در دانشگاه گنت نشان می دهند که یک علامت دلار در لنزهای تماسی مشاهده شده است و آنها دست خود را پشت لنز قرار داده اند تا ثابت کنند که این تصویر به صورت الکترونیکی منتقل شده است.

قابلیت های این لنز توسط دانشمندان با نشان دادن یک علامت دلار به تصویر کشیده شده است.

گفته می شود که این قدم اول برای ارائه تصاویر کاملا پیکسلی در لنزهای تماسی با همان جزئیاتی است که در صفحه های تلویزیونی مشاهده می کنیم و قرار است روزی به طور کامل شیوه ارتباط برقرار کردن ما را متحول کند.

هربرت دی اسمت استاد دانشگاه گنت اظهار داشت: امروز ما پایه این فناوری را ارائه کردیم. می توانیم با کاربردهای ساده آغاز کنیم و احتمالا این فناوری ظرف چند سال آینده پیشرفت های قابل ملاحظه ای خواهد داشت.
لنزهایی که قابلیت دریافت پیام متنی و تصویری دارند ظرف چند سال آینده به فروش می رسند

این فناوری جدید به این معنا است که تمام سطح لنزهای تماسی می تواند برای نمایش تصاویر و پیامها مورداستفاده قرار گیرد.

محققان به دنبال بررسی احتمال استفاده از این لنزها به عنوان عینک آفتابی هستند که بتواند با سطح نور خورشید خود را منطبق کند.

جل دی اسمت رئیس این گروه تحقیقاتی اظهار داشت: این موضوع علمی تخیلی نیست و هرگز نمی توان آن را به صفحه نمایش فیلمهای سینمایی تبدیل کرد، اما برای کاربردهای خاص می تواند مورد استفاده قرار گیرد، برای مثال این لنزها می توانند پیامهای متنی و تصویری را از تلفنهای هوشمند ما به چشمانمان منتقل کنند.
لطفا رای دهید (0 رای)
امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره پیامکتان را روی لنزهای تماسی چشمی دریافت کنید نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: لنز ، اختراع ، پيام ، فناوري ، پيامهاي الکترونيکي ، لنز چشم ، نمايشگر ال سي دي ، دلار ، تصوير ، عينک افتابي ، تلفن هاي هوشمند