مسبی
تاثير شگرف چاي سبز در لاغري

تاثير شگرف چاي سبز در لاغري

ویرایش: 1392/2/10
نویسنده: qwerzxc
آيا مي دانيد چاي سبز داراي فوايد بسياري مي باشد ، ولي اگر در اين ساعت ميل کنيد تاثير آن چند برابر مي شود و …


چاي سبز را 2 ساعت قبل يا بعد از غذا بنوشيد.
نتايج برخي بررسي‌ها نشان داده است چاي سبز در صورتي که به همراه غذا مصرف شود، مي‌تواند جذب چربي را کم کند و موجب لاغري شود…
از سوي ديگر، توصيه مي‌شود نوشيدن چاي حداقل به 2 ساعت بعد از صرف غذا موکول شود تا به اين ترتيب در جذب آهن موجود در غذا خللي وارد نشود.

موضوعي که بايد در اين خصوص در نظر گرفت، تاثير چاي بر کاهش جذب آهن است. خيلي‌ها تصور مي‌کنند که تنها چاي سياه است که موجب کاهش جذب آهن مي‌شود و خوردن‌اش را بايد حداقل 2 ساعت بعد از غذا به تأخير انداخت؛

در صورتي که از اين نظر، تفاوتي بين چاي سبز و سياه نيست؛ زيرا پلي‌فنول‌هاي موجود در هر ? نوع آنها مانع جذب اين ماده معدني ارزشمند مي‌شوند. در ضمن، بيان موضوعي مانند تاثير چاي بر کاهش جذب چربي و کاهش وزن نيز چندان علمي نيست و بايد مقدار، زمان مصرف، غلظت چاي و حتي نوع غذاي مصرفي با آن روشن شود. اگر چاي سبز مانند چاي سياه غليظ باشد، در بحث آهن غيرهِم تاثير مي‌گذارد.

تاثير چاي و تداخل آن بر جذب آهن در رژيم‌هاي غذايي با منبع گوشت از نظر جذب اين ماده مغذي مشکلي ايجاد نمي‌کند ولي در منابع غذايي غيرگوشتي موجب بروز تداخل مي‌شود.
به‌طور کلي، آهن در مواد غذايي به دو شکل منابع هِم که در انواع گوشت‌ها يافت مي‌شود و منابع غيرهِم که در تمامي مواد غذايي گياهي است به چشم مي‌خورد. بررسي‌ها نشان داده‌اند که ترکيبات موجود در چاي مي‌توانند با آهن غير هِم ترکيب شده و جذب اين نوع از آهن را پايين آورند.

بنابراين توصيه مي‌شود چاي (چه سبز، چه سياه) همراه غذاهاي غيرگوشتي مصرف نشود؛ زيرا سبب بروز تداخل و کاهش جذب آهن مي‌شود.

بهترين زمان براي مصرف چاي يکي‌دو ساعت قبل يا بعد از غذاست؛ زيرا غذا تا بخواهد به مرحله هضم برسد، بايد يک سري مراحل را در دستگاه گوارش طي کند؛ به‌ويژه اگر غذاي مصرفي چرب باشد، هضم غذا ? تا ? ساعت طول خواهد کشيد و تا زماني که به مرحله هضم برسد مي‌توان چاي را مصرف کرد اما در هر حال مصرف چاي با غذا چون روي هضم آن تاثير مي‌گذارد، درست نبوده و عادت غذايي مناسبي تلقي نمي‌شود.

از سوي ديگر، صرفاً نوشيدن چاي با هدف کاهش وزن نيز اقدامي منطقي به حساب نمي‌آيد. اينکه افراد فقط با مصرف يک ماده غذايي خاص به لاغري دست پيدا کنند، نه توصيه مي‌شود و نه علمي است؛ زيرا کاهش کالري دريافتي در مقايسه با کالري مصرفي است که مي‌تواند بيشترين نتيجه يا همان کاهش وزن مورد انتظار را به همراه آورد.


منبع:

http://www.siterooz.com/behdasht/view/038544.php

امتیاز دهی به مقالهتاثير شگرف چاي سبز در لاغري
تاثير شگرف چاي سبز در لاغري
نظرات   (1 نظر)
مرتب سازی بر اساس:


طازق خنجري (10:58   1392/2/19)

با سلام و درود به شما
من به مقالات شما امتیاز میدم و انتظار دارم که شما هم در پاسخ به مقالات من امتیاز بدین
با تشکر
tarq2000 کد: 340


 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره تاثير شگرف چاي سبز در لاغري نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: چاي ، سبز ، لاغري ، غذا ، اهن ، نوشيدن ، فواعد ، گياه ، کاهش ، وزن