مسبی
10 خطر لنز بـراي دختران جـوان(2)

10 خطر لنز بـراي دختران جـوان(2)

ویرایش: 1391/9/13
نویسنده: مورینتز
ادامه بخش (1)
اشك مصنوعي با خودتان داشته باشيد


زماني كه چشم‌هاي شما بسيار خشك مي‌شوند

از آنجايي كه لنزها كاملا سطح روي چشم را مي‌پوشانند و مانع از رسيدن اكسيژن مي‌شوند، بسياري از استفاده‌كننده‌هاي لنز گهگاهي خشكي چشم را تجربه خواهند كرد. اين خشكي چشم ممكن است در برخي شرايط خاص (مثلا سوار شدن در هواپيما، بودن در آب و هواي كاملا خشك، مصرف داروهاي آنتي‌هيستامين و...) شديدتر هم شود. بهتر است تمام كساني كه از لنزهاي تماسي استفاده مي‌كنند، هميشه يك يا چند بسته قطره اشك مصنوعي با خود داشته باشند تا در اين مواقع از آنها استفاده كنند.
اول لنز بگذاريم يا آرايش كنيم؟


زماني كه آرايش مي‌كنيد

كيف آرايش شما و محتويات آن، پر از وسايلي است كه مي‌توانند باعث حساسيت و تحريك چشم شوند. يادتان باشد كه هرگز وسايل آرايشي خودتان را به كسي امانت ندهيد و از لوازم آرايشي فرد ديگري هم استفاده نكنيد. درضمن هرگز به چشم متورم، حساس و دچار اشك‌ريزش يا دردناك، ريمل و سرمه نزنيد و از مداد ابرو و خط چشم استفاده نكنيد.

درصورت استفاده از لنز از ريمل واترپروف استفاده كنيد. اگر هم از محصولات دورچشم استفاده مي‌كنيد حتما از مرطوب‌كننده‌هاي با پايه آب كه از نوع «كم حساسيت» باشند استفاده كنيد.

يادتان باشد كه مرطوب‌كننده‌ها، كرم‌ها و فونداسيون‌ها با پايه روغني و كرمي مي‌تواند حسابي چشم‌ داراي لنز را تحريك كند و موجب آزار شود. يك نكته مهم در مورد لنزها و آرايش چشم: اگر از لنزهاي نرم (soft) استفاده مي‌كنيد قبل از آرايش چشم‌ها لنز را در چشم‌تان بگذاريد اما اگر از لنزهاي منعطف با قابليت عبور گازها استفاده مي‌كنيد، اول چشم‌هايتان را آرايش كنيد و بعد لنز بگذاريد. اما در مورد هر دو نوع لنز، اول آنها را خارج كرده و بعد اقدام به پاك كردن آرايش‌ از چشم و دورچشم خود بكنيد.


زير سشوار تا مي‌توانيد پلك بزنيد


زماني كه به آرايشگاه مي‌رويد

سالن‌هاي زيبايي و آرايشگاه‌ها پر از ذرات معلق در هوا هستند كه ناشي از اسپري‌ها و ساير مواد شيميايي است كه در هوا پخش مي‌شوند. بهترين كار اين است كه وقتي به آرايشگاه مي‌رويد، لنزتان را با خودتان نبريد و از عينك استفاده كنيد اما اگر مجبور هستيد لنز بگذاريد هم اگر مي‌توانيد در محيط آرايشگاه عينك به چشم بزنيد تا از تماس بسياري از ذرات معلق در هوا با چشم‌تان جلوگيري كنيد. درضمن يادتان باشد كه اگر لنز در چشم داريد وقتي زير سشوار نشستيد، تا مي‌توانيد پلك بزنيد.

دود، دشمن شماست


زماني كه در هواي آزاد هستيد

ذرات معلق در هوا، به‌خصوص آلاينده‌ها مي‌توانند چشم‌ها را تحريك كنند و ميزان تحريك در چشم‌هايي كه لنز دارند بيشتر است. ذرات معلق، گردوخاك، غبار هوا و دود نمونه‌هايي از مواد آزاردهنده هستند. اگر ميزان آلودگي زياد باشد چشم با مكانيسم اشك‌‌ريزش سعي مي‌كند از خود دفاع كند و اين براي كساني كه لنز دارند بسيار سخت است. در هواي بسيار آلوده بهتراست لنزهايتان را خارج كنيد و با عينك بيرون برويد (البته بهترين كار اين است كه در چنين هوايي بيشتر در محيط‌هاي سربسته يا داراي تصفيه هوا، باشيد).


با لنز شيرجه نزنيد


زماني كه به استخر مي‌رويد

قطعا با عينك،‌ شيرجه زدن داخل استخر لذتبخش نخواهد بود اما اين را هم يادتان باشد كه پريدن داخل آب پر از كلر (يا حتي داراي برخي آلودگي‌ها) با لنزي به چشم از آن هم بدتر است. اگر مي‌توانيد بدون لنز شنا كنيد، اگر هم مي‌توانيد عينك‌تان را با بندي ببنديد كه از چشمان‌تان جدا نشود. در ضمن بهتر است تا يك ساعت پس از شنا كردن، لنزها را در چشمان‌‌تان نگذاريد.


خطر سيگار براي لنزي‌ها


زماني كه سيگار مي‌كشيد

افراد سيگاري مي‌دانند كه روشن كردن هر نخ سيگار، آسيبي است كه به سلامت خود وارد مي‌كنند اما آيا مي‌دانيد افراد سيگاري كه لنز در چشم دارند 8برابر افراد غيرسيگاري در معرض خطر زخم قرنيه و عفونت چشمي هستند؟


منبع:

http://www.zoodfood.com/Pages/viewnews.aspx?newsid=2206

امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره 10 خطر لنز بـراي دختران جـوان(2) نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: لنز هاي چشمي ، بيماري هاي چشم ، زيبايي ، تأثير چشم بر زيبايي ، لنز چشمي و سلامت چشم ، اشک مصنوعي ، آرايش ، سشوار گرفتن ، پلک زدن