مسبی
اين 7 تبليغ دروغين محصولات ماهواره‌اي (بخش اول )

اين 7 تبليغ دروغين محصولات ماهواره‌اي (بخش اول )

ویرایش: 1391/9/15
نویسنده: مورینتز
گفتگوی خصوصی با صاحب مقاله
تبليغات ماهواره‌اي مثل داستان‌هاي باورنکردني هستند؛ داستان‌هايي که آدم منتظر است آخرشان يک عبارت بزرگ «دروغ» مثل مهر روي تصوير بخورد اما نه‌تنها عبارت دروغ روي اين تبليغات نمي‌خورد، بلکه تلاش مي‌کنند با رنگ و لعاب زيادي صحت ادعاهايشان را تاييد کنند. بيشتر اين محصــولات 2 ويژگي دارند؛ اولين ويژگي اين است كه ادعا مي‌کنند ظرف مدت کوتاهي مثلا يک ماه مي‌توانند تفاوت خيلي زيادي ايجاد کنند. مثلا ظرف 2 هفته 10 کيلو لاغر شويد! اما ويژگي دوم از اولي هم خنده‌دارتر است اينكه يک محصول مي‌تواند چندين خاصيت مختلف داشته باشد و برطرف‌کننده همه مشکلات شما شود! ما تعدادي از تبليغاتي‌ترين محصولات ماهواره‌اي را انتخاب کرديم و سراغ پزشکان متخصص رفتيم تا ببينيم اين تبليغات تا چه حد صحت دارند. نتايج جالبي به دست آورديم که در اين گزارش مي‌خوانيد.قرص‌هاي افزايش قد


ترفند تبليغ اين محصولات خيلي ساده اما تاثيرگذار است. آنها ابتدا جملات و سؤالاتي را مطرح مي‌کنند که مخاطب را به همراهي با تبليغ وا‌مي‌دارد مثلا آيا شما هم از کوتاهي قد رنج مي‌بريد؟ يا اينكه آيا شما هم به دليل داشتن قد کوتاه نمي‌توانيد با فرد مورد علاقه‌تان ازدواج کنيد؟ کافي است جواب مخاطب مثبت باشد تا به قلاب گير کند! حالا وقت آن مي‌رسد که تبليغ براي حل اين مشکلات محصول خودش را معرفي کند. اين محصول ادعا مي‌کند، مي‌تواند باعث رشد قد افراد در هر سني شود (براي همين هم تصوير افراد بالغ را نشان مي‌دهد که ناگهان قد کشيده‌اند!) اما آيا چنين چيزي ممکن است؟

دکتر اميد ظهور، متخصص طب فيزيکي در اين‌باره جواب کوتاه اما کاملا قانع کننده‌اي دارد: «چنين چيزي اصلا امکان ندارد و دروغ محض است، چون بعد از يک سني اپي‌فيزها بسته مي‌شوند.» آخرين سن براي رشد استخوان‌ها و اصطلاحا قد کشيدن 17 تا 18 سالگي است، البته اين سن با توجه به مسائل ژنتيک و نژادي مي‌تواند کمي متفاوت باشد بنابراين خاصيت اين قرص‌ها نه تنها دروغ است بلکه ممکن است باعث ايجاد عوارض هم شود.
کفش‌هاي طبي لاغرکننده


آدم‌هاي خندان در حالي که کفش‌هاي سفيدي را به پا کرده‌اند و خيلي راحت راه مي‌روند و ورزش مي‌کنند محتواي اين تبليغ را تشکيل مي‌دهند؛ تبليغي که اولا ادعا مي‌کند کفش‌هايش «طبي» است و ثانيا مي‌گويد بر اثر نيرويي که به زمين وارد مي‌کند باعث «لاغر شدن» افراد مي‌شود! از متخصص اين زمينه دکتر اميد ظهور در اين باره هم سؤال کرديم. جالب است بدانيد اين ادعا هم دروغ است؛ «کفش طبي مثل عينک است و با توجه به هر فردي بايد اسکن شود.» دکتر مي‌گويد استفاده از کلمه طبي به خيلي از محصولات ارزش‌افزوده مي‌دهد. براي همين هم در اين تبليغات خيلي از اين عبارت استفاده مي‌شود. طبي بودن وقتي اين معني را مي‌دهد که زير نظر پزشک و براي شرايط بيمار ساخته و ضمنا اسکن هم شده باشد در غير اين صورت طبي بودن معنايي جز دروغ بودن ندارد!
ادامه در بخش دوم
ديگر مقالات از همين کاربر در لينک زير
http://www.masbi.com/sellerlink.aspx?user_name=morrientez
منبع:
امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره اين 7 تبليغ دروغين محصولات ماهواره‌اي (بخش اول ) نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: قرص هاي افزايش قد ، تبليغ ماهواره اي ، داستان هاي باور نکردني ، تناسب اندام ، کفش طبي ، کاهش وزن در مدت کوتاه ، تبليغات دروغين