مسبی
قهوه غير از نوشيدن به چه دردي مي خورد؟

قهوه غير از نوشيدن به چه دردي مي خورد؟

ویرایش: 1391/9/8
نویسنده: سیما5862
بسياري از ما قهوه را به دليل طعم و عطر خوشي که دارد دوست داريم و معمولا آن را به عنوان يک نوشيدني خوش طعم عصرگاهي در کنار عزيزانمان تجربه مي کنيم.

اما شايد گروه اندکي از ما با خواص و کاربردهاي اين نوشيدني خوش طعم و دانه هاي خوش عطر آن در زندگي روزمره آشنا باشيم.

قهوه به جز نوشيدن 8 خاصيت مفيد ديگر دارد که در زير مي آيد:

1- براي دورکردن مورچهها از آپارتمان يا حياط خانه تان از قهوه استفاده کنيد؛ براي اين کار کافيست مقداري پودر قهوه را مقابل خانه آنها بريزيد. به اين ترتيب آنها را از خانه خود فراري مي دهيد.

2- اگر يخچال شما مدتي است بوي مواد غذايي مختلف را به خود گرفته بهترين راه آن است که يک کيسه پارچه اي پر از قهوه را درون طبقات يخچال قرار دهيد تا تمام بوها را به خود جذب کند.

3- اگر در خانه گلداني داريد که کود موجود در خاک آن موجب بدبويي اتاقتان مي شود مي توانيد مقداري قهوه روي خاک گلدان بريزيد و به اين ترتيب از ايجاد بوي نامطبوع در خانه پيشگيري کنيد.

4- بعد از پاک کردن ماهي يا پوست کندن پياز بهترين راه براي از بين بردن بوي بد دست ها اين است که دست هايتان را با پودر قهوه خوب آغشته کنيد و بعد آن را بشوييد.

5- در صورتي که گربه ها زياد به باغچه خانه تان مي آيند و فضولات خود را در آنجا خاک مي کنند، با ريختن قهوه درون باغچه مي توانيد آنها را از اين محل دور کنيد؛ زيرا گربه ها از بو کردن قهوه گريزانند.

6- اگر تصميم داريد يک جاسوزني پارچه اي در منزل تهيه کنيد، بهتر است درون آن را با دانه هاي قهوه پرکنيد؛ چرا که قهوه موجب حفظ قابليت سوزن و مانع از زنگ زدن آن مي شود.

7- با پرکردن دانه هاي قهوه در گلدان يا ليوان بلوري که در آن لوازم التحرير خود را قرار مي دهيد، مي توانيد هم فضاي ميز کارتان را زيبا کنيد و هم موجب خوشبو شدن فضاي خانه و اتاقتان شويد.

8- اگر روي مبلمانتان خراش و زدگي ايجاد شده مي توانيد با کمک خميري که از مخلوط آب و قهوه تهيه مي کنيد اين خراشيدگي را از بين ببريد؛ کافيست خمير را روي خراشيدگي مبل بکشيد و به اين ترتيب آسيب سطحي وارد آمده به مبلمانتان را ترميم کنيد.


منبع:

http://www.1doost.com/Post-10345.htm

امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره قهوه غير از نوشيدن به چه دردي مي خورد؟ نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: قهوه ، مورچه ، پياز ، يخچال ، باغچه ، فضولات ، سوزن ، گلدان ، ماهي ، خمير ، مبلمان ، خمير ، طعم ، دانه هاي قهوه