مسبی
زيباي خفته پس از«42سال»فوت کرد!! + عکس

زيباي خفته پس از«42سال»فوت کرد!! + عکس

ویرایش: 1391/9/14
نویسنده: فرهاد کم
ادواردا اوبارا نوجوان دبيرستاني سرزنده‌اي بود که در سال 1970 يک دفعه بيمار شده و در نتيجه ديابت به کما رفت. زني اهل ميامي که عنوان «بيماري با طولاني‌ترين دوره کما» را دارد و او را سفيد برفي خفته مي‌ناميدند، اکنون پس از 42 سال کما سرانجام در سن 59 سالگي فوت کرد.
ادواردا اوبارا نوجوان دبيرستاني سرزنده‌اي بود که در سال 1970 يک دفعه بيمار شده و در نتيجه ديابت به کما رفت؛ ولي قبل از اينکه به کما برود رو به مادرش کرده و گفت: قول بده، من را ترک نکني.
مادرش نيز سر قولش باقي ماند و مراقبت طاقت فرساي شبانه روزي دخترش را تاب آورد تا اينکه 5 سال پيش فوت کرده و خواهرش پرستاري وي را برعهده گرفت.
ادواردا که پيش از کما 16 ساله بود و آينده درخشاني را براي وي پيش‌بيني مي‌کردند ناگهان دچار سينه پهلو شديدي شد؛ در اولين ساعات سوم ژانويه 1970 ناگهان لرزان بيدار شد و درد شديدي داشت؛ چراکه به گفته خانواده‌اش انسولين خوراکي به جريان خونش نرسيده بود؛ او را فوراً به بيمارستان رساندند و در همان هنگام که وي را روي تخت خوابانيدن او رو به مادرش کرد و از وي خواست کنار وي بماند.
بيش از 35 سال مادرش کاي اوبارا به طور مداوم از دخترش مراقبت کرد، او تنها 90 دقيقه مي‌خوابيد تا به طور مرتب مراقب وضعيت دخترش باشد و با وجود اينکه نگهداري از او، فشار مالي سنگيني را به آنها وارد کرده بود ولي آنها وي را به مؤسسات نگهداري نسپارند.
کاي در سال 2008 در سن 80 سالگي فوت کرد و هميشه اميدوار بود که روزي دخترش از کما بيرون بيايد؛ پدر ادواردا به نام جوي نيز در سال 1977 در اثر سکته قلبي فوت کرد که گفته مي‌شود در اثر فشار نگهداري از دختر بيمارش به اين عارضه دچار شده بود.
بعد از فوت پدر و مادر، خواهرش کالين جاي آنها را گرفت و در خانه‌اش در ميامي نگهداري وي را برعهده گرفت، او حتي از شغل قبلي خود که مربيگري اسب بود دست کشيد تا به طور تمام وقت مراقب خواهرش باشد.
در طول مراقبت بايد بدنش را هر 2 ساعت يک بار بر مي‌گرداندند تا از زخم بستر جلوگيري شود و بايد به او انسولين تزريق شده و از راه لوله به وي غذا مي‌دادند؛ کالين هر روز دوستانه موهاي خواهرش را مي‌بافت و به طور مرتب با او حرف مي‌زد؛ خانواده و دوستان نيز مرتب به او سر مي‌زدند و برايش موسيقي مي‌نواختند يا براي وي کتاب مي‌خواندند.
اين مراقبت طاقت فرسا و از خود گذشتگي اين خانواده باعث شد تا فردي به نام دکتر واين داير کتابي را تحت عنوان قول قوله (داستان باورنکردني عشق بي‌قيد و شرط مادر و چيزي که بايد از آن ياد بگيريم) را در مورد اين خانواده بنويسد.
اين کتاب توجه عموم را بسيار به خود جلب کرد و باعث شده ملاقات کننده‌هاي بسياري از نقاط مختلف دنيا به ديدن زن بيمار بروند و به خانواده‌اش روحيه بدهند.
با وجود اينکه کالين نسبت به بهتر شدن خواهرش خوش‌بين بود ولي احساس کرد که به سختي غذا را مي‌بلعد ، در روز بعد احساس کرد آنچنان بهتر شده است که مي تواند يک فنجان قهوه بخورد؛ در همان وقت به او توجه کرد که مستقيم به سوي او نگاه مي‌کند و بهترين لبخندي که تاکنون ديده بود را تقديم وي کرد.
وقتي کالين با يک فنجان قهوه بازگشت، ادواردا ديگر فوت کرده بود؛ علاوه بر خواهر ادواردا، دو خواهر زاده‌اش نيز به نام ريچارد و جوزف مايکل نيز سهم زيادي را در نگهداري از وي برعهده داشتند.


منبع:

http://tinyurl.com/cq4tqws

امتیاز دهی به مقالهزيباي خفته پس از«42سال»فوت کرد!! + عکس
زيباي خفته پس از«42سال»فوت کرد!! + عکس
نظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره زيباي خفته پس از«42سال»فوت کرد!! + عکس نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: زيباي خفته ، کما ، زيباي خفته در کما ، زيباي خفته فوت کرد ، عکس زيباي خفته ، ادواردا اوبارا ، بيماري با طولاني‌ترين دوره کما ، کتابي تحت عنوان قول قوله ، کتاب قول قوله