مسبی
چشم پوشی از سلطنت به خاطر عشق

چشم پوشی از سلطنت به خاطر عشق

لطفا رای دهید (0 رای)
ویرایش: 1391/9/8
نویسنده: سیما5862
گفتگوی خصوصی با صاحب مقاله
ادوارد هشتم کسی است که از پادشاهی انگلستان به خاطر معشوقه اش دست کشید و زمینه را برای پادشاهی ملکه الیزابت دوم آماده کرد.

ادوارد هشتم شاهزاده ولز در سال 1931 در یک میهمانی با ولیس سیمپسون – بازیگر آمریکایی- آشنا شد و ملاقاتهای دو طرف برای چند سال ادامه داشت. حتی در سال 1934 این دو، مدتی را برای تفریح به سواحل اسپانیا و پرتغال رفتند. همان سال ادوارد، وی را به کاخ باکینگهام آورد و به مادرش نیز معرفی کرد. رابطه دو طرف که برای خانواده سلطنتی نوعی رسوایی محسوب می شد، بازهم ادامه یافت و حتی اصرار مقامات دولت انگلیس برای اتمام این رابطه بر ادوارد تاثیری نداشت و در نهایت ازدواج این دو موضوع پادشاهی انگلیس را دچار بحران بزرگی کرد.

در سال 1936 مذاکراتی میان نخست وزیر انگلیس و ادوارد صورت گرفت و بالودین به این شاهزاده تصریح کرد که شهروندان انگلیسی نمی پذیرند که ملکه کشورشان یک زن مطلقه آمریکایی باشد و وی مجبور است که برای رسیدن به تاج پادشاهی انگلیس دست از سیمپسون بکشد و وی را رها کند.
ادوارد پیشنهاد داد که ازدواج خانواده سلطنتی با فرد پایین تر در قانون، مشروط به ملکه نشدن این زن گنجانده شود، اما این پیشنهاد نیز رد شد و در نهایت پادشاه ادوارد در 10 دسامبر 1936 پادشاهی انگلیس را به خاطر ازدواج با این زن آمریکایی رها کرد. سال بعد این دو نفر در فرانسه ازدواج کردند.

اما از طرفی عده ای اعتقاد دارند که این ازدواج تنها دلیل استعفای ادوارد از سلطنت نبود. ادوارد هشتم بر این باور بود که هیتلر و آلمان نازی خطری برای انگلستان به شمار نمی رود. به زعم وی، هیتلر حتی حاضر بود تمامیت ارضی امپراتوری بریتانیا را تضمین کند. بنابراین باید از بروز جنگ میان دو کشور انگلیس و آلمان جلوگیری می کرد. در نتیجه این تفکر، زمامداران انگلستان و جامعه اشرافی آن کشور از ادوارد هشتم و سیاستی که احتمال داشت در پیش بگیرد بیمناک شدند. آنان پادشاهی طرفدار آلمان هیتلری بر تخت انگلستان را تاب نیاوردند و این موضوع یکی از مهمترین دلایل پنهان بود که منجر به استعفای ادوار هشتم به بهانه ازدواج با خانم «سیمپسون» گردید.
منبع:
امتیاز دهی به مقالهچشم پوشی از سلطنت به خاطر عشق
نظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره چشم پوشی از سلطنت به خاطر عشق نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: ادوارد هشتم ، پادشاه انگليس ، معشوقه ، ملکه اليزابت ، شاهزاده ، خانواده سلطنتي ، انگليس ، ازدواج ، سياست ، ملکه