مسبی
خواباندن سلول‌هاي سرطاني

خواباندن سلول‌هاي سرطاني

ویرایش: 1391/9/9
نویسنده: مورینتز
محققان شيوه‌اي را براي ارسال پيام خوابيدن به سلول‌هاي سرطاني کشف کرده‌اند که مي‌تواند موجب توقف روند گسترش سرطان شود
به گزارش خبرگزاري مهر، اين دانش پژوهان دارويي را ابداع کرده‌اند که کليدهاي مولکولي را در ساختار سرطان به گونه‌اي خاموش و روشن مي‌کند که مانع از گسترش و تکثير تومور مي‌شود.

آزمايش‌هاي انجام شده بر روي اين دارو که افليبرسپت Aflibercept نام دارد در انگليس بر روي بيش از هزار و 400 بيمار انجام شده است. در برخي از اين بيماران که به سرطان پيشرفته روده مبتلا بودند نتايج مثبتي به دست آمد. اين دارو توانست عمر بيماران را به طور قابل توجهي افزايش دهد.

دانش پژوهان اين پروژه از درمانگاه مک ميلان در انگليس مي‌گويند افليبرسپت از نظر آماري فوايد بسيار چشمگيري در مقايسه با داروهاي معمولي درمان سرطان روده از خود نشان داد.

راب گلين جونز، مجري اين تحقيقات نتايج آزمايش اين دارو را مثبت ارزيابي کرد.

وي افزود: حدود 10 هزار بيمار در سال بر اثر ابتلا به سرطان روده جان خود را از دست مي‌دهند و اغلب آنها تحت برخي اشکال شيمي درماني قرار دارند بنابراين از نظر تئوري استفاده از اين دارو براي آنها قابل استفاده است.

وي از اينکه محققان يک برنامه تحقيقاتي براي اين دارو ترتيب بدهند ابراز اطمينان کرد و اظهار داشت اميداوريم بتوانيم از اين دارو براي تمام سرطان‌ها استفاده کنيم.

اين دارو که به عنوان يک تزريق سي دقيقه‌اي در کنار شيمي درماني استفاده مي‌شود، قرار است به زودي به تاييد سازمان غذا و داروي آمريکا وسازمان‌هاي تاييد کننده اروپايي برسد.منبع:

http://www.zoodfood.com/Pages/viewnews.aspx?newsid=2148

امتیاز دهی به مقاله
نظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 

ثبت نظر:

شما می توانید درباره خواباندن سلول‌هاي سرطاني نظر دهید یا سوال بپرسید:

نام و نام خانوادگی:

 

کلمات کلیدی: درمان سرطان ، جلوگيري از سلول هاي سرطاني ، درمان سرطان روده ، ابتلا به سرطان ، شيمي درماني ، سرطان روده