مسبی
خواب موثرتر از انواع مسکن‌ها است

خواب موثرتر از انواع مسکن‌ها است

ویرایش: 1391/9/13
نویسنده: مورینتز
مطالعه‌اي جديد نشان مي‌دهد دو ساعت بيشتر خوابيدن در هنگام شب مي‌تواند ميزان حساسيت نسبت به درد را کاهش داده و از مسکن‌هاي قوي تاثيرگذارتر باشد.
به گزارش تلگراف، دانشمندان دانشگاه تروندهايم نروژ اعلام کردند 10 ساعت خواب شبانه به جاي هشت ساعت خواب توصيه شده مي‌تواند در کاهش دادن درد موثرتر از کودئين عمل کند.

محققان با مطالعه بر روي 18 داوطلب طي چهار شب متوالي دريافتند داوطلباني که شبها 10 ساعت مي‌خوابند مي‌توانند 25 ثانيه بيشتر از افرادي که هشت ساعت مي‌خوابند انگشت خود را بر روي منبع حرارت نگه دارند. اين يافته همچنين نشان مي‌دهد تاثير دو ساعت خواب بيشتر از تاثير تجويز 60 ميلي‌گرم کودئين بوده است.

نتيجه اين مطالعه به همراه نتايج مطالعات قبلي نشان مي‌دهد افزايش حساسيت به درد در افراد خسته در نتيجه کم‌خوابي به وجود مي‌آيد. به گفته محققان اين نتايج به اهميت خواب کافي در درمان بسياري از دردهاي مضمن و يا براي آماده‌سازي بيماري پيش از جراحي تاکيد دارد.

مطالعات پيشين نشان داده بودند کم خوابي در زنان با دردهاي مضمن در ارتباط است و محققان بر اين باورند مطالعه اخير تنها مطالعه‌اي است که نشان مي‌دهد خوابيدن بيشتر از حد توصيه شده مي‌تواند ميزان حساسيت نسبت به درد را در افراد کاهش داده و حتي موثرتر از کودئين عمل کند.


منبع:

http://www.zoodfood.com/Pages/viewnews.aspx?newsid=2208

امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره خواب موثرتر از انواع مسکن‌ها است نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: مسکن ها ، خواب کافي ، حساسيت به درد ، فوايد خواب کافي ، آمادگي پيش از جراحي ، درمان دردهاي مضمن ، خستگي ، خواب آلودگي