مسبی
راهنماي كامل استفاده از اكستنشن مو (2)

راهنماي كامل استفاده از اكستنشن مو (2)

ویرایش: 1391/9/8
نویسنده: مورینتز
ادامه بخش (1)
بعد از 3 ماه باز كنيد


اگر كسي به شما گفت كه مي‌توانيد موهاي اكستنشن‌شده خود را بدون مراقبت و ترميم براي 6 ماه نگه داريد، حرف او را باور نكنيد! موهاي اكستنشن‌شده به مراقبت مداوم نياز دارند. باز شدن 1 يا 2 عدد از اكستنشن‌ها بعد از مدتي، طبيعي است. البته در برخي افراد تا 10 اكستنشن هم ممكن است از سرشان باز شود. براي جلوگيري از اين موضوع بايد حسابي مراقب آنها باشيد. درواقع بايد ماهي يك بار براي ترميم آن به آرايشگر خود مراجعه كنيد. اگر مراقبت‌هاي لازم را رعايت كنيد، دوام آنها بيشتر شده و زيباتر مي‌مانند. اكستنشن را نبايد بيشتر از 3 ماه نگه داشت چون رشد مو پس از اين مدت، باعث كرك شدن و گره خوردن موها مي‌شود. جدا كردن اكستنشن‌ها نيز هيچ‌گونه درد يا كشيدگي‌اي نخواهد داشت. درد حين كار، نشانه اين است كه در روش كار مشكلي وجود دارد. چسب‌هاي تشكيل‌شده از كراتين به‌راحتي با مواد مخصوص حل‌كننده از روي مو جدا مي‌شوند. البته خودتان هم مي‌توانيد اين مواد را تهيه كنيد و در خانه اين كار را انجام دهيد. با اين حال توصيه مي‌شود اين كار را به آرايشگرتان بسپاريد.


اين موها ويتامين جذب نمي‌كنند!


در اكستنشن مي‌توان از موهاي طبيعي و مصنوعي استفاده كرد. موهاي طبيعي معمولا گران‌تر هستند اما درعوض نسبت به موهاي مصنوعي، تنوع جنس و رنگ بيشتري دارند و ظاهر زيباتري به موها مي‌دهند. درحالي‌كه موهاي مصنوعي به‌راحتي با موهاي طبيعي شما تناسب پيدا نمي‌كنند و زود كدر مي‌شوند. همچنين دوام آنها در برابر حرارت كمتر است و زودتر آسيب مي‌بينند. موهاي اكستنشن‌شده را مي‌توانيد مانند موهاي طبيعي خودتان حالت دهيد، اتو و سشوار بكشيد و فر يا رنگ و كوتاه كنيد. فقط سعي كنيد زياد آنها را روشن نكنيد زيرا شفافيت خود را از دست مي‌دهند. اين موها مانند موهاي طبيعي‌تان نمي‌توانند از داخل بدن ويتامين جذب كنند؛ به همين دليل سريع‌تر آسيب مي‌بينند. براي صاف يا فر كردن موها بهتر است از اتو مويي استفاده كنيد كه داراي دكمه تنظيم دما هستند. قبل از اتو كردن، موهاي‌تان را به‌خوبي شانه كنيد. سپس آنها را به قسمت‌هاي كوچك تقسيم كرده و قبل از اتو كشيدن از اسپري محافظت‌كننده در برابر حرارت استفاده كنيد. براي جلوگيري از خشكي مو بهتر است هر روز از اين اتوها استفاده نكنيد.


قبل از شنا ببافيد


اگر مي‌خواهيد به مسافرت طولاني‌مدت برويد، قبل از آن يك بار به آرايشگر خود مراجعه كنيد تا از وضعيت اكستنشن‌ها مطمئن شويد. برخي اكستنشن‌ها در هواي خيلي گرم دوام‌شان را از دست مي‌دهند. اگر مي‌خواهيد در آب استخر يا دريا شنا كنيد بهتر است سر خود را زير آب نبريد. زيرا كلر و نمك باعث خشكي و مات شدن موها مي‌شوند؛ در غيراين صورت بهتر است به موهاي خود، محصولات مرطوب‌كننده بزنيد و از كلاه شنا استفاده كنيد تا موها به هم گره نخورند. اگر هم نمي‌خواهيد از كلاه استفاده كنيد، مي‌توانيد موهايتان را در پايين سر با كش ببنديد و اضافه آن را ببافيد. بعد از شنا نيز ابتدا با موهاي بافته‌شده براي 5 دقيقه زير دوش برويد تا تمام كلر يا نمك از آن شسته شود. سپس به‌آرامي بافت مو را باز كنيد و به پايين موها كمي شامپو بزنيد تا كش اول به‌راحتي از موها پايين بيايد. بعد از آن نيز تمام موها را با شامپو و نرم‌كننده شست‌وشو دهيد.


اكستنشن، تغذيه مو را مختل مي‌سازد


فشار زيادي كه اكستنشن روي تنه و ريشه موهاي طبيعي فرد وارد مي‌سازد در درازمدت مي‌تواند موها را خشن و جنس آن را خراب كند و باعث از بين رفتن شادابي مو و ريزش آن شود. شايد ابتدا موها دچار ريزش نشوند اما به‌تدريج با طولاني شدن مدت اكستنشن، ريزش مو نيز بيشتر خواهد شد؛ مثال بارز اين موضوع در آفريقايي‌هاست كه موهايشان را بسيار محكم مي‌بافند و در درازمدت دچار كم‌پشتي و ريزش مو مي‌شوند. اكستنشن نيز به‌دليل فشار زيادي كه با بافتن و بستن مو ايجاد مي‌كند، تغذيه مو را مختل مي‌سازد. مو براي ادامه حيات نياز به تغذيه دارد و بستن زياد مو باعث مي‌شود تغذيه آن مشكل پيدا كند. زماني كه تغذيه مو مختل مي‌شود، ابتدا لطافت و شادابي مو از بين رفته و بعد دچار ريزش مي‌شود.


منبع:

http://www.zoodfood.com/Pages/viewnews.aspx?newsid=2142

امتیاز دهی به مقاله
نظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 

ثبت نظر:

شما می توانید درباره راهنماي كامل استفاده از اكستنشن مو (2) نظر دهید یا سوال بپرسید:

نام و نام خانوادگی:

 

کلمات کلیدی: اکتنشن مو ، روش نصب اکتنشن مو ، روش صحيح حمام کردن ، رنگ کردم مو ، شينيون مو ، آرايش زنان