مسبی
مصرف ماست، نفخ معده را کاهش مي‌دهد

مصرف ماست، نفخ معده را کاهش مي‌دهد

ویرایش: 1391/9/14
نویسنده: مورینتز
سميرا صديقي کارشناس اداره غذا و داروي دانشکده علوم پزشکي نيشابور اظهار داشت: زماني که فرد عصبانيت و استرس بالايي دارد، به هم ريخته است، موز مي‌تواند توان مقابله با شرايط دشوار و اضطراب را افزايش دهد.

صديقي افزود: تحقيقات نشان داده است يک موز متوسط 105 کالري و فقط 14 گرم قند دارد، که همين مقدار فرد را سير کرده و قند خون را به شکل ملايمي بالا مي‌برد.وي اظهار داشت: موز 30 درصد ويتامين B6 مورد نياز روزانه را تامين مي‌کند که اين ويتامين باعث مي‌شود مقدار سروتونين توليد شده در مغز افزايش يابد. اين کارشناس غذا و دارو با بيان اين‌که ماست مي‌تواند سر و صداي معده را کنترل کند، خاطرنشان کرد: يک فنجان و نيم ماست طبيعي (کم چرب يا پروبيوتيک) غذا را به شکل موثري از دستگاه گوارش عبور مي‌دهد.

صديقي توضيح داد: ماست‌هاي پروبيوتيک قابليت هضم غذا به‌ويژه لبنيات و حبوبات را در روده‌ها بهبود مي‌دهند و بنابراين از تشکيل گاز در دستگاه گوارش جلوگيري مي‌شود و ايجاد نفخ و سر و صدا به حداقل مي‌رسد. وي يادآور شد: عسل در درمان سرفه‌هاي شديد بسيار مؤثر است به طوري که دو قاشق چاي‌خوري عسل قهوه‌اي و غليظ بسيار موثرتر از داروهاي بدون نسخه ضدسرفه است و شدت دفعات سرفه‌هاي شديد را در کودکان کاهش مي‌دهد. وي تأکيد کرد: آنتي‌اکسيدان‌هاي موجود در عسل و عوامل ضد ميکروبي آن التهاب بافت‌هاي گلو را کاهش مي‌دهد و بيمار را آرام مي‌کند البته اين در صورتي است که عسل طبيعي باشد.

کارشناس اداره غذا و دارو دانشکده علوم پزشکي نيشابور همچنين با اشاره به اين‌که فلفل دلمه‌اي قرمز غني از ويتامين ث است، يادآور شد: فلفل دلمه‌اي قرمز در بر طرف کردن خستگي شديد نقش به‌سزايي دارد.

صديقي افزود: ويتامين C بهترين ماده براي مقابله با استرس‌هايي است که به واسطه راديکا‌ل‌هاي آزاد ايجاد مي‌شوند. وي اضافه کرد: اين ويتامين نقش اساسي در سوخت و ساز آهن بر عهده دارد که به بدن کمک مي‌کند اکسيژن بيشتري وارد جريان خون شود؛ زيرا کمبود اکسيژن يکي از اصلي‌ترين دلايل خستگي و ضعف بدني است.


منبع:

http://www.zoodfood.com/Pages/viewnews.aspx?newsid=2222

امتیاز دهی به مقاله
نظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 

ثبت نظر:

شما می توانید درباره مصرف ماست، نفخ معده را کاهش مي‌دهد نظر دهید یا سوال بپرسید:

نام و نام خانوادگی:

 

کلمات کلیدی: ماست ، مصرف ماست ، فوايد مصرف ماست ، مواد غذايي موجود در ماست ، طرز تهيه ، تغذيه ، بيماري هاي گوارشي ، جلوگيري از ابتلا به بيماري ها ، تناسب اندام ، لاغري ، نفخ معده ، سلامت بدن