مسبی
ساخت سريع ترين قطار جهان در ژاپن

ساخت سريع ترين قطار جهان در ژاپن

ویرایش: 1391/9/14
نویسنده: فرهاد کم
چت با صاحب مقاله: فرهاد کم
پاپو بلاگ: چند ماه پيش بود که چين از آزمايش براي راه اندازي قطار با سرعت 500 کيلومتر در ساعت سخن گفت. اما در اين رقابت ژاپني ها هم بيکار نبوده اند و حالا آنها هم از قطار 500 کيلومتري شان پرده برداري کرده اند.

شرکت راه آهن مرکزي ژاپن از اين قطار رونمايي کرده و گفته خط جديد بين توکيو و ناگويا حرکت خواهد کرد. اين قطار قرار است مسافران را با حداکثر سرعت 500 کيلومتر در ساعت حمل کند و اگر موفق به اين سرعت بشود رکورد سريع ترين قطار دنيا را از آن خود خواهد کرد.

قطار جديد از فناوري magnetic levitation استفاده مي کند. به اين معني که قطار با روش هاي مکانيکي معمول شامل چرخ و ريل کار نمي کند. بلکه يک ميدان مغناطيسي بسيار قدرتمند سبب جدا شدن قطار از زمين شده و باعث مي شود که قطار به نرمي روي مسير خود حرکت کند. در واقع در اين حالت، قطار معلق است و به زمين اتصال ندارد.

در حال حاضر فقط 2 قطار در جهان از اين فناوري استفاده مي کنند. يکي در ژاپن و ديگري در شانگهاي چين است که با رکورد سرعت 431 کيلومتر در ساعت، فعلا سريع ترين قطار جهان به حساب مي آيد.

البته براي اينکه سوار قطار 500 کيلومتري بشويد نبايد خيلي عجله کنيد. چرا که قرار است اين قطار تا سال 2027 کار خودش را شروع کند.
منبع:
امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره ساخت سريع ترين قطار جهان در ژاپن نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: تکنولوژي جديد ژاپن در ساخت قطار ، راه اندازي قطار با سرعت 500 کيلومتر در ساعت ، ساخت سريع ترين قطار جهان در ژاپن ، سريع ترين قطار ، سريع ترين قطار جهان در ژاپن ، سريع ترين قطار دنيا