مسبی
فناوري جديد و جالب «اينترنت اشياء»

فناوري جديد و جالب «اينترنت اشياء»

ویرایش: 1391/9/11
نویسنده: فرهاد کم
با ارائه سيستم جديد متشکل از چندين لامپ متصل به شبکه دوستان و بستگان مي‌توانيد از زمان رفت و آمد فرد مورد نظر باخبر شوند.

به گزارش پاپو بلاگ به نقل از ايسنا، فناوري Good Night Lamp در واقع سيستمي متشکل از لامپ‌هاي روميزي است که فرد مالک مي‌تواند آن‌ها را در ميان افراد خانواده و دوستانش توزيع کند.
اين لامپ‌ها از راه دور با يکديگر ارتباط برقرار مي‌کنند و هنگامي که يک لامپ توسط شخص دارنده، خاموش يا روشن مي‌شود، اين عمل در لامپ‌هاي ديگر که نزد افراد خانواده هستند، تکرار مي‌شود و بنابراين علائم روشني در خصوص رفت و آمد فرد مورد نظر، در اختيار مي‌گذارند. اين افراد مي‌توانند حتي از نقاط دور جهان نيز بر رفت و آمد اين شخص نظارت کنند.
ابداع مزبور به نوعي «اينترنت اشيا» (Internet of Things) لقب گرفته و توسط الکساندرا دشامپ‌- سونسينو ارائه شده است.
در اين روش لامپ‌ها در سراسر شبکه با يکديگر ارتباط برقرار مي‌کنند.
به گفته سونسينو، سيستم جديد شامل يک «لامپ بزرگ» و تعدادي لامپ کوچک است به طوري که با روشن شدن لامپ بزرگ، لامپ‌هاي کوچک نيز روشن مي‌شوند. اين لامپ‌هاي کوچک در نزد اعضاي خانواده يا دوستان قرار دارند.
لامپ بزرگ از طريق Wi-Fi عمل مي‌کند و فرد مي‌تواند با يک برنامه ساده آن را به Mac يا PC متصل کند و در نتيجه سيستم به اينترنت وصل مي‌شود.
هنوز در خصوص تاريخ عرضه و بهاي اين فناوري خلاقانه گزارشي ارسال نشده اما بر اساس اعلام وب سايت Good Night Lamp، ابداع جديد تا سال 2013 در دسترس مصرف‌کنندگان قرار خواهد گرفت.
همچنين گفته مي‌شود سيستم مزبور ماه ژانويه و در نمايشگاه CES 2013 به نمايش گذاشته مي‌شود.


منبع:

http://tinyurl.com/d884ams

امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره فناوري جديد و جالب «اينترنت اشياء» نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: Internet of Things ، ارتباط بين لامپ ها از طريق wi ، fi ، اينترنت اشيا ، اينترنت اشياء ، فناوري ، فناوري Good Night Lamp ، فناوري جديد ، فناوري خلاقانه ، فناوري هاي جديد ، فناوري هاي خلاقانه ، نمايشگاه CES