مسبی
عجيب‌ترين نشانه هاي افراد باهوش

عجيب‌ترين نشانه هاي افراد باهوش

ویرایش: 1391/9/15
نویسنده: فرهاد کم
افراد باهوش در جايگاه خاصي در ميان مردم هستند و هميشه مورد احترام قرار مي گيرند و غالبا افراد موفقي در زندگي هستند. دانشمندان تا به حال افراد باهوشي را مورد بررسي قرار داده اند که در ميان به يکسري نکات خاص دست پيدا کرده اند که در اين افراد باهوش يکسان است:

چپ دست ها

مغز انسان به طور کلي به بخش هاي چپ و راست تقسيم مي شود و هر فردي از يک بخش مغز خودش بيشتر کار مي کشد. بسياري از تحقيقات نشان مي دهد افرادي که چپ دست هستند هوش بالاتري دارند و تست هاي مختلف هوش را با نمره هاي بالا پاس مي کنند. محققان به اين نتيجه رسيده اند که چپ دست ها به بخش هوش خودشان بيشتر دسترسي دارند اما اين بدين معني نيست راست دست ها به اين بخش دسترسي ندارند.

ترتيب تولد

تحقيقات زيادي در مورد ترتيب تولد و ميزان هوش انجام شده است که در آن دانشمندان به اين نتيجه رسيده اند که فرزنداني که به عنوان فرزند اول به دنيا مي آيند هوش به نسبت بالاتري از باقي بچه ها دارند. اين در حالي است که ممکن است در بچه هاي ديگر خانواده نيز نوابغي وجود داشته باشند. همچنين برخي از دانشمندان مي گويند نحوه بزرگ شدن اين بچه ها نيز مي تواند در ميزان هوش آن ها تاثير داشته باشد.

موي بدن

تحقيقات انجام شده روي مردان نشان مي دهد زياد بودن موي بدن نيز مي تواند نشانه از هوش بالا در آقايان باشد. محققان در تحقيقات خود به اين نتيجه رسيدند که افرادي که تحصيلات بيشتري دارند و بيشتر درس خوانده اند ميان بيشتري مو روي بدنشان دارند. آن ها همچنين دريافتند آن هايي که نمره هاي خوبي ميگرند حتي پر موتر از باقي دانش آموزان هستند.

شادي و خوشحالي

از گذشته تا به حال در مورد شادي و حال خوب موارد بسياري گفته اند ولي شايد يک نکته بسيار منفي در آن ها وجود داشته است. در گذشته هوش را با افسردگي و حال بد يکسان مي دانستند در حالي که در سال هاي اخير دانشمندان به اين نتيجه رسيده اند که هرچه احساسات بيشتر و خوشحالي بيشتر در افراد وجود داشته باشد آن ها هوش و استعداد بيشتري در يادگيري دارند.

مصرف شکلات

محققان چندي پيش مشغول به انجام تحقيقاتي شدند که به نظر افراد بسياري تحقيقاتي بي مصرف و بدون نتيجه بود اما آن ها توانستند برخلاف انتظارات به نتايج جالبي دست پيدا کنند. در اين تحقيقات مشخص شده که کشورهايي که مصرف شکلات بيشتري دارند تعداد جوايز نوبل بيشتري نيز دريافت کرده اند. البته دانشمندان اين تحقيقات را خيلي درست نمي دانند اما عده اي ديگر آن را نشانه در مورد هوش مي دانند.باشگاه خبرنگاران


منبع:

http://tinyurl.com/cchpkng

امتیاز دهی به مقاله
نظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 

ثبت نظر:

شما می توانید درباره عجيب‌ترين نشانه هاي افراد باهوش نظر دهید یا سوال بپرسید:

نام و نام خانوادگی:

 

کلمات کلیدی: افراد باهوش ، افرادي که چپ دست هستند هوش بالاتري دارند ، جايزه نوبل ، جوايز نوبل ، زياد بودن موي بدن ، عجيب‌ترين نشانه هاي افراد باهوش ، موي بدن ، ميزان هوش در چپ دستها و راست دست ها ، نشانه هاي افراد باهوش