مسبی
اين 7 تبليغ دروغين محصولات ماهواره‌اي (بخش سوم )

اين 7 تبليغ دروغين محصولات ماهواره‌اي (بخش سوم )

ویرایش: 1391/9/25
نویسنده: مورینتز
ادامه بخش دوم
دستگاه‌هاي ورزشي جادويي


تعداد دستگاه‌هاي ورزشي که در ماهواره‌ها تبليغ مي‌شود روز به روز بيشتر مي‌شود. در اين تبليغات شما اغلب افراد ورزشکار و خوش‌اندام را مي‌بينيد که خيلي راحت با دستگاه کار مي‌کنند. بيشتر وقت‌ها، تصاوير افرادي که چاق بوده‌اند و بعد «مثلا» با استفاده از اين دستگاه‌ها لاغر شده‌اند هم ضميمه اين تبليغات مي‌شود. با نشان دادن اين تصاوير، افراد چاق با اين عکس‌ها احساس همذات‌پنداري مي‌کنند و درست در اين لحظه است که ممکن است گرفتار تبليغات شوند. اما نظر متخصص ما در اين مورد چيست؟ آيا اين دستگاه‌ها مي‌توانند خطرآفرين باشند؟ جواب او مثبت است؛ «هر فردي با توجه به ميزان انعطاف‌پذيري و آمادگي جسماني‌اش بايد ورزش کند. ممکن است دستگاهي براي افراد ورزشکار يا بعضي از سنين مناسب باشد، ولي مشخصا نمي‌تواند براي همه خوب باشد.» استفاده از اين دستگاه‌هاي ورزشي متاسفانه تاثيراتي دارد که مي‌تواند باعث ديسک ستون فقرات و گرفتگي‌هاي عضلاني شود. دکتر اميد ظهور اسم دستگاه را نمي‌گويد، اما جمله‌اي مي‌گويد که تکان‌دهنده است؛ «به جرات مي‌گويم که بعضي از اين دستگاه‌ها تعداد بيماران ما را بيشتر کرده‌اند.»
کرم رفع دائمي موهاي زائد


درباره کرم‌هايي که مدعي رفع دائمي موهاي زائد بدن هستند هم از پزشک متخصص اين زمينه سؤال کرديم. دكتر بهروز باريک‌بين به ما گفت:« اصولا هيچ دارويي وجود ندارد که بتواند به صورت دائمي فوليکول‌هاي موي زائد را از بين ببرد.» البته داروي معروفي به نام «ونيکا» وجود دارد که به دنبال استفاده از آن رشد مو کاهش پيدا مي‌کند. اما کاهش مو تا زماني ادامه خواهد داشت که از اين دارو استفاده شود. زماني كه مصرف دارو قطع شود، رشد موهاي زائد دوباره شروع مي‌شود.»

بنابراين ادعاي اين تبليغ هم دروغين است! اگر اسپري‌ها يا کرم‌هاي از بين برنده دائمي موهاي زائد وجود داشتند اول از همه در مقالات و کتاب‌هاي علمي تاييد مي‌شدند و ديگر اين همه کلينيک‌هاي رفع موهاي زائد توسط ليزر افتتاح نمي‌شد! تبليغات زيبايي بخش بزرگي از تبليغات ماهواره اي را تشکيل مي دهند. چرا که تبليغاتچي ها از اهميت زيبايي براي مخاطبان‌شان آگاه هستند. اما شما جزو دسته اي باشيد که گول نمي‌خورند!
به تبليغات ماهواره‌اي اعتماد نکنيد


يادتان باشد که تبليغاتچي‌ها هر کاري مي‌کنند که شما را تحت تاثير قرار دهند. از آوردن مدل‌هاي زيبا با پوست‌هاي صاف و شفاف و مرداني که موهايشان پرپشت است گرفته تا دستکاري‌هاي بزرگ در واقعيت. مثل همان تبليغي که درباره قرص‌هاي افزايش قد انجام مي‌دهند. شما منبع درآمد اين تبليغات هستيد. قبل از اينکه تحت تاثيرشان قرار بگيريد کمي فکر کنيد، از خودتان بپرسيد اگر هزينه تهيه اين محصولات را به معاينه‌شدن توسط يک پزشک متخصص اختصاص دهيد بهتر نيست؟ قطعا بهتر است. دارو، ماکاروني يا برنج نيست که براي همه افراد مناسب باشد، بايد توسط پزشک متخصص و با توجه به شرايط فرد تجويز شود نه با يک تبليغ ساده. به قول دکتر هاشمي حتي اگر دارويي که مي‌خواهيد مصرف کنيد را از داروخانه و با مجوز وزارت بهداشت تهيه کرده‌ايد سر خود اين کار را انجام ندهيد. يک داروي خيلي ساده و تاييد شده ممکن است براي شما زيانبار باشد. دکتر باريک‌بين هم مي‌گويد معلوم نيست اين داروها کجا توليد شده‌اند:«خيلي وقت‌ها مراجعان ما با استفاده از اين کرم‌ها دچار حساسيت‌هاي تماسي و اگزما شده‌اند.» مطمئن باشيد هيچ‌کس به اندازه خودتان و پزشک متخصص‌تان نگران سلامت شما نيست. به بقيه اعتماد نکنيد!


شماره تلفن‌هاي موقت؛ويژگي تبليغات


اگر دقت کرده باشيد تلفن‌هايي که براي تهيه اين محصولات ارائه مي‌شود بيشتر شماره‌هايي موقتي هستند که ممکن است طي چند روز بعد عوض شوند. دکتر هاشمي مي‌گويد: «اگر براي تهيه اين محصولات تماس بگيريد متوجه مي‌شويد که هيچ جاي خاصي براي ارائه آنها وجود ندارد و محصول قرار است با پيک به دست شما برسد. حتي اگر راجع به پيک پيگيري کنيد تا ببينيد که محصول را از کجا تهيه کرده، متوجه مي‌شويد که او هم بي‌خبر است، چون فردي محصول را به محل پيک تحويل داده و رفته است! بنابراين هرگز به چنين مواردي که معلوم نيست از کجا آمده‌ اعتماد نکنيد.

ديگر مقالات از همين کاربر در لينک زير
http://www.masbi.com/sellerlink.aspx?user_name=morrientez


منبع:

http://www.zoodfood.com/Pages/viewnews.aspx?newsid=2259

امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره اين 7 تبليغ دروغين محصولات ماهواره‌اي (بخش سوم ) نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: دستگاه‌هاي ورزشي جادويي ، تبليغات ماهواره‌اي ، کرم رفع دائمي موهاي زائد بدن ، شماره تلفن‌هاي موقت ، ويژگي تبليغات ، تبليغات دروغين ماهواره اي ،