مسبی
راهنماي كامل استفاده از اكستنشن مو(1)

راهنماي كامل استفاده از اكستنشن مو(1)

ویرایش: 1391/9/8
نویسنده: مورینتز

چند سالي است كه تب و تاب اكستنشن ميان خانم‌ها بالا گرفته است. برخي خانم‌ها از اين روش، براي بلندتر كردن موها و برخي براي پرپشت نشان دادن موهاي‌شان استفاده مي‌كنند. البته مي‌توان با انتخاب اكستنشن در رنگ‌هاي متفاوت يا فانتزي از آن به‌عنوان «هاي‌لايت» يا «مش» نيز استفاده كرد. اما اين روش مانند ساير ترفندهاي زيبايي مزايا و محدوديت‌هاي خاص خود را دارد. بد نيست قبل از انجام آن با انواع اكستنشن‌ها، روش‌هاي مختلف نصب، مراقبت‌هاي قبل و بعد و همچنين خطرهاي آن براي موها آشنايي پيدا كنيد.


تا 5 روز حمام نرويد


بهتر است موهاي خود را در 5 روز اول بعد از نصب اكستنشن شست‌وشو ندهيد تا چسب‌ها سرجاي خود كاملا ثابت شوند. در هفته اول ممكن است پوست سرتان به خارش بيفتد. در اين صورت از اسپري مرطوب‌كننده مو استفاده كنيد. اين خارش طبيعي است. بعد از چند روز پوست سر به اكستنشن عادت مي‌كند. ممكن است اوايل هنگام خواب در قسمت‌هايي كه اكستنشن اضافه شده احساس ناراحتي كنيد. اين حس بعد از 4 تا 5 روز از بين خواهد رفت و ديگر حتي متوجه اكستنشن نخواهيد شد. توصيه مي‌شود قبل از خواب، موهاي خود را با يك كش سر نرم در بالاي سرتان جمع كنيد يا اينكه آنها را ببافيد تا به هم گره نخورند. هيچ‌وقت با موهاي خيس و مرطوب نخوابيد.


متداول‌ترين روش نصب


روش‌هاي متعددي براي نصب اكستنشن وجود دارد. متداول‌ترين آنها روش «اتصال حرارتي» است كه در آن ابتدا يك دسته باريك از موها جدا شده و كمي‌ بالاتر از ريشه مو محلول چسبناك خاصي ماليده مي‌شود و يك دسته باريك از موهاي اكستنشن روي آن قرار مي‌گيرد. سپس به وسيله گيره يا انبرك ويژه‌اي اين موها به هم فشرده شده و حرارت انبرك، چسب را ذوب كرده و موهاي مصنوعي به موهاي طبيعي مي‌چسبند. البته علا‌وه بر اين روش با كليپس و نخ نيز مي‌توان موهاي مصنوعي را به موهاي طبيعي متصل كرد. با استفاده از اكستنشن‌هاي كليپسي مي‌توان هر زمان در خانه موي اضافه را توسط كليپس به موهاي خود وصل كرده و بعد به‌راحتي آن را جدا ساخت. در روشي ديگر نيز موي اضافه به ريشه موي طبيعي فرد وصل شده و دور آن پيچيده مي‌شود. البته در اين روش، احتمال ريزش و آسيب مو بيشتر است. در آخرين روش نيز اكستنشن از زير به پوست سر وصل مي‌شود.


مراقب وزن سرتان باشيد!


قبل از انجام اكستنشن حتما موهاي خود را با يك شامپوي مناسب شست‌وشو دهيد تا هرگونه چربي و محصولات آرايشي از روي آن پاك شود. براي نصب اكستنشن، مو بايد حداقل 7 تا 10 سانتيadsA‌متر بلندي داشته باشد. هرقدر مو بلند‌تر باشد اكستنشن راحت‌تر نصب مي‌شود. با اين حال موهاي خيلي كوتاه را نيز مي‌توان اكستنشن كرد. بهتر است قبل از اكستنشن يك تكه كوچك از موي خود را در اختيار آرايشگرتان قرار دهيد تا بتواند موهاي همرنگ خودتان را تهيه كند. اگر موهايتان خيلي كوتاه است توصيه مي‌شود بيشتر از 40 سانت مو به آن اضافه نكنيد. اگر مقدار زيادي مو با طول بلند به لابه‌لاي موهايتان اضافه كنيد فشار زياد ناشي از وزن آن موجب ريزش موهاي طبيعي‌تان خواهد شد. بعضي افراد نيز به‌دليل كشش زياد مو دچار سردرد مي‌شوند. اينكه پس از چه مدت اين موها از كف سر فاصله مي‌گيرند، بستگي به رشد موهاي شما دارد. به‌طور معمول موها در ماه 5/1سانتي‌متر و در سال حدود 15 سانتي‌متر بلندتر مي‌شوند؛ همچنين با افزايش سن سرعت رشد موها كاهش مي‌يابد.


فقط روزي يك بار


براي حفظ دوام اكستنشن از برس‌هاي مخصوص موهاي اكستنشن‌شده استفاده كنيد. دانه‌هاي به كار رفته در اين برس‌ها بسيار نرم و نازك هستند. برس‌هايي كه سر دانه‌هايشان برجسته است باعث كشيده شدن اكستنشن مي‌شوند. اگر موهايتان گره خورده است، شانه كردن را از پايين به بالا شروع كنيد. سعي كنيد روزي يك بار بيشتر موهايتان را شانه نكنيد تا موهاي تضعيف‌شده ديرتر بريزند. ريزش مو هنگام شانه‌كردن و دوش گرفتن كاملا طبيعي است. اينها همان تارهايي هستند كه به اكستنشن وصل نشده‌اند. فراموش نكنيد هر فرد به‌طور طبيعي در روز صد تار مو از دست مي‌دهد.


روش دوش گرفتن تان را تغيير دهيد


بعد از اكستنشن قبل از شستن موها آنها را به‌خوبي شانه كنيد تا تمام گره‌ها باز شوند. يك‌مرتبه موهاي خود را زير دوش نبريد. سرتان را عقب بگيريد يا موهاي‌تان را از فرق سر به دو نيم تقسيم كنيد و آرام زير دوش برويد. هرگز موقع شست‌وشو سرتان را زير دوش يا در روشويي پايين نگيريد مگر اينكه فقط بخواهيد جلوي موهايتان را بشوييد. سپس به اندازه لازم از شامپو استفاده كنيد اما موهايتان را مالش ندهيد و تنها با دست آنها را از بالا به پايين فشار دهيد تا كاملا تميز شوند. سپس به همان روش قبلي زير دوش آب رفته و كاملا آنها را آبكشي كنيد. بعد از آن نيز حتما از نرم‌كننده مو استفاده كنيد اما مراقب باشيد نرم‌كننده به محل نصب اكستنشن نخورد. اين كار باعث مي‌شود اكستنشن‌ها شل شده و زودتر از موعد جدا شوند. بعد از حمام، سريع حوله را دور موهايتان بيندازيد تا وزن اضافي آب از روي آن برداشته شود. به آرامي موها را درون حوله فشار دهيد اما حوله را بالا يا پايين نكشيد.


از حجم‌دهنده‌ها استفاده نكنيد


حتما از شامپوهاي مخصوص موهاي اكستنشن شده استفاده كنيد زيرا محصولات معمولي اغلب حاوي مواد سيليكوني هستند. اين مواد چسب اكستنشن را شل مي‌كنند. بهتر است اجازه دهيد موها در هواي آزاد خشك شوند؛ در غيراين صورت مي‌توانيد از حرارت ملايم سشوار استفاده كنيد. اول از همه قسمت‌هاي اكستنشن‌شده را خشك كنيد. سشوار را رو به پايين بگيريد و خيلي ملايم با استفاده از انگشت‌هايتان موها را از هم جدا كنيد. سپس به آرامي آنها را شانه كنيد. سعي كنيد موهاي خود را بيشتر از دوبار در هفته نشوييد. بعد از حمام نيز مي‌توانيد از محصولات تقويتي و نرم‌كننده مو استفاده كنيد. اين محصولات را روي محل نصب اكستنشن به كار نبريد. همچنين تا جايي كه مي‌توانيد از محصولات روغني و محصولاتي كه الكل دارند استفاده نكنيد زيرا الكل موها را خشك مي‌كند. بهتر است از شامپوهاي حجم‌دهنده نيز استفاده نكنيد زيرا اين شامپوها كوتيكول‌هاي مو را بلند كرده و باعث گره خوردن موها مي‌شود.


ادامه در بخش (2)


منبع:

http://www.zoodfood.com/Pages/viewnews.aspx?newsid=2142

امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره راهنماي كامل استفاده از اكستنشن مو(1) نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: آرايش ، زيبايي ، اکتنشن مو ، فوايد اکتنشن مو ، روش هاي اکتنشن مو ، دوش گرفتن ، آرايش زنان