مسبی
غذاهاي مفيد براي حفظ سلامت کليه‌ها

غذاهاي مفيد براي حفظ سلامت کليه‌ها

ویرایش: 1391/9/12
نویسنده: مورینتز
پزشکان تاکيد دارند، مراقبت از کليه‌ها به اندازه مراقبت از قلب حياتي و حائز اهميت است.
فردي که با ناراحتي کليوي دست به گريبان است اغلب زندگي دردناک و سختي دارد. نارسايي کليوي باعث مي‌شود که بدن نتواند وظيفه روزانه خود را براي تخليه مواد زائد و سمي به درستي انجام دهد و اين وضعيت پيامدهاي نامطلوبي بر جاي مي‌گذارد.

نارسايي کليه مي‌تواند روي اعضاي مختلف بدن از چشم‌ها گرفته تا دست‌ها و پاها تاثير سوء بگذارد و علاوه بر علائم بيمارگونه و آزاردهنده در صورتي که مزمن شود حتي خطر مرگ را نيز به دنبال دارد. از اين رو پزشکان همواره بر ضرورت مراقبت مناسب از کليه از جمله رعايت تغذيه صحيح براي بهبود سلامت و عملکرد اين عضو حياتي تاکيد دارند.

به گزارش سايت اينترنتي هلت مي آپ، در اين مقاله فهرست برخي از مفيدترين مواد غذايي براي سلامت کليه‌ها ارائه شده که عبارتند از:

- فلفل قرمز به تجزيه مواد زائد در خون کمک مي‌کند و در نتيجه براي بيماران کليوي مفيد است.

- سفيده تخم مرغ نيز براي اين بيماران سودمند است. اگر فردي به مشکل کليوي مبتلا است به پروتئين‌هاي با مقادير کمتر فسفر نيازمند است و سفيده تخم مرغ براي اين منظور گزينه مناسبي است. بيماران کليوي در عين حال بايد از مصرف زرده تخم مرغ خودداري کنند.

- گل کلم نيز دشمن واقعي ترکيبات سمي موجود در بدن است. اين سبزي مفيد و پر خاصيت حاوي موادي است که به خارج کردن مواد سمي زائد از بدن کمک مي‌کند.

- کلم پيچ نيز سبزي سرشار از فيتو مواد شيميايي است که به تخريب مولکولهاي مضر راديکال آزاد کمک مي‌کند. اين مولکولها به سلولهاي بدن آسيب مي‌رسانند.

- ماهي نيز به دليل دارا بودن اسيدهاي چرب ضدالتهابي در کاهش ناراحتي هاي کليوي موثر است.

- آب ميوه‌ها و سبزي‌هاي تازه و طبيعي نيز خواص تجزيه کننده مواد زائد در بدن را دارند و به پاکسازي خون از اين مواد کمک مي‌کنند.


منبع:

http://www.zoodfood.com/Pages/viewnews.aspx?newsid=2201

امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره غذاهاي مفيد براي حفظ سلامت کليه‌ها نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: درمان بيماري هاي کليه ، سلامت کليه ها ، جلوگيري از سنگ کليه ، تغذيه مناسب ، درمان با مواد غذايي مناسب ، رژيم غذايي درمانگر بيماري ها